אני מפנה ומנקה בתים של אגרנים כפייתיים

שי מפנה ומנקה בתים של אגרנים

פינוי דירה או בית זה דבר אחד, ופינוי בתים של אגרנים כפייתיים זה דבר אחר לגמרי. בעוד שבתהליך פינוי דירה רגילה אפשר להעריך לאילו חפצים אפשר לצפות, לפריטי הריהוט שיהיו שם, ארגזי המסמכים והספרים, הבגדים הישנים הארוזים בשקים וכדומה, הרי שבפינוי דירה של אגרן כפייתי אי אפשר לדעת למה לצפות, או יותר נכון, אפשר לצפות שכל מה שיהיה שם יהיה בלתי צפוי לחלוטין. אגרנים כפייתיים הם אנשים שאוספים כל חפץ או פריט שהם מוצרים ברחוב, ואוגרים אותם בערימות פסולת בבית. האגרן הכפייתי אינו בררן, והוא אוסף כל דבר שנראה לו, בין אם מדובר בקופסת שימורים עם שאריות של אוכל, ובין אם מדובר בפחית ישנה עם שאריות מיץ דביק. הוא יכול לאסוף ניירת, עיתונים, קרטונים, ברזלים, פלסטיק, צעצועים ישנים, בובות בלויות, מכשירי חשמל שבורים, ובקיצור כל דבר שהוא.

כמויות עצומות של פסולת

הבעיה עם דירות של אגרנים כפייתיים היא לא רק שמדובר בכמויות עצומות של פסולת, אלא שמדובר גם בהרבה פסולת אורגנית. כמו שאמרנו, אגרן כפייתי יכול להביא למשל קופסת שימורים עם שאריות של אוכל, ולהניח אותה איך שהיא בתוך ערימת הפסולת בבית. במהלך הזמן שאריות האוכל האלה מרקיבות, מעלות ריח רע מאוד, מייצרות מושבות ענק של חיידקים, ומייצרות פטריות שמתפשטות בכל חלקי הבית, תולעים ועוד מגוון רחב של נגעים למיניהם. בנוסף, פסולת אורגנית זו גם מושכת אליה המון מזיקים כמו נמלים, ג'וקים, עכברים, חולדות ואפילו נחשים. כמובן שהחיים בסביבה כזאת הם בלתי נתפסים, אבל זה עוד נחשב למצב טוב כל עוד הערימות האלה עומדות על תילן. ברגע שמתחילים לפרוק את הערימות, ברגע שמתחילים להזיז דברים ממקומם, הזוועה מתגלה במלוא עוצמתה לכל חמשת החושים.

שימוש אמצעי מיגון ופינוי מקצועי ורגיש

בדיוק מהסיבה הזאת, פינוי של בתי אגרנים כפייתיים צריך להתבצע במקצועיות רבה, עם כל אמצעי המיגון הנדרשים, עם כל הציוד וכלי העבודה הנדרשים, ובתשומת לב רבה. כמובן שהתהליך גם צריך לקחת בחשבון את התהליך הפסיכולוגי המעורב פה, ולא לעשות הכל מהר מהר העיקר להספיק. בפינוי בית של אגרן כפייתי, חשוב מאוד לעבוד בשיתוף פעולה עם הפסיכולוג המנהל את תהליך הפינוי, ולמעשה מנהל אותו תוך כדי משא ומתן בזמן אמת אל מול האגרן הכפייתי.

ניקוי וחיטוי יסודי של הבית

לאחר שמסתיים תהליך הפינוי, חשוב מאוד להעביר את הבית תהליך יסודי מאוד של ניקיון וחיטוי, וחשוב גם שיעשו את זה אנשים מקצועיים המכירים את התחום של פינוי בתים של אגרנים כפייתיים, ויודעים בדיוק היכן לחפש את הפטרת והחיידקים. בתהליך הניקוי והחיטוי אני מפזר למעשה חומר חיטוי חזק בכל המשטחים הרגישים, ומכסה את הכל ביריעות ניילון השומרות על חומר החיטוי פעיל לאורך זמן. כעבור מספר שעות או ימים, בהתאם למקרה, אני מסיר את יריעות הניילון ומנקה היטב את כל המשטחים מחומר החיטוי. לבסוף, מעבירים את הבית תהליך ניקיון יסודי שכולל רצפות, קירות, תקרה, ארונות מטבח, חדרי שירותים ואמבטיה, וכל משטח חשוף בבית. בית של אגרן כפייתי שעובר את תהליך הפינוי, הניקוי והחיטוי שלי, יוצא נקי יותר מכל בית נורמלי אחר, וגם יותר נקי מכל מצב שהוא היה בו אי פעם. אם אתם רוצים לקבל מידע נוסף אודות פינוי, ניקוי וחיטוי של בתים של אגרנים כפייתיים, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט שלי, לקרוא מאמרים מקצועיים שכתבתי בנושא זה, לצפות בתמונות המתעדות תהליכי פינוי וניקוי כאלה, וכן לצפות בסרטוני וידאו רלוונטיים.


אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו