כיצד לחיות חיים משפחתיים נורמליים בדירתו של אגרן כפייתי?

חיים משפחתיים נורמליים עם אגרן – כיצד? 

ובכן, למרבה הצער, במקרים רבים זה פשוט בלתי אפשרי. ישנן משפחות שמסיבות שונות בוחרות להמשיך ולהתגורר יחד עם בן המשפחה האגרן הכפייתי, אך בשום שלב של חיים אלה אי אפשר להגדיר אותם כחיים נורמליים. אלו הם לא חיים נורמליים לא בהיבט של תנאי המחייה בדירה עצמה ולא בהיבט של ניהול חיי החברה של המשפחה. בני משפחה אלה אינם יכולים להזמין חברים ואורחים, הם אינם מתקשרים בדרך כלל עם השכנים בגלל בושה ומבוכה, והם נאלצים להתמודד כל יום לאורך כל היום עם שלל בעיות הנוצרות בגין אורח חייו של האגרן הכפייתי.

לעשות את הדבר הנכון

למעשה, עד כמה שזה נשמע קר, הדבר הנכון ביותר לעשות מצד המשפחה, במיוחד כאשר מעורבים ילדים בסיפור, הוא להתנתק מדירת האגרן הכפייתי ולעבור למקום בו ניתן לנהל אורח חיים נורמלי, ובמקביל לשמור על קשר הדוק עם בן המשפחה האגרן הכפייתי במטרה להעניק לו את הטיפול הנדרש. חשוב להבין, שכל עוד האגרן הכפייתי אינו מקבל את הטיפול הנדרש, יהיה קשה מאוד לנהל משהו שיכול להיחשב לנורמלי מבחינת המשפחה, ובכל מהלך שעושים, חשוב לשלב מהלך טיפולי על ידי אנשי מקצוע.

להוביל למהלך טיפולי

באמצעות איש המקצוע המתאים ניתן לטפל בשלל מצבים וסיטואציות נקודתיות ואפשר גם להוביל לשינוי מהותי וממשי של המציאות, עד כדי הפחתה משמעותית של רמת תסמיני ההפרעה, ונטרול האובססיה של אגירת חפצים. ניתן להכניס את האובססיה לסביבה מבוקרת וניתן לבנות אורח חיים חליפי שיסיח את דעתו של האגרן הכפייתי מהאובססיה שלו, אך לשם כך צריך לעבור תהליך טיפול ושיקום מקצועי, וללוות את האגרן הכפייתי לאורך כל הדרך.

צרו קשר עוד היום

על הקשר שבין אגרנים כפייתיים ומשפחתם תוכלו ללמוד עוד במרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם. מרכז הסיוע לאגרנים מציע לכם את כל המידע והידע בעולם האגרנות הכפייתית, ואם תצרו קשר עוד היום, תוכלו לקבל את כל התשובות לכל השאלות המטרידות אתכם בנושא.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו