אגרנות / אספנות כפייתית

פינוי דירה >> אגרנות / אספנות כפייתית
מחבר:

אספנות כפייתית

אספנות כפייתית הינו סוג של עיסוק של איסוף ואגירת חפצים שונים ופריטים שונים. הפריטים משתנים בין אספן לאספן.
מדובר באנשים אשר צוברים ללא סוף פריטים שונים בביתם במשך שנים.
אין גיל או סוג מסוים של אנשים שאוספים. כל אדם יכול להיות אספן - צעירים ומבוגרים כאחד. עד אשר אותו אספן עובר את הגבול.

אספנות כפייתית - דוגמא

איסוף בקבוקים ריקים בדירה של אספן יכול לגרום במהרה למילוי מוחלט של כל נפח הדירה עד שאין אפשרות להיכנס פנימה.
וכן מילוי הדירה בקרשים, עיתונים, ספרים, מוצרי חשמל, פסולת, קלטות וידאו, קרטונים.
מילוי הארונות בדירה במכשירים חשמלים, בקלטות, דיסקים, ביגוד, ספרים, חומרי ניקוי, צעצועים, וכד'.

אספנות כפייתית - מילוי הדירה

תחילה אוגרים האספנים הכפייתים בארונות, מתחת למיטות, במרפסת, לאחר מילוי הארונות בארגזים , על הארונות, כאשר הדירה מלאה עוברים האספנים למלא את ארונות החשמל בחדר המדרגות, את המקלט המשותף, ולבסוף כאשר אינם יכולים עוד לאגור עוברים לדירה אחרת של בני המשפחה ומתחילים שוב במלאכת אגירה חפצים....

אספנות כפייתית - הסתגרות

אספן בדרך כלל מסתגר ואינו מוכן ליצור קשר עם בני המשפחה, חי בניתוק מוחלט וכל הזמן עסוק באגירת חפצים.
דבר שמקשה מאוד על המשפחה או חברים לעזור ואפילו לדעת שיש בעיה של אספנות כפייתית.

אספנות כפייתית - מצוקה

אנשים אלו נמצאים במצוקה קשה ואינם יכולים להיפרד מהחפצים שנאגרו. בנוסף לכך כשהדירה מלאה בחפצים אין אפשרות לחיות בדירה, המצב מתדרדר ועולה צחנה מן הדירה, וזאת מכיוון שלא ניתן לנקות שנים.

אספנות כפייתית - פינוי

כמות החפצים והציוד שנאגרו בדירה עצומה ,פינוי הדירה מהחפצים מסורבל, לפינוי של כמות חפצים יש להזמין איש מקצוע שידע ושיש לו את היכולת לפנות ולמיין את תכולת הדירה, שיכול למיין את החפצים השימושיים ואת התכולה הלא שימושית לפנות.

אגרנות כפייתית בגיל השלישי מופיעה הרבה אצל ניצולי שואה ובני דור שני שלישי של השואה. החפצים הללו הם כל מה נשאר להם והסנטימנטים חזקים.
בגיל זקנה לעתים יש צורך בסיעוד ו/או עזרה בניקיון הבית. האגרן הכפייתי מתקשה לאפשר ניקיון וסדר בדירתו. גם אנשי מקצוע אחרים כגון עובד סוציאלי, רופא, אחות וכו', שצריכים להגיע לביקורי בית אצל הקשיש/ה יירתעו מלהיכנס לדירה של אספן כפייתי וכתוצאה מכך ייפגע הטיפול בקשיש. לעיתים התופעה עלולה להוביל לסכנה ישירה לבריאות, ולהוות מפגע תברואתי של ממש.

תנו לנו לעזור לכם! קשה לכם לזרוק חפצים מיותרים? משימת פינוי הדירה הפכה לבלתי אפשרית, אינכם מוצאים את הידיים והרגליים עקב אוסף ניירת/בגדים/חפצים וכו'. תנו לנו לסייע בידכם, בעזרת צוות אמין, מקצועי ומיומן נארגן ונפנה את הדירה לפי הצורך ביסודיות, בארגון ובניקיון יוצאים מהכלל!

כמות החפצים הנאספים לדירה יכולה להגיע לכמויות אדירות ולמילוי כל חלל הדירה, אין גבול ל- אספנות כפייתית, אין מעצורים, אין קו אדום,עד שלא מפסיקים זאת בהתערבות המשפחה, מבצעים הרחקה של האספן מהדירה, דואגים לפנות במהירות וביעילות ע"י צוות מיומן שיוכל לתת מענה לפינוי כל החפצים לאתר אשפה מורשה, מענה לניקוי הדירה לאחר הפינוי, ואפילו יש מקרים שחייבים לבצע חיטוי רציני בדירה, רק אחרי כל הפעולות האלו אפשר להחזיר את האספן הכפייתי לדירה, האם

אהבת הקניות יוצרת אגרנות כפייתית?

אם זה מעסיק אתכם בלי סוף, ממלא לכם את הבית ומצמצם את מרחב הנשימה שלכם, ובנוסף לכך, משליך על תחומים נוספים, ופוגע באיכות החיים שלכם, אז כן. אפשר לאהוב לקנות, השאלה באיזו מידה והאם אכן יש צורך בכל החפצים שרכשתם. קנייה לשם קנייה מדליקה נורות אדומות! אם בנוסף לחווית הבילוי בחנות, סקירת המוצרים, קנייה לפי הצרכים והחשק , אתם חשים שאתם חייבים לקנות עוד ועוד חפצים ולאגור אותם, כנראה שיש לכם בעיית של אגרנות כפייתית.
לאגור בגדים ישנים ללא שימוש ומטרה במקום למסור לצדקה למשל, או לאגור ספרים ועיתונים ישנים במקום למחזר, אלו הן רק שתי דוגמאות לתופעה, אשר באופן מעשי מקשה על חיי היום יום וגורמת סבל לא רק לכם כאגרנים, גם לסביבתכם ולאלה הגרים עמכם. התופעה עלולה להוביל גם לקשיי נשימה כתוצאה מריבוי אבק ועוד מיני מפגעים תברואתיים, שלולים להיות מסוכנים. לא ניתן להתנהל עם כמויות ציוד ומזכרות רב ומכביר, לשמור על סדר וניקיון בדירה. התוצאה הסופית היא פגיעה באיכות החיים והבריאות המשפחתית.

מה עושים?

  • אל תסתירו את הבעיה אלא דברו עליה - וזאת כדי שהאגרן הכפייתי לא יחוש רגשי אשמה על כך שאינו שולט בדחף ל -אגרנות כפייתית.
  • הסכנות הגדולות באספנות היא התפרצות של שריפה בדירה, דברו עם האגרן הכפייתי ונסו לראות איך ניתן, בדרך נעימה המקובלת גם עליו, למנוע סכנה זו.
  • עודדו אותו ללכת לפגישה אצל רופא פסיכאטרי, שיאבחן את הבעיה ויציע טיפול.
  • פנו בעצמכם לשיחה עם פסיכיאטר או פסיכולוג כדי לקבל הסבר על המחלה וקבלו עצות והנחיות כיצד לנהוג בדרך הטובה ביותר.

** לתשומת לבכם, צריך להיות מאוד זהירים לגבי הגדרת אדם כסובל מ- אספנות כפייתית, ואגרנות כפייתית. יש הבדל בין איסוף חפצים שונים כתחביב לבין אגרנות כפייתית, שהיא תופעה קיצונית מאוד ומהווה סיכון לבריאות. כל עוד אין שום סכנה ממשית, אובייקטיבית לבריאותו , אפשר רק לדבר איתו ולנסות לעזור לו בארגון בסידור הבית. לעומת זאת כשאנו חוששים לבריאותו הפיזית או הנפשית, יש לעשות כל מאמץ לפנות לאיש מקצוע.
אל תהססו התקשרו עוד היום לחברתנו, ואנו נשמח לסייע ביעילות, מקצועיות ובמהירות מירבית!

כאן אנו אנשי המקצוע נכנסים לתמונה, אנו מפנים את כל החפצים מהבית, את כל הציוד שנאסף במשך שנים ומהווה מפגע בריאותי לדיירים.
ברשותינו ציוד ונסיון לפינוי מהיר וחיטוי הדירה, אנו מנקים ניקוי יסודי ומכינים את הדירה למגורים, מבצעים הפרדה בין החפצים החיוניים לבין החפצים המפונים מהדירה.

חובה להרחיק את האספן הכפייתי מהבית בזמן עבודת הפינוי והניקוי בדירה, האספן הכפייתי לא יסכים לעולם ולא יכול לראות ולסבול את ביצוע הפינוי, אספן כפייתי לא יכול להיפרד משום חפץ שאגר בדירתו, בחצרו, או בכל מקום ששיך לו, אין אפשרות לבצע פינוי וניקוי בדירה שמלאה ב - אספנות כפייתית , אגרנות כפייתית, כאשר האספן בסביבה.

פינוי דירה מאספנות ואגרנות כפייתית

כאשר אנו נקראים לבצע פינוי דירה מאגרנות או מאספנות כפייתית, אנו מודעים למצב בדירה שזה אומר כמות פסולת חפצים וציוד אדירה.
אנו ידעים מראש שבדירות מסוג זה יש ריח חריף, הבלאגן חוגג, וכן יש סכנה של זיהום, עכברים מתים וחיידקים.

אנו צוות שמורגל ומיומן לבצע פינוי דירות ,פינוי אספנות כפייתית, פינוי אגרנות כפייתית, מסוג זה.
לנו יש נסיון בפינוי דירות, ובניינים העמוסים בכמות חפצים גדולה.
כאשר אנו מגיעים לדירה שעמוסה בתכולה אגרנות, אספנות, אנו נבצע את הפינוי בצורה המקצועית ביותר.

אנו צוות הבנוי לפינויים קשים ומסורבלים, מגוון השרותים שלנו רחב ובסוף כל פינוי יש באפשרותינו לצחצח את הדירה, לבצע ניקוי יסודי, חיטוי, אנו מבצעים צביעה ותיקונים שונים בכדי שהמשך המגורים של בעל הדירה יהיה טוב ונוח.
על פי דרישה נבצע פינוי וניקוי בגינה או בעלית הגג, נבצע ניקוי ופינוי במרפסת, במרתף ובכל החדרים בבית.
אנו מונים סגל עובדים רחב ומיומן ולכן ניתן מענה מקצועי ואיכותי לכל דרישה. לפני ביצוע פינוי תכולת הדירה יש לערוך ביקור מקדים והעריך את כמות תכולת הדירה המפונה ולהערך בהתאם עם משאיות ומכולות פינוי גדולות שיוכלו להכיל בתוכם את כל הרהיטים והחפצים שנאגרו בדירתו של האספן הכפייתי.

צילום אספנות כפייתית בדירה, הדירה מלאה חפצים
 
אספנות כפייתית - הכל מהחנות הקטנה בגבעתיים 
 
   
 אגרנות כפייתית - מעולם לא נזרק דבר מהבית