כיצד להתמודד עם אבא/אמא אגרנים כפייתיים

אמא / אבא אגרנים? 

אגרנות כפייתית מתפרצת במלוא חומרתה בגילאים מתקדמים, ולכן, ילדיהם של הורים הסובלים מאגרנות כפייתית, עומדים חסרי אונים אל מול בעיית האגרנות המלווה את הוריהם בגיל מבוגר. ההתמודדות עם הורה אגרן כפייתי, הינה התמודדות מורכבות ומאתגרת המחייבת אתכם לפעול בכל דרך אפשרית על מנת לנסות לסייע לו.

כיצד תוכלו לעשות זאת?

להלן מספר טיפים יעילים המבוססים על ההיכרות המעמיקה שלנו במרכז לסיוע לאגרנים כפייתיים בנושא:

  1. אל תנתקו את הקשר עם ההורה – אגרנים כפייתיים רבים בוחרים באופן מודע לנתק את כל קשריהם עם סביבתם הקרובה, לרבות, ילדיהם ונכדיהם, וגם במקרים בהם ההורה עושה כל מאמץ על מנת לנתק את הקשר עימכם, אל תניחו לו לעשות כן וגלו אמפתיה רבה למצבו על אף הקושי המלווה אתכם.
  2. הסבירו להורה הכפייתי על כל הסכנות הנלוות למחייה בתוך דירת אגרנות – פרטו בפניו את הנזקים הבריאותיים העלולים להתפתח אצלו, הסבירו לו על הסכנות המיידיות בסביבת המגורים לנוכח היקף התכולה המאוחסנת בשטח הדירה, הציגו בפניו תמונות של דירות לאחר שריפה וכדומה.
  3. שכנעו את הוריכם להצטרף אליכם לקבוצת תמיכה בנושא – ברחבי הארץ פועלות עשרות קבוצות תמיכה המיועדות למשפחות בהן אחד/אחת מבני המשפחה סובלים ומתמודדים עם אגרנות כפייתית, השיגו מידע אודות קבוצות אלו ושכנעו את הוריכם להצטרף אליכם למפגש אחד לפחות.
  4. גייסו את כל הסביבה הקרובה למטרות שכנוע לפינוי תכולת האגרנות משטח הדירה- קיימו שיחות משפחתיות משותפות ביחד עם בני משפחה נוספים וזאת במטרה לנסות לשכנע את ההורה להסכים להליך פינוי של תכולת האגרנות משטח הדירה.

חשוב שתדעו: אגרנים כפייתיים יעשו כל שביכולתם על מנת "להוריד אתכם מהם" ובמידת הצורך הם פשוט יבחרו לנתק את הקשר עימכם על מנת שלא תפריעו להם במלאכת האגירה. גם במצבים אלו, אל תניחו להוריכם ובכל הזדמנות נסו לקדם את הפעולות המופיעות לעיל.

אנחנו בשי פינוי דירה, עומדים לרשותכם בכל שאלה ועניין בנושא ונשמח לסייע לכם בדרכי ההתמודדות השונים בדרך להליך פינוי מקצועי, מהיר ויסודי של דירת האגרנות.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו