אוצרות- פינוי ירושה

מפנה ירושות

ישנה אמרה ידועה שאומרת ש"זבל של אדם אחד הוא אוצר של אדם אחר", תחום של פינוי ירושה מהווה דוגמה מובהקת לכך. ירושה אינה סיטואציה בה מישהו בהכרח מעניק לאדם אחר פריט ספציפי. לא פעם הירושה כוללת חיים שלמים, תכולת דירה שלמה, מרמת המזלג שכבר בין שישים שנה ועד שטיח מבאיש מחדר האמבטיה. אם אתה בסיטואציה שנהיית יורש בעל כורחך של ציוד מיותר, טוב לדעת שיש חברות שנועדו להקל עליך את המלאכה ועוד לתת לך תמורה כספית, וכסף הוא דבר שתמיד תמצא בו שימוש.

קונה ירושות

בתים של אנשים מבוגרים לרוב יכילו אוצרות שונים שאינם נהירים לעין לא מקצועית. האוצרות יכולים להתגלם מרמת ציורי שמן, חפצי קרמיקה, גובלנים, כלי כסף, יודיאקות ופריטי נוי שונים. תחום פינוי ירושה מתגלם גם כיחסי גומלים בין היורש לבין אדם המוגדר כ"קונה ירושות". אדם זה נוהג להגיע בעיקר לבתים של אנשים שהשאירו מאחוריהם רכוש מגוון ובני משפחתם מבקשים להיפטר מהם. לרוב ייערך מפגש היכרות בין שני הצדדים ותצוגת החפצים המיועדים למכירה. הקונה הנו אדם בעל ניסיון, יזהה את הפרטים הרצויים לו ויציע עליהם מחיר.

תמחור

תחום התמחור נוטה להיתפש כתחום אפור לאדם שלא מגיע מהתחום, אך אין זו המציאות, כמו בהרבה תחומים, גם פה יש קווי הנחיה. עולם התמונות מוערך ע"פ סוג הצייר, שנת הביצוע, סוג המצע עליו הם עשויים,סוג המסגרת, גודל, איכות השימור ומצב השכיחות בשוק. תחום הקרמיקה נבדל במחיר לפי האמן, איכות השימור, חברת הייצור, האם ניתן למצוא חותמת, מקור / העתק. כלי יודאיקה יסווגו ע"פ שנת הייצור, ארץ המקור, סוג החומר, הימצאות חותמת וכדומה.

יתרון

תמיד כדאי לקבל הצעת מחיר נגדית, לשים לב האם אינכם מוכרים יצירת אומנות נדירה במחיר אפסי יחסית. לעיתים כדאי אפילו לשלם לשעת ייעוץ לשמאי שמתמחה בתמחור של חפצי נוי על מנת לדעת האם המחיר המוצע שווה לכם. יתרון נוסף במכירת היצירות לאדם שמבצע פינוי ירושה הנו העובדה שהוא פוטר אתכם מהתרוצצויות בין החנויות השונות. אדם שעוסק בפינוי ירושה כבר יודע לאן לפנות עם פריטי הנוי, יודע מה המחיר הנכון. שימוש בשירותיו לרוב יעניק לכם הטבה כספית הולמת ויחסוך לכם זמן רב.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו