אגרן כפייתי מספר בראיון כיצד התופעה פוגעת ביחסים במשפחה

ראיון עם אגרן כפייתי כיצד התופעה פוגעת ביחסים במשפחה

משה הוא אגרן כפייתי. את זה שמעתי כבר מהאחיות שלו שביקשו ממני עזרה. הן אמרו לי שמשה השתלט על הדירה ולא נותן להן להיכנס. נכון שהן בתקופה האחרונה לא גרות באותה דירה, אבל הן כן רוצות לבוא לבקר וגם לקחת את החפצים שלהן שעדיין נמצאים בדירה.

הן פנו אלי, ידיד וותיק של המשפחה בשביל לבקש עזרה. אולי אצליח אני לשכנע את משה לפתוח את הדלת של הבית, או לכל הפחות לשחרר את החפצים שלהן שכלואים בתוך הדירה. אני מיודד עם המשפחה ומכיר את כל הנפשות הפועלות. ובהחלט רציתי מאוד לעזור גם כעת.

החלטתי לבוא לבקר את משה בדירה, לשוחח איתו ולנסות להבין מדוע אינו נותן להן להיכנס לדירה. ועל מה ולמה הוא מרחיק אותן מהרכוש המשותף שלהם. אבל מייד כשהגעתי למקום התחלתי להבין על מה ולמה פרצה הסערה הזו.

בעודי עומד ליד דלת הבית שמוכרת לי כבר משנים עברו, הרגשתי שמשהו לא טוב קורה בבית. אמנם הדלת הייתה עדיין סגורה אבל הריח של הבית נדף החוצה ומילא גם את חדר המדרגות. זה היה ריח חנוק מאוד ומלוכלך. החלטתי לנקוש על הדלת.

את קולו של משה שמעתי מעבר לדלת. בתחילה היו קולות של צעדים כבדים שמתקרבים לדלת. אחר כך ראיתי את חור ההצצה משחיר. הבנתי שהוא מביט מבעד לחור ובודק מיהו הנוקש. ליתר ביטחון הוא גם שאל בקול כבד "מי זה?" רק לאחר שהיה בטוח שהוא יודע את זהות הנוקש הוא פתח את הדלת.

שלום לך, משה. אפשר להיכנס לדבר איתך? כך ביקשתי.

משה לא היה נראה מרוצה מהבקשה. אבל כנראה שהוא לא מצא דרך להתחמק מהביקור והוא פשוט הכניס אותי לתוך הבית. את הבית אני מכיר עוד מפעם. היו תקופות שהייתי מגיע לביקורים מידי פעם. אבל רק עכשיו אני מגלה שזו תקופה ארוכה שלא ערכתי ביקורים בבית הזה. ושהדירה עברה שינויים משמעותיים.

הבית אף פעם לא היה מטופח במיוחד. אבל מאורגן ומסודר הוא כן היה. אמנם לא בהק אף פעם מניקיון. אבל העניינים היו פחות או יותר בשליטה. מה שאין כן עכשיו. עכשיו הבית היה נראה כמו… כמו מחסן גרוטאות עמוס עמוס עמוס!!!.

השתדלתי לא להראות למשה את ההלם וההפתעה שלי מהמראה המעודכן של הבית. נכנסתי בטבעיות לבית וחיפשתי איפה לשבת. גם משה חיפש יחד איתי את המקום בו הוא יוכל להושיב אותי. וזה לא היה קל.

הספה הייתה מכוסה כולה בשקיות בגדלים ובצבעים שונים. כך גם היה נראה השולחן. וכל הכיסאות היוו בסיס להררי חפצים ומיליוני בגדים, עיתונים ועוד חפצים בלתי מזוהים. עכשיו הבנתי נהדר למה הוא לא נותן לאחיות שלו להיכנס לבית.

ומה שלא הבנתי עכשיו, זה למה הוא הסכים בקלות כה רבה להכניס אותי לבית המוזנח שלו. למי נעים להראות את עצמו בתוך רקע מלוכלך ומדיף ריח שכזה? לאף אחד לא. משה שפך תכולה של כיסא אחד לתוך גיגית גדולה וכיבד אותי לשבת.

משה: כן, מה אתה רוצה? סתם באת לבקר?

אני: ממש כך. מתגעגע אליך, זוכר שהייתי מבקר אתכם באופן קבוע?? נזכרתי בימים הטובים…

משה: נכון! אתה מזכיר לי זמנים יפים. כמה טוב היה אז! היינו יושבים יחד, המשפחה שלי ושלך ומבלים ומשוחחים. אח! אולי נחזור לזה?

אני: אני רואה שהבית עבר שינויים מרחיקי לכת מאז הייתי כאן לאחרונה. פעם האחיות שלך היו מנקות ומארגנות כאן. מה איתן היום? הן שכחו מהו התפקיד שלהן?

את העננה שכיסתה את פניו של משה לא יכולתי שלא לראות. הוא היה נראה כמו אבל אל מול מת. כמה עצב אפשר לראות על פניו של בן אדם אחד! ראיתי שיש לו מה לומר. אבל הוא התלבט. כנראה לא החליט עדיין מה כדאי לספר לי ומה לא.

הוא גם וודאי לא ידע מה אני כבר שמעתי מהאחיות שלו ובטוח שהוא לא ניחש שהן אלו ששלחו אותי לשוחח איתו ולשמוע מה עובר עליו. ומה אפשר לעשות כדי שהוא יפתח בפניהן את הדלת. אני לא יודע מה היה עושה אילו היה שומע על כך…

משה: האחיות ששלי כבר לא גרות כאן בדירה.הן הלכו לגור במקומות אחרים. אחת גרה ליד המכללה בה היא לומדת והשנייה שוכרת דירה ליד העבודה שלה. הן לא רוצות לגור איתי כאן בבית. אתה יודע איך זה…

אני: לא יודע איך זה. למה לא רוצות לגור? אתה לא מתייחס יפה?

משה: לא רוצות לגור בגלל שהן אומרות שהבית מגעיל אתן. שאי אפשר להיות כאן כי הכול מלוכלך ודוחה. הן אומרות שאני מביא גרוטאות מלוכלכות הביתה ושאני מביא פסולת, לכלוך ואבק לבית. ושאי אפשר לחיות כך.

אני מביט סביבי וחושב שהן צודקות מאוד מאוד. אבל למשה אני לא מראה את ההבנה שלי וממשיך לגלות סימפטיה לדברים שהוא אומר.

אני: ומה אתה חושב? למה הן אומרות כך?

משה: הן לא רוצות לקבל אותי כמו שאני! הן לא מבינות שהחפצים שלי הן לא לכלכוך ולא פסולת. אלו דברים שחשובים לי. הם חלק ממני ממש ואני לא יכול לוותר על זה. אז מה אני יכול לעשות?

הוא נאנח אנחה קורעת שניכר עליה שמקורה בלב קרוע של איש שנקרע שלא מרצונו מבני המשפחה שלו. ואינו יודע מה סיכוי יש לפגישה מחודשת איתן ולחיים מתוך קירבה הדדית.

אני: ומה אתה חושב לעשות? אתה לא רוצה לחדש קשר?

משה: אני רוצה מאוד. הן לא רוצות. הן איימו עלי שאם הן רואות את הבית עוד פעם אחת בכזה מצב הן לא רוצות להכיר אותי עוד. ואני? מה אני יכול לעשות? לשנות את המראה של הבית אני לא יכול וגם את המימוש של האיום שלהם אני בשום אופן לא רוצה לקבל.

אני: אז מה אתה עושה?

משה: אני פשוט לא נותן להן לראות את הבית מבפנים! אפילו אם הן רוצות לבוא מכל מיני סיבות. הן רוצות לבקר או לקחת חפצים שיש להן כאן. אני לא נותן להן. רק זה חסר לי שהן ייקחו את כל החפצים שלהן ולא יבואו לכאן יותר…

אני: אבל אולי אתה יכול לעשות משהו, לסדר את הבית… אני רק רוצה לעזור לך. חבל. האחיות שלך נחמדות וטובות. חבל שלא תחיו בשלום…

משה: אבל איך אני יכול לשנות כאן משהו? תראה כמה חפצים יש לי כאן! הרכוש שלי גדול מאוד. נאמר שבשביל האחיות שלי אני מסכים לזרוק חלק ולפנות. אבל איך עושים את זה? איך?

אני: מי אמר שאתה צריך לעשות את זה בעצמך?

משה: מה אתה מוכן לעזור לי?

אני: אני מוכן לעזור אבל לא חושב שאני בעשר האצבעות שלי מסוגל לכך. מה שאני כן יכול לעזור לך, זה פשוט להפנות אותך לשי פינוי דירות. זו חברה מיוחדת שעוסקת בפינוי דירות. הם בטוח יצליחו להושיע אותך!

אגרנות כפייתית- יש פתרון!

בכל מקרה של אגרנות כפייתית, גם אם נראה כאילו היא קשה מאוד, חשוב מאוד לדעת כי קיימים פתרונות יעילים אשר עשויים לסייע לאגרן להחלים מן ההפרעה שלו, או לכל הפחות לשלוט בהיקף שלה.

פינוי הדירה כצעד ראשון

ה"עזרה הראשונה" במקרה של אגרנות כפייתית הינה פינוי הדירה מכל החפצים המיותרים המצויים בה, וכן שיקום שלה. מובן שהדבר כמעט ולא אפשרי לביצוע ביעילות באמצעים ביתיים. לכן, חשוב מאוד לפנות לצורך כך אל שירותיה של חברת פינוי מקצועית, אשר צברה עם השנים ידע וניסיון שיוכלו לסייע לה לבצע פינוי מסוג זה על הצד הטוב ביותר.

תהליך מורכב

פינוי של דירה של אגרן כפייתי הינה תהליך ארוך ומורכב לאין שיעור כאשר משווים אותו לכל פינוי דירה רגיל. הסיבה לכך היא שדירותיהם של אגרנים כפיתיים נוטות להיות הרבה יותר עמוסות בחפצים, והרבה פעמים גם מטונפות ומלאות במזיקים מסוגים שונים. לכן, יש צורך בטכניקות מיוחדות ובנקיטת אמצעי זהירות שונים על מנת לבצע את הפינוי ביעילות ובבטיחות מירבית.

חברת שי פינוי דירה הינה חברה בעלת ניסיון של שנים ארוכות בתחום פינוי הדירה של אגרנים כפיתיים, והיא תוכל לבצע גם את הפינוי המסובך ביותר תוך פרק זמן קצר באופן מפתיע.

תהליך הפינוי מורכב ממיון יסודי של כל החפצים המצויים בדירה, פינוי החפצים המיותרים וסידור הנותרים. כמו כן, השירות כולל גם ניקוי וחיטוי יסודיים של הדירה, ואפילו הדברת מזיקים אם יש בכך צורך.

בתום התהליך הדירה תשנה את פניה לחלוטין- היא תהיה, לפתע פתאום, פנויה ונעימה מאוד. האגרן הכפייתי יוכל לשאוב מן המצב החדש מוטיבציה לתחילתו של טיפול ארוך טווח שיוכל לסייע לו להחלים מן ההפרעה שלו.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו