רוצה לפנות את דירת ההורים? אנחנו הכתובת

רוצה לפנות את דירת ההורים?

בשלב כזה או אחר מגיע השלב בו עלינו להתמודד עם העובדה שקרובי משפחה, יקרים לליבנו אינם עוד מסוגלים לתפקד באופן עצמאי במרחב המגורים הפרטי. הבית לפתע נהיה גדול מאד וסימנים של בדידות מתחילים להתעורר. בנקודה זו בדרך כלל יתחילו השיקולים בדבר מעבר לבית אבות או מתחם של דיור מוגן. בבתי אבות, הדיירים זוכים ליהנות הן מחיי חברה פעילים והן מקשת רחבה של שירותים מותאמים לצרכים הספציפיים של כל דייר.

מסגרות של דיור מוגן ובתי אבות לגיל הזהב

בתי אבות כוללים צוותי עבודה מסורים המעניקים ליווי צמוד והשגחה רפואית לדיירים. מעבר לבית אבות הינו בגדר שינוי קיצוני בחייהם של הקשישים. הבית אשר שימש אותם לאורך שנים רבות, אליו התרגלו הן מבחינת הגודל והן מבחינת ההתנהלות בו, כעת הופך להיות נחלת העבר. המעבר מחייב הסתגלות לתנאי מחייה חדשים הכרוכים בחיי שיתוף בין השאר. מעבר לכך, הדירות או החדרים שמוצעים לרוב בבתי אבות הינם קטנים ביחס לגודל סטנדרטי של דירות מגורים רגילות.

פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות

הגודל המצומצם יחסית של חדרי בתי האבות, גם הוא מהווה קושי עבור הקשישים במסגרת אריזת הציוד האישי המחייבת קבלת החלטות באשר לחפצים שיש למסור ולאלו שברצונם לשמור. קבלת החלטות זו הינה קשה במיוחד ואליה נלוות חששות כאלו ואחרות, שוב בשל המעבר למסגרת חיים חדשה ושונה ממה שאליה התרגלו עד עתה. מכאן ישנו צורך מהותי לדאוג להליכי פינוי מסודרים במהלכם הפן הטכני לא יהיה מעורב בפן הרגשי, שכן פינוי של דירה לקראת מעבר לבית אבות כרוך במורכבות רבה יותר מאשר פינוי רגיל של דירות.

פינוי דירות של ההורים בשל מעבר לבית אבות

פינוי דירות של זוג הורים לקראת מעבר לבית אבות יכול להוות הזדמנות מצוינת עבורם לברור את תכולת הדירה ולגלות אלו חפצים אכן נדרשים ברמה ההכרחית. חשוב לציין שפעולה זו עתידה לייצר מועקות רגשיות שכן בדרך כלל מתעורר קושי רב בקרב אנשים מבוגרים להיפטר מציוד ששימש אותם לאורך שנים רבות. מומלץ ביותר לפנות לסיוע חיצוני עבור תהליכי הפינוי ולא להותיר את המלאכה לזוג ההורים שעומדים לקראת מעבר לבית אבות. סיוע זה יכול להגיע מבני המשפחה הקרובים או מחברות מקצועיות בתחום של פינוי דירות.

מיון וסידור תכולת הדירה הישנה

טרם סידור תכולת הדירה הישנה, חשוב לקחת רגע קל ולוודא מה עתיד להימצא ביחידת הדיור החדשה בבית האבות. לרוב, יחידות דיור בבתי אבות כוללות ריהוט מסוג מסוים, מה שמחייב את זוג ההורים לקחת עמם כמות מוגבלת של חפצים. לשם כך חשוב לברר תחילה אלו מבין החפצים חיוניים והכרחיים במהלך היומיום ואילו פחות. במידה וזוג ההורים התגוררו בדירה במשך שנים רבות, סביר להניח שכמות התכולה שנאגרה בדירה הינה רבה, ועל כן נדרש מיון ובחירה קפדנית במסגרת אריזת הציוד.

שירותי פינוי דירות עבור אוכלוסיית גיל הזהב- מאפיינים

מעבר לכך, במהלך סידור התכולה צריך לקת בחשבון את היעדים של החפצים שאינם נדרשים בצורה הכרחית לזוג ההורים. כך למשל ניתן לייעד חלק מאותם החפצים לבני משפחה קרובים דוגמת נכדים וילדים. פינוי דירה מקצועי ויסודי לרוב מתבצע על ידי חברות פינוי מקצועיות שמסוגלות להבטיח פינוי מהיר בטוח ומוצלח. כל זאת ועוד נעשה דרך הקשבה מלאה, תשומת לב מרבית והתחשבות במלוא הצרכים והקשיים הנפשיים של זוג ההורים שנדרשים לפנות את דירתם הישנה לקראת מעבר לבית אבות.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו