פינוי עזבונות

פינוי עזבונות עושים עם שי 

בתהליך פינוי של עזבונות יש 2 עקרונות מנחים שעל פיהם יתבצע תהליך פינוי מהיר וחלק. העקרונות הם: רגישות ומקצועיות. העיקרון הראשון, הוא הפעלת רגישות בטיפול בחפצים שבדירה. כשצוותי פינוי של עזבונות מפנים בזמן אמת חפצים מדירה שהושארה כירושה לבני משפחה או לאנשים מקרבה ראשונה למורישים, הם חייבים להפעיל רגישות רבה בטיפול בחפצים וברהיטים השונים הנמצאים בדירה. הכוונה היא לא לחפצים שהם בוודאות זבל (עיתונים ישנים, סמרטוטים או כאלה), אלא בפריטים ומסמכים שיש בהם ערך סנטימנטאלי רב עבור מי שמקבל את הירושה.

העיקרון הנוסף, הוא המקצועיות הרבה שעל צוות פינוי העזבונות לגלות כשהוא עושה את המיון בין מה שנחשב לזבל, לבין מה שיוגדרו כחפצים שניתן להשתמש בהם ולהעביר אותם הלאה לשימוש של אחרים.  לבעלי הבית החדשים או לנזקקים.

חברת צוות פינוי דירה מפעילה צוותיפינוי של עזבונות מקצועיים ומנוסים, אשר בכל תהליך של פינוי העזבונות מפעילים את שני העקרונות המנחים של התהליך – רגישות, מקצועיות ויתרונות נוספים שיש רק לצוותים של צוות פינוי דירה.

כיצד בוחרים חברה לפינוי עזבונות

מצב פינוי של עזבונות נוצר כשקרוב משפחה או אדם אחר בעל קרבה גדולה מאד, משאיר דירה או בית כירושה למי שהיה קרוב אליו בקשר דם או אחר. פטירה של אדם קרוב ויקר (כזה שמשאיר דירה/בית כירושה) היא תמיד כואבת ובדרך כלל העיסוק והטיפול בפריטים של אדם יקר שכבר איננו, לא קלים עבור מי שנשאר וחייב לפנות את הדירה להמשך הדרך. במקרים כאלה, פונים אל חברת פינוי שעוסקת בתחום זה דרך קבע. ניתן למצוא בגוגל חברות רבות, אך בעת שאתם צריכים לבחור חברה שעוסקת בתהליך של פינוי, רצוי לבחור בחברה של פינוי בעלת שם ומוניטין בתחום פינוי של עזבונות ושיכולה להציג בפניכם הוכחות על הניסיון והמקצועיות שלה.

פרט לכך, כדאי לבחור חברה של פינוי עזבונות מהאזור מגורים של הדירה היכן שצריך להתבצע הפינוי.

מדוע לבחור חברה אשר נמצאת בקרבת מקום ?

יש חשיבות רבה לבחור חברה שעוסקת בתחום של פינוי מהאזור היכן שנמצאת הדירה שצריכה לעבור פינוי. בדומה לתהליך של פינוי דירות, גם פינוי של עזבונות הינו תהליך שבו כל תכולת הדירה מתפנה אל מחוץ לבית אל מכולות האשפה שיותקנו מחוץ לבית בעת שיתחילו עבודות הפינוי. במידה ולא ניתן בגלל החוק העירוני להעמיד ליד הבית מכולות לפינוי האשפה עד לתום תהליך הפינוי, חברת צוות פינוי דירה מעמיסה על משאית הפינוי של החברה את האשפה ומביאה אותה למכולות שהעירייה מעמידה לרשות תושביה למטרות של פינוי אשפה. החשיבות של חברה פינוי עזבונות מקצועית ומאזור המגורים של דירת המנוח טמונה בכך שחברה מקומית או מהאזור מכירה את חוקי העזר העירוניים של העיריות והמועצות של אותה הסביבה ותכיר את הסביבה היטב מבלי "להתברבר" שעות בחיפושים לאן להביא את כמויות האשפה הרבות שהצטברו בזמן התהליך של הפינוי .

מה עושים עם החפצים שבדירה ?

רבים שואלים את עצמם מה גורלם של החפצים והרהיטים שמתפנים מהדירה בעת תהליך של פינוי עזבונות.צוות פינוי דירה נוהג להעביר את הציוד שהוצא מהדירה במצב תקין, אך דורש תיקונים קלים, לחברות שעוסקות בתיקונים כאלה ולאחר התיקון הדברים מוצעים למכירה בשוק הפשפשים. חפצים במצב תקין מועברים למוסדות לנזקקים או למשפחות נזקקות.