מידע אגרנות כפייתית

פינוי דירה >> מידע אגרנות כפייתית

אגרנים כפייתיים להיקבר בחיים

בתיהם של אגרנים כפייתיים עמוסים בחבילות של מיטלטלין אותם הם מביאים הביתה ללא אבחנה. בכל הבתים שפונו על ידי שי פינוי דירה הסתבר שהאגרן הכפייתי חי בדירה כבקבר. החלונות סגורים, אין אוויר ואור, הרצפה לא נשטפה זמן רב, חדר האמבטיה אטום עם דברים ואין אפשרות להשתמש בו, אין בא ואין יוצא, פרט לאגרן עצמו.
לקריאה נוספת אודות: אגרנים כפייתיים להיקבר בחיים

אגרנות באנגלית

אגרנות היא תופעה עולמית. אם יש לכם בעיה כזו בארץ – שי פינוי דירה היא הפתרון! התקשרו כבר עכשיו לפתרון הבעיה.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות באנגלית

אגרנות כפייתית מה עושים

אגרנות כפייתית היא מטרד לכל הסובבים. גרוטאות, עיתונים ומכשירי חשמל שמאוחסנים בתוך הדירה גורמים לחרקים וריחות לא נעימים המופצים לכל עבר והשכנים המתגוררים על יד דירה כזו סובלים לאורך זמן. אגרנות כפייתית אורכת שנים רבות והצטברות המיטלטלין היא גדולה ורבה.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות כפייתית מה עושים

אגרנות כפייתית טיפול

אגרנות כפייתית מוגדרת על ידי פסיכולוגים כמחלת נפש. אדם הלוקה במחלת אגרנות כפייתית טיפול פסיכולוגי פרטני או קבוצתי יכול להוציא אותו ממעגל האגרנות.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות כפייתית טיפול

מחלת אגרנות

במחקרים שנעשו על ידי פסיכולוגים ופסיכיאטרים הוכח שאגרנות היא מחלה בספקטרום הקל של מחלות נפש.
לקריאה נוספת אודות: מחלת אגרנות

אגרנות כפייתית ערוץ 8

תופעת האגרנות הכפייתית גדלה בשנים האחרונות בהיקפים גדולים בכל העולם. לא כל מי שאוסף כמה חפצים בביתו הופך לאגרן כפייתי אבל ברגע שהעניין הופך להרגל יום יומי זוהי כבר מחלה.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות כפייתית ערוץ 8

אגרנות יתר

אין בית שלא קיימים בו דברים מיותרים. כל אדם שומר לעצמו דברים אותם הוא אוהב ומהם קשה לו להיפרד אבל הכל במסגרת הנורמה. צבירת כמות קטנה של דברים אינה בגדר אגרנות יתר. אגרנים כפייתיים אלו שאינם בוחלים בשום חפץ ומביאים הכל הביתה עד שאין פיסת מקום בבתים שלהם יש אגרנות יתר.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות יתר

אגרנות כפייתית עמותה

מספר האגרנים הכפייתיים בארץ הולך וגדל בכל שנה. האגרן הכפייתי אינו פורש לגמלאות, כך שתווך הגילאים שבניהם יכול להיות משנות העשרים ועד לשמונים ויותר.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות כפייתית עמותה

הפרעות אגרנות

תופעת האגרנות הכפייתית היא קשה ומשפיעה על כל המשפחה, המצומצמת והמורחבת, על השכנים והסביבה. הפרעות אגרנות מוכרות על ידי השלטונות ומוגדרות כמחלת נפש על הספקטרום הקל. אולם, התופעה עצמה אינה קלה ואינה נחווית ככזו בעיני בני המשפחה.
לקריאה נוספת אודות: הפרעות אגרנות

מפני בתים של אגרנים

יוצאי צבא צעירים שמחפשים לעצמם עבודות לאגירת כספים לטיול שלאחר צבא עוסקים בכל מיני תחום וגם כמפני בתים של אגרנים. כל צעיר חושב שהוא יוכל לעשות את העבודה אפילו אם זה מאמץ גופני.
לקריאה נוספת אודות: מפני בתים של אגרנים

אגרנית כפייתית

אין הבדל גדול בין אגרן כפייתי לאגרנית כפייתית. תופעת איסוף חפצים מכל הבא ליד היא נחלת כל מי שהוגדר כאספן או אספנית כפייתית.
לקריאה נוספת אודות: אגרנית כפייתית

אגרנות חולנית

אגרנות בכלל נחשבת למחלת נפש קלה, כך שכל אגרנות היא אגרנות חולנית. מרבית האגרנים חוו טראומה בגיל מוקדם יותר ואת תוצאותיה הם מיישמים על ידי אגרנות של חפצים ואביזרים מכל סוג. אגרת חולני הוא זה שאוגר דברים ללא כל אבחנה.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות חולנית

משפחה אגרנית

אגרן אחד במשפחה זו בעיה לא קטנה אבל עם כל בני המשפחה הם אגרנים זה כבר אסון. הורים אגרנים שמכניסים את ילדיהם למעגל חושבים שהם עושים טוב לילדים ולא לוקחים בחשבון שלעשה זה הרס החיים שלהם.
לקריאה נוספת אודות: משפחה אגרנית

אבחון אגרנות

אגרנות היא מחלת נפש קלה על סקלת מחלות הנפש. היא ניתנת לריפוי וכעומק המחלה כך גם עומק הטיפול.
לקריאה נוספת אודות: אבחון אגרנות

ריקון בית של אגרנים

בית של אגרנים הופך במשך השנים למטרד. ריחות בלתי נעימים מגיעים מהדירה, תחב וחרקים שולטים בחדר המדרגות. כל זאת הופך את חיי הדיירים בבניין לבלתי נסבלים.
לקריאה נוספת אודות: ריקון בית של אגרנים

פינוי דירות אגרנים

כל רשות מתמודדת עם בעיית האגרנות. יש אגרנים ידועים ויש כאלה שהרשות עדיין לא מחזיקה מידע אודותיהם. תלונה של שכנים על רעש, צחנה וחרקים היא אחת הדרכים ליידע את הרשות.
לקריאה נוספת אודות: פינוי דירות אגרנים

כתבה על אגרנות

מדי פעם אנו נחשפים לכתבה על אגרנות בעיתונות, בטלווזיה או באינטרנט. הדבר קורה כל אימת שנמצא אגרן כפייתי מת בדירתו. השכנים התלוננו בפני הרשויות וכך התגלה הדבר.
לקריאה נוספת אודות: כתבה על אגרנות

בעיית אגרנות

בעיית אגרנות היא לא דבר של מה בכך. בבניין בו יש דירת אגרן סובלים לא רק בני המשפחה אלא כל השכנים מסביב. זו בעיה שאם לא מטפלים בה היא יכולה להגיע לממדים גדולים ולסבל בל ישוער.
לקריאה נוספת אודות: בעיית אגרנות

אגרנות בגיל המבוגר

למה אנשים אוספים דברים? שאלה טובה. אבל מה שבטוח הוא שאם עוברים את הגבול, כלומר, אוספים בצורה אובססיבית, מדובר בהפרעה, לפעמים אפילו מחלה קלה שמקשה על החיים.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות בגיל המבוגר

אגרנות כפייתית מה עושים

אגרנות כפייתית היא בעיה קלה, אבל בעלת השלכות קשות. הלוקים בה, לרוב מזדקנים או זקנים, סובלים מבעיות כלכליות, משפחתיות, חברתיות ובריאותיות עקב בעיה זו, ולכן למרות שהיא נשמעת קלה אסור להזניח אותה, ויש לטפל בה במהירות.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות כפייתית מה עושים

אגרנות משרד הבריאות

לפעמים המצב מגיע לקיצון גדול, ולא רק ששירותי הרווחה והשכנים לא מצליחים לסייע לאדם שלוקחה בתסמונת OCD עם אספנות קיצונית / כפייתית, אלא שאין ברירה אלא לפנות את בית בצו של משרד הבריאות.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות משרד הבריאות

אגרנים פירוש

אם נתקלתם בביטוי הזה, בוודאי חשבתם שמדובר באנשים מוזרים שגרים באוהל. אבל לא, הם סביבנו וגרים בבניינים הרגילים שלנו בעיר.
לקריאה נוספת אודות: אגרנים פירוש

אגרנים פוביה

למעשה מדובר על בעיה נפשית שגורמת לאדם להתאבסס על איסוף חפצים חסר היגיון, וזאת בגלל פחד, חרדה ופוביה מפני דבר בלתי מוסבר שעלול לקרות לו זרק את אותם חפצים.
לקריאה נוספת אודות: אגרנים פוביה

אגרנות לא בריאה

אגרנות כפייתית היא לעולם לא בריאה, מכיוון שהיא מכילה בתוכה את המילה "כפייתית". אנשים רבים אוגרים דברים: אוכל ליום סגריר, בגדים של הילדים או צעצועים.
לקריאה נוספת אודות: אגרנות לא בריאה

אגרנים כפייתיים עזרה

אגרן כפייתי מציב שני אתגרים משמעותיים לחיי המשפחה שלו או לשכניו: (1) הוא הופך את סביבת המחייה למאד לא נעימה. (2) הוא לרוב לא משתף פעולה דבר שמייצר מצבים לא נעימים. אל תתמודדו איתם לבד, התקשרו אלינו היום!
לקריאה נוספת אודות: אגרנים כפייתיים עזרה

דירות אגרנים

אם יש לכם בבניין דירה בעייתית, של אדם מתבודד שממלא את הדירה בשטויות עד אפס מקום, הוא בוודאי סובל מבעיית OCD המכונה אגרנות כפייתית.
לקריאה נוספת אודות: דירות אגרנים

טיפול אגרנות

אגרנות כפייתית היא בעיית OCD לא קשה במיוחד, אך מסבה הרבה עינוי ללוקים בה. היא מאופיינת בדרך כלל כמחלה של מבוגרים יחסית, לרוב עם טראומה (למשל, ניצולי שואה או פגועי מלחמה), אשר יכולה להסב נזק חברתי רב.
לקריאה נוספת אודות: טיפול אגרנות

מה לזרוק ומה לשמור אגרנות

אחת הבעיות הקשות של כל מי שמתמודד עם סוגיית פינוי דירה, ולא משנה כרגע למה, היא מה לשמור ומה לזרוק. זה נכון כשרוצים להשביח נכס או שרוצים לשפץ אותו בגלל פטירת ההורים ורוצים לעדכן אותו. אבל זה מסובך במיוחד כשהאדם שגר בדירה עדיין חי, והוא בעל היקשרות רגשית משמעותית לחפצים. התקשרו אלינו, אנחנו נעזור לכם!
לקריאה נוספת אודות: מה לזרוק ומה לשמור אגרנות

מה מאפיין אגרנים

אגרנים כפייתיים הם אנשים שבדרך כלל סובלים מטראומה מתמשכת, דבר שגורם להם לפתח התנהגויות אובססיביות כדי להגן על עצמם.
לקריאה נוספת אודות: מה מאפיין אגרנים

טיפול ל ocd לאגרנות

אם יש לכם אדם שסובל מהבעיה שנקראת אגרנות כפייתית – אתם לא לבד. היום יש טיפולים רבים נגד בעיה זו, המשלבים פינוי דירה, טיפול פסיכיאטרי וחברתי – ומסייעים לאדם להשתקם. נשמח לעמוד לרשותכם כזרוע מבצעת של אחד השלבים!
לקריאה נוספת אודות: טיפול ל ocd לאגרנות

ליויי אגרנים

אם אתם מכירים אתם שסובל מאגרנות כפייתית אתם צריכים להיות שכנים טובים, בני משפחה הוגנים ואזרחים אכפתיים. התקשרו אלינו כבר היום כדי שנוכל ללוות את אותם אגרנים עד לפינוי הדירה, ופתרון הבעיה!
לקריאה נוספת אודות: ליויי אגרנים

מחלת אגרנות

מחלת אגרנות, או אגרנות כפייתית בשמה הנוסף, היא סיטואציה בה אדם מתמודד עם טראומה ארוכת שנים עד למצב שהוא אוסף כל כך הרבה דברים "שיגנו" עליו, שהוא מאבד קשר עם המציאות, לא מוכן לוותר על אותם דברים עד כדי שהוא פוגע בקשריו החברתיים.
לקריאה נוספת אודות: מחלת אגרנות

מחלת נפש אגרנות

מחלת הנפש אגרנות נחשבת לבעיה נפשית קלה יחסית, ובשל כך לא תמיד מתייחסים אליה ברצינות הראויה. היא שייכת למחלות הנפש של OCD, כלומר, הפרעה אובססיבית כפייתית,
לקריאה נוספת אודות: מחלת נפש אגרנות

סידור בית של אגרנים

מחלת אגרנות היא בעיה קשה שרבים סובלים ממנה, בעיקר מבוגרים. בשל כך, לא כל אחד יכול להתמודד איתה. אם אתם צריכים סיוע לפתור הבעיה –התקשרו אלינו לשי פינוי דירה, הפתרון המקצועי והמהיר ביותר לסוגייה.
לקריאה נוספת אודות: סידור בית של אגרנים

ניקיון בתים אגרנות

אחת הבעיות המרכזיות של כל שכנים או בני משפחה של אגרן כפייתי היא, אפילו אם הוא השתכנע לזרוק הכול – איך לכל הרוחות מנקים וזורקים את הכול לבד?
לקריאה נוספת אודות: ניקיון בתים אגרנות

עזרה אגרנות

אם אתם מכירים אדם שסובל מבעיית אגרנות כפייתית – אל תתנו לו להתמודד עם זה לבד.
לקריאה נוספת אודות: עזרה אגרנות

אבא אספן עיתונים

בבית בו אב המשפחה הינו אספן עיתונים הצפיפות גדולה, האבק והטחב תופסים את מקום האוויר הצח. איסוף העיתונים על ידי האבא מתחיל בשמירת עיתונים שהוכנסו הביתה לקריאה וממשיך בהבאת ערימות עיתונים שנמצאות ברחוב ובמזבלות.
לקריאה נוספת אודות: אבא אספן עיתונים

פנוי חפצים לפני הובלת דירה

בכל עיר בישראל ניתן למצוא אגרנים שממלאים את הדירות שלהם בכל מיני גרוטאות, חפצים ופריטים עד אפס מקום. כשהגיעו מים עד נפש, התקבלו תלונות ברשות המקומית על מטרד מצד דירת האגרן אנחנו, חברת שי פינוי דירה, נכנסים לתמונה.
לקריאה נוספת אודות: פנוי חפצים לפני הובלת דירה

אחי לא מפנה זבל מהבית

אחד מהילדים הוא אספן כפייתי המביא הביתה, לבית המשפחה, חפצים ופריטים מכל הבא ליד אתם בצרה צרורה. מדי יום מגיע הבן הביתה עם חבילות של דברים שמצא בזבל ואחי לא מפנה זבל מהבית אלא מוסיף על הקיים עוד ועוד.
לקריאה נוספת אודות: אחי לא מפנה זבל מהבית