אספנות רהיטים מהרחוב ושמירה בבית

אוספים רהיטים?

בין האגרנים הרבים שיש בארץ אפשר למצוא אספנים "המתעניינים" בתחומים שונים. כל אספן בוחר לעצמו, בין אם מתוך הבנה או דחף כלשהו, לאסוף סוג מסוים של דברים מהרחוב ולהביאם הביתה. ביניהם אפשר למצוא אספנים של עיתונים ומגזינים, ספרים בגדים כלי עבודה וכלי מטבח ויש מי ש"מתמקצע" בתחום הריהוט.

למשל – אספנות רהיטים מהרחוב

אנשים שמחליפים רהיטים בביתם נוהגים, באם אי אפשר לתרום או למכור את הישן, להניחם על המדרכה לפני הבית שלהם. לכל רשות מקומית יש מערך איסוף גרוטאות ורהיטים. כל רחוב על פי היום בשבוע כפי שנקבע מראש. הרשויות קונסות את בעלי הבית על גרוטאות וריהוט שמונחים לאורך כל השבוע, ולא ביום שנקבע, על המדרכה בגלל שהם מהווים מכשול להולכי הרגל. אספנות רהיטים מהרחוב ושמירה בבית מתקיימת לאורך כל השנה אבל הכמות הגדולה ביותר של רהיטים שהם יכולים למצוא ברחוב היא בתקופת חגי ישראל. לקראת הסתיו, חגי תשרי, יש המרבים לחדש את הבית ובכלל זה להחליף את הריהוט. בחגי האביב, פסח, משפצים מסיידים ומנקים באופן יסודי את הבית כדי להכינו לחג ולפנות את כל החמץ ויש כאלה שבוחרים להחליף באותה הזדמנות גם רהיטים.

האזינו להמלצה של עוד לקוחה מרוצה של שי פינוי דירה

 ריהוט ילדים – מדוע שמבוגר ירצה אותם בבית

לאורך כל השנה "נהנים" אספני רהיטים מהרחוב מריהוט חדרי ילדים. ילדים גדלים, צריכים ריהוט מותאם לגילם. חלק מהריהוט התבלה ונשבר והוא מועמד על המדרכה מחכה שמישהו יאסוף אותו. בחופש הגדול, מועד בו משפחות רבות עוברות דירה הן בגלל סיום שנת הלימודים והכניסה לבית ספר חדש והן בגלל סיום חוזי שכירות ומעבר קל יותר בין הדירות בעת החופשה השנתית. חלק מהריהוט לא יעבור עם המשפחה למעון החדש. הסיבות יכולות רבות הן בגלל שהגודל אינו מתאים לחללים בדירה החדשה, הן משום שהתבלה ויש רצון לחדש והן משום שהרהוט שבור וזקוק לשיפוץ שלא תמיד כדאי לעשותו בגלל העלות והכדאיות. היחס כמעט שווה למחירם של רהיטים חדשים.

 

סכנות באיסוף רהיטים

  • אספנות רהיטים מהרחוב ושמירה בבית מביאה לא אחת לפירוק משפחות. בן/בת הזוג של האספן אינו יכול להכיל את הכמויות האדירות של הריהוט המובא מהרחוב. החדרים, כולל חדרי הילדים וחדר האמבטיה מתמלאים בקצב מסחרר והאספן אינו מוכן ואינו מאפשר להוציא את הריהוט בחזרה לרחוב. עם הזמן חיי המשפחה מתערערים ולרוב בני הזוג מתגרשים והילדים יוצאים מהבית יחד עם בן/בת הזוג של האספן.
  • זו לא רק העובדה שכל חללי הבית מלאים בריהוט בלתי שמיש ולרוב דהוי, שבור ומיושן זו גם העובדה שלאורך זמן מצטבר אבק שמתערבב עם הלחות מה שגורם לעובש וטחב בדירה דבר שעלול להביא למחלות לחיים בתוכה.
  • כלל רוב האספנים אינם שומרים על קשר עם החיצון כלומר לא רק עם בני המשפחה שעזבו אלא גם עם המעגלים השני והשלישי במשפחה, גם עם השכנים ובעיקר עם אנשי המקצוע של הרשות המקומית.

האבק הנסתר ברהיטים

לעיתים אנחנו מוסיפים לבתינו ריהוט מהרחוב ללא ידיעה לסיכונים שהם עלולים להכיל. רהיט ישן המועמד לפח האשפה, יכול להכיל בתוכו אבק הרבה יותר ממה שקיווינו למצוא. האבק, יחד עם הלחות הטבעית שבכל דירה, יכול ליצור תנאי גידול מושלמים לחיידקים ופטריות. בנוסף, יתרון האספנות היא גם כך שהרהיטים המיותמים ברחוב הם גם בעצם העצם גוף זר שמביא אתו חיידקים, גרמים, ואף חרקים קטנים שכוללים בין השאר טפילים או פרעושים. הם עשויים להיות מזוהמים או להכיל מרכיבים אלרגניים. לכן, איסוף רהיטים מהרחוב מבלי לבדוק ולנקות אותם בצורה הולמת עשוי להביא לסיכונים בריאותיים רבים.

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו