איך מתחילים לפנות דירה מלאת חפצים מאגרנות כפייתית?

פינוי דירת אגרנות 

טיפול בדירה הסובלת מאגרנות כפייתית אינו קל, אך למזלכם יש מי שיעשה זאת עבורכם: שי פינוי דירה, חברת הבוטיק מספר אחת לביצוע פינויי דירה מורכבים במיוחד. למי מכם שאינו בקיא, אגרנות כפייתית היא מצב בו דייר מסוים אוגר תכולות מהרחוב ללא שליטה, כאשר במקרים חמורים ניתן לזהות גם אגרנות בעלי חיים ואפילו אשפה מפחים ציבוריים. בדירה כזו, רק מקצוענים שעברו הכשרות כמו עובדיו של שי שטיקגולד יוכלו לטפל ולהשיב אותה למוטב כפי שהייתה.

צרו קשר עם חברת הפינוי

ביצירת הקשר הראשונית אתם צפויים לשוחח עם מומחה פינוי דירה על המצב בדירה ועל סוג הפינוי המבוקש. הוא ישלח אליכם נציג לבחינת הנכס ובדיקה מה צריך לעשות מבחינה פרקטית על מנת לפנות אותה: מהו סדר כוח האדם הדרוש, ואלו כלי עבודה נדרשים. בהתאם לכך תונפק לכם הצעת מחיר, אשר אישורה מטעמכם יוציא לפועל פינוי אגרנות כפייתית במועד שנקבע.

האזינו להמלצה של עוד לקוחה מרוצה של שי פינוי דירה

כיצד יפנו צוותי פינוי דירה – אגרנות כפייתית?

בראש ובראשונה הם ייכנסו לדירה ויבצעו מיון של תכולות. הם יעשו זאת מבלי להפריע למנוחת השכנים, מבלי לעשות רעש, תוך עבודה בשקט מופתי ועם רגש רב. לאחר מיון התכולות הם יוציאו אותן החוצה ויחלו בגיבוש שלב הניקיון בדירה: פינוי אשפה מדירה, וכן שימוש בכלי ניקיון מתקדמים, כולל מכונות שטיפה, על מנת להנחיל באופן מידי לדירה את רמת הניקיון שהיא כה זקוקה לה. יצוין כי אם תחליטו, לאחר שירות פינוי חפצים, לא להחזיר תכולות מסוימות לדירה, הן יפונו אך ורק לאתרים מורשים ולא יופקרו ברחוב ויסבכו אתכם עם הרשויות.

עצות לעתיד למניעת אגרנות כפייתית

על מנת שלא לשלם שוב על שירות פינוי דירה – חשוב להתנהל בהתאם לעצות הבאות על מנת למנוע הוצאה זו גם בעתיד:

  • להבין כי מדובר בבעיה פסיכולוגית ולעתים פסיכיאטרית ושיש צורך לטפל באגרן/נית.

  • דרך הטיפול המומלצת על ידנו – רישום לפסיכולוג/פסיכיאטר המתמחים באגרנים כפייתיים.

  • מעקב צמוד אחר תוצאות הטיפול: לא לצפות שהוא ייגמר מיד. שינויים כאלו עורכים זמן.

  • הכנסת מודעות בנושאים כמו היגיינה וניקיון הבית עשויה להפחית מרצון הדייר האגרן לחזור לסורו.

תוכניות רווחה ותמיכה לאנשים עם אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית אינה רק בעיה של הפרעת סדר וחוסר ניקיון; מדובר בתסמין של בעיה פסיכולוגית מעמיקה שדורשת טיפול מקצועי. לכן, חשוב שבנוסף לשירותים הלוגיסטיים של פינוי דירה, יהיו גם תוכניות רווחה ותמיכה פסיכולוגית. הכוונה לכך שיש צורך לספק לאנשים הסובלים מאגרנות כפייתית לא רק "טיפול רפואי" אלא גם תמיכה ברמה הנפשית והרגשית.

מעט מאוד מערכות הרווחה מספקות כיום תמיכה לטיפול באגרנות כפייתית. לעיתים, הבעיה אינה מזוהה כפסיכולוגית ומטופלת כ"בעיה סביבתית", מה שלא יכול להיות פחות מנכון. חשוב לזהות את האנשים הסובלים מאגרנות כפייתית ולספק להם תוכניות טיפול רחבות הייחודיות לבעיה. אלו יכולות לכלול טיפול פסיכולוגי, תמיכה בניקיון ואורגניזציה של הבית, ואף עזרה בניהול כלכלי וחברתי.

אף על פי שישנם עובדים מקצועיים המתמחים בפינוי דירות מאגרנות, גישה כזו אינה מספקת פתרון לסיבות העמקומיות של הבעיה. הצעד הראשון חייב להיות זיהוי וטיפול פסיכולוגי, ולאחר מכן יתכן ויידרש גם פינוי פיזי של הנכס. רק כך, בשילוב של גישות, ניתן להבטיח טיפול מעמיק ואולי גם ריפוי לטווח הרחוק.

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו