פינוי ירושות ועזבונות


פינוי ירושות ועזבונות מחייב ביצוע מקצועי ורגישות רבה

פטירתו של אדם קרוב היא אירוע טראגי ומטלטל עבור המשפחה והחברים. בנוסף לתחושת האובדן והאבל הטרי, המשפחה מתמודדת לעתים קרובות גם עם ההשלכות של הפטירה, דוגמת פינוי הבית או הדירה של המנוח.

פינוי ירושות ועזבונות יכול להיות תהליך מורכב ומאתגר, במיוחד אם מדובר בדירה עמוסה מאוד, גדולה, מוזנחת או של אגרן כפייתי. מומלץ ביותר לפנות לחברה המתמחה בנושא פינוי ירושות ועזבונות כדי להקל על המעורבים.

היערכות לפינוי ירושה או עזבון

השלב הראשון הוא קבלת הירושה או העזבון. זהו שלב משפטי, שבו היורשים צריכים להגיש בקשה לבית המשפט לענייני משפחה. לאחר קבלת הירושה, היורשים צריכים להתחיל לתכנן את פינוי הבית או הדירה של המנוח.

השלב השני הוא הערכת הרכוש. חשוב להעריך את שווי הרכוש כדי לקבוע את היקף העבודה והעלויות הכרוכות בפינויו. הערכת הרכוש יכולה להיעשות על ידי שמאי או על ידי חברת פינוי מקצועית.

השלב השלישי הוא תכנון הפינוי. חשוב לתכנן את הפינוי בצורה יעילה כדי לחסוך זמן וכסף. התכנון צריך לכלול את השלבים הבאים:

  • קביעת מועד הפינוי: חשוב לקבוע מועד פינוי ריאלי, שיאפשר ליורשים להכין את עצמם לתהליך.
  •  הערכת כמות העבודה והמשימות : פינוי ירושה או עזבון יכול להיות עבודה קשה ומאומצת ולכן חשוב להגיע עם כוח אדםציוד מתאים
  • הזמנת שירותים חיצוניים: במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך להזמין שירותים חיצוניים, כגון חברת ניקיון, מנופאי או חברת הריסת מבנים.

האזינו להמלצה של עוד לקוחה מרוצה של שי פינוי דירה

היבטים רגשיים של פינוי ירושות ועזבונות

פינוי ירושה או עזבון כרוך לא רק בעבודה פיזית. להיבט הרגשי נודעת במקרים אלה חשיבות רבה. היורשים עלולים לחוות רגשות מעורבים, כגון עצב, כעס ותחושת אובדן. במקרים רבים יתגלה קושי להיפרד מחפצים רבים הנושאים עימם מטען רגשי וזיכרונות רבים. חשוב להיות מודעים להיבטים הרגשיים של התהליך ולנהוג באמפטיה וסבלנות. ניתן להקל על הלקוח ולעודדו לשתף את רגשותיו עם משפחה, חברים ואף עם אנשי צוות חברת הפינוי. לעתים כדאי לשקול קבלת עזרה מקצועית כדי להתמודד טוב יותר עם האובדן.

היתרונות שבהזמנת חברת פינוי מקצועית לביצוע פינוי ירושות ועזבונות

  • אנשי החברה יוכלו להעריך במדויק את היקף העבודה והעלויות הכרוכות בפינוי.
  • מומחה מטעם החברה יוכל לספק  תוכנית פינוי מותאמת ספציפית לכל דירה.
  • לחברה יש כל ציוד או משאבים הדרושים לפינוי.
  •  אנשי החברה יפנו את הדירה בצורה בטוחה ויעילה מבלי לפגוע ברכוש או בדירה עצמה.

מה לעשות בתכולה המפונה

לאחר פינוי ירושות ועזבונות יש להחליט מה לעשות עם הרכוש המפונה. מכירה או תרומה יכולות להיות אופציות טובות עבור רכוש שמיש שאין בו צורך. שאר החפצים והפסולת יופנו להשמדה, אתרי אשפה או מחזור.

כדי למכור את הרכוש, חשוב להעריך את שוויו בצורה מדויקת. ניתן להיעזר בשמאי מקרקעין או בחברה מקצועית למכירת רכוש משומש.

רכוש המיועד לתרומה יימסר בדרך כלל לעמותות צדקה או לארגון חברתי. חשוב לבחור בגורמים אמינים שיעשו שימוש נכון ברכוש.

רכוש המיועד להשמדה או לאשפה יש להוביל ולהשליך בצורה בטוחה וחוקית. חשוב שחברת הפינוי תפעל בהתאם לחוק ולתקנות הרשות המקומית. חברה הפועלת באזורים בהם הדירה מצויה,  תכיר את האתרים המורשים לפינוי בהתאם לסוגי האשפה השונים.

פינוי ירושות ועזבונות הינו הליך שיש לבצע במקרים רבים לאחר פטירת אדם קרוב. הפינוי מצריך שיקול דעת ורגישות רבה לצד היכולת להתמודד עם האתגרים הפיזיים שמציב הפינוי. תכנון מוקדם ושכירת שירותי חברה מקצועית בעלת ניסיון בעבודות מסוג זה יאפשרו את ביצוע התהליך בצורה חלקה ויעילה.

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו