בעלי אגרן כפייתי. מה עושים וכיצד מתמודדים?

בעלי אגרן! איך מתמודדים? 

לפני כמה שנים בעלי התחיל לאסוף בקבוקים בחצר בייתנו, אנו גרים בבית פרטי בכפר סבא, כאשר בחצר האחורית שלנו יש הרבה מקום ושם נאספו להם בקבוקים ופחיות, בכל סוף שבוע בעלי ארגן את כל הבקבוקים שנאספו מהרחוב והעביר אותם למכירה, כסף גדול לא היה יוצא מכל הבלגן אבל ההרגשה שהייתה לבעלי היא שהוא עושה מעשה טוב, ושכך הוא עוזר לשומר על איכות הסביבה וגם מרוויח כמה שקלים על הדרך.

 כפי שתוכלו להבין, בשלב זה עוד לא הבנתי את חומרת המצב ואת הבעיה שנוצרה, הבעיה התעוררה עם הזמן, יום אחד ראיתי שבעלי יוצא מוקדם בבוקר לסיבוב איסוף הבקבוקים  היומי שלו. בשעה 4.00 לפנות בוקר וחוזר בשעה 7.00 , שומר הרבה בקבוקים מהאיסוף היומי ויוצא לעבודה, ושוב חוזר מהעבודה ויוצא שוב לאסוף בקבוקים, האיסוף שהיה נחמד בהתחלה הפך לאובססיבי וקיצוני. בעלי לא נח לרגע, בוקר ולילה היה יוצא ואוסף בקבוקים, החצר התחילה להיות מלאה, התחיל להיות ריח לא טוב מהנוזלים שהיו בבקבוקים ובפחיות מאותו רגע הבנתי שכנראה במהלך הזמן בעלי עבר שינוי… הוא לא נותר אותו אחד…. לאט לאט התחילו להגיע לחצר גם עגלות, תנורים, מכונות כביסה ובכל פעם שמדברים על הבלגן בחצר נוצר מתח באוויר… והמון כעס…

 החצר התחילה להראות כמו מחסן ענק של גרוטאות… עגלות של תינוק, מאווררים, בקבוקים, ברזלים, נחושת, ברזים ישנים, בכל פעם שהייתי מדברת על הבלגן בחצר היה נוצר ריב גדול, ותירוצים כל היום, תירוצים כמו: זה כסף, זה חשוב לי, זה עוד שבוע לא יישאר, אני מסדר ומה? כלום, הוא כבר הפסיק למכור את הבקבוקים, ואז הוא פשוט התחיל רק לאסוף מהרחוב, התחיל לשמור בבית הרבה דברים, ספרים, בגדים, מכשירי חשמל ועוד….

באחד הימים, חיפשתי באינטרנט תשובות להרבה שאלות שעניינו אותי באותו הזמן,

והבנתי ישר, תוך זמן קצר – בעלי סובל מאגרנות כפייתית קשה במיוחד.

כל חפץ שנזרק לרחוב על ידי אנשים הוא מביא לחצר ביתנו.

בהתחלה לא הבנתי מה קורה אבל עכשיו אחרי שראיתי תמונות של חברה שמתמחה בפינוי בתים, דירות וחצרות מהזבל שנאסף בגלל האגרנים הבנתי שבעלי סובל מאוד ולא מבין את חומרת המצב.

 

חברה לפינוי דירות מזבל שמפנה גם חצרות וגינות

הזמנתי את שי פינוי דירות לראות את החצר ולתת את חוות דעתו והמלצותיו בעניין. לאחר ששי ראה את הדירה ואת החצר אשר מלאים בגרוטאות ופסולת הוחלט חד משמעית שיש לבצע פינוי דחוף בעזרת מכולה לפינוי פסולת ואשפה, והבנו שבנוסף לכל ערמות הגרוטאות שנאספו שצריך מכולה גדולה.

 תחילת הפינוי

בשל העובדה שבעלי לא רצה לשמוע בכלל על פינוי, אני ושי החלטנו שנצבע את הפינוי כאשר בעלי ייצא לעבודה. איך הפינוי קרה? הצוות של שי פינוי דירות הגיע לבצע את הפינוי, איתו הגיעה גם מכולה גדולה אל הכניסה של החצר, כאשר לתוכה יועבר כל הגרוטאות והאשפה שהתווצרה לנו בחצר. צוות העובדים החרוץ של שי התחיל לפנות את כל הציוד בחצר והשאיר אותו נקי מכל חפץ, צוות נוסף ארז פסולת ואשפה שהייתה מצויה בתוך הבית. בסופו של יום כל הגרוטאות סולקו מהחצר, וסוף סוף היה אפשר בכלל לראות את החצר שלנו, ממש כמו איך שהייתה נראית כאשר קנינו את הדירה, בנוסף לכך היה ניתן לראות עד כמה החצר שלנו היא גדולה ויפה. במהלך הפינוי בוצע פינוי של הבקבוקים, על פי בקשתי שי העביר את כל הבקבוקים למיחזור, על כן הבקבוקים הוכנסו לשקים גדולים, והועברו לאתרי מיחזור בקבוקים. איכות הסביבה היא דבר שמאוד חשוב לי ולבעלי.

איך הגעתי למסקנה שחייב לבצע פינוי?

בהתחלה אני חשבתי שמה שבעלי עושה היא מצווה מאוד גדולה, ולאט לאט הדברים התחילו להשתנות, המצב בבית השפיע על מצבי הרוח שלנו, התחלנו לריב המון על מצב האשפה שמצויה בתוך הבית ובחצר. בעלי סירב פעם אחר פעם על פינוי הדברים המציא תירוצים בלי סוף. בנוסף לכך השכנים התלוננו על ריח רע שיוצא מהחצר שלנו, ונוצר מצב שההפרעה של בעלי יצרה בלאגן ומטרד גדול עבור כל הסביבה שבה חיינו.

 פינוי בהסכמה- ופינוי ללא הסכמה

בהתחלה ניסיתי לשכנע את בעלי שהחפצים שהוא התחיל להביא לבית גורמים לכולם מטרד, והגיע הזמן לעשות שינוי, על כן, אמרתי לבעלי שאני מתכננת לפנות הכל וזאת עוד לפני ביצוע הפינוי. בכל מקרה הוא המשיך לתרץ לי תירוצים ואף אמר לי שהוא לא מסכים לכך, ואז אמרתי לו שאני עוזבת את הבית כי אני לא יכולה לחיות יותר במצב הזה. מה שאמרתי לו ממש שבר אותו, ואז הוא הגיע למסקנה שאין לו ברירה, בכל מקרה הוא המשיך לסרב, אז אמרתי לו שאני אעשה את זה גם בלי ההסכמה שלו. אז ביצענו את הפינוי ללא הסכמתו המפורשת, לאחר ביצוע הפינוי החצר הייתה ריקה לגמרי, ואפילו הרגשתי שזרקתי יותר חפצים ודברים ממה שהיה צריך.

 עכשיו החצר נקייה- עכשיו אנחנו מתחילים של מיגור ההפרעה

לאחר פינוי הבית והחצר, עכשיו הבית ריק מזבל, מגרוטאות ומאשפה שהיא מיותרת. אני ובעלי החלטנו יחד שנקנה מחסן מפלסטיק של כתר, כאשר רק שם הוא יוכל להכניס חפצים, בקבוקים וציוד ככל שירצה. אני מצפה שיום מן הימים, לבעלי תפסיק הפרעת האגירה, והוא יתחיל אט- אט לאגור פחות ופחות חפצים. אנחנו נבצע את מיגור ההפרעה של האגרנות הכפייתית שקיימת לבעלי בנוסף לכך, על ידי שימוש בפסיכולוג מקצועי שיעביר לבעלי כללים וסדרי פעולה אשר ישאירו אותו בתלם, וישמרו על שגרה יום יומית נורמטיבית, תקינה ונכונה עבור בעלי האגרן הכפייתי וכן עבור הסביבה שלו.

 למה בחרתי בשי פינוי דירות?

אני אישה שהיא מאוד בררנית ולא מתפשרת, על כן לאחר שקראתי וראיתי פינויים שביצע שי, התפלאתי מהרמה המקצועית שאליה הגיע שי במהלך הפינויים. חברת שי ניקיון היא בעלת 20 שנות ניקיון בתחום, החברה משתמשת בחומרי ניקוי וחיטוי חזקים ואיכותיים אשר מיועדים ספציפית לבתים ודירות של אגרנים כפייתיים, אשר מלאים בחיידקים ובקטריות, ובנוסף לכך חדרי האגרנים הכפייתיים, וחללי בתים של אגרנים כפייתיים שהיו סגורים במשך שנים על גבי שנים, ונדרש לניקיונם וחיטויים את הטכנולוגיות וחומרי הניקוי המקצועיים ביותר והחזקים ביותר. חומרי הניקוי שלנו מכילים בתוכם רכיבים פעילים לחיטוי עמוק של משטח וחומר.

 פינוי דירה של אגרן כפייתי

בנוסף לכל האמור לעיל, פינוי של דירה של אגרן כפייתי מצריכה מכולות שלמות שבהם יועברו החפצים למקומות אשר הם מיועדים. חשוב להדגיש שבתים של אגרנים כפייתיים נוטים להיות מלוכלכים ומזוהמים יותר מבתים רגילים, ומלבד הסדר שיש להשליט בהם, חייב לבצע בהם ניקיון שהוא יסודי ועמוק. מרגישים שמה שכתוב נוגע גם אליכם? רוצים לקבוע פגישה? התקשרו עוד היום לשי פינוי דירות, או השאירו את הפרטים שלכם בעמוד צור הקשר, והזמינו עבורכם או עבור קרוביכם את הטיפול האולטימטיבי לשינוי החיים וגישת החיים מן הקצה אל הקצה.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו