אגרנות כפייתית והשפעותיה על הילדים במשפחה

על האגרנות וההשפעות שלה על הילדים

בני המשפחה שסובלים אולי יותר מכל מנוכחות של אגרן כפייתי במשפחה הם ילדים. ההתמודדות עם האגרן הכפייתי עלולה להיות קשה ומתסכלת עבור כל אחד מבני המשפחה, אלא שילדים נמצאים בתקופה הרגישה בחייהם, תקופה שאמורה להיות היפה ביותר בחייהם, תקופה שבה הם צריכים לקבל את התנאים ואת הערכים ואת החוויות שיהפכו אותם לבני אדם טובים יותר, בני אדם בוגרים ואיכותיים, ואת כל זה קשה מאוד להשיג כאשר מתגוררים בבית עם הורה אגרן כפייתי.

חוויית הבושה והיעדר הילדות

אחת מהחוויות הקשות שחווה כל ילד לאגרן כפייתי היא חוויית הבושה, הבושה מהורה בעל הפרעה נפשית, הבושה מהעובדה שהבית תמיד צפוף, מלא בפסולת, מבולגן ועם ריח רע, הבושה שלא מאפשרת להם להזמין חברים לבית, לא מאפשרת להם לשוחח עם חברים על בני המשפחה ועל חיי המשפחה, לא מאפשרת להם לשתף חוויות חיוביות מחיי המשפחה שלהם. פרט לבושה, צריכים הילדים לגדול בתנאים שאינם מתאימים לחלוטין לגיל הילדות.

להעניק לילדים את הטיפול שיחזיר להם את הילדות

במקום שיבינו אותם ואת רצונותיהם, ויעשו הכל כדי למלא את צרכיהם, נדרשים הילדים להבין את הוריהם, להתיישר על פי רצונותיהם ולמלא את צרכיהם. אחרי שאמרנו את זה, הדבר הנכון ביותר לעשות עם ילדים במשפחה של אגרן כפייתי הוא פשוט להעביר אותם לקרובי משפחה אצלם הם יוכלו לחוות את החיים בצורה יותר בריאה, ללא בושה וכפי שילדים צריכים לחוות את גיל הילדות שלהם. במקביל, יש להניע תהליך טיפולי של האגרן הכפייתי, על מנת שבבוא היום תוכל המשפחה לשוב ולהתאחד.

צרו קשר לקבלת סיוע

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע עזרה וסיוע לכל משפחת אגרן כפייתי, לרבות עזרה והכוונה לגבי ההתמודדות עם הורה אגרן כפייתי. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים, לשאול את כל השאלות המטרידות אתכם ולקבל את הסיוע הנדרש לכם ולילדי המשפחה במיוחד.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו