פינוי ושיקום מקצועי לדירת אגרן כפייתי

שיקום דירות עושים עם שי 

עובדי רווחה של רשות מוניציפאלית אחראים על פעילות תמיכה וטיפול בתושבים שסובלים, בין היתר, מבעיות נפשיות. נושא האגרנות הכפייתית הוא אחד התחומים עליהם הם מופקדים, והבעיות שהתופעה גורמת חורגות, לרוב, מהתחום המשפחתי הצר. תופעות נלוות לאגרנות כפייתית משפיעות על שכנים שגרים בסמוך לדירה מוזנחת ואף לדיירי כל הבניין. מדובר בסכנות אמיתיות שעלולות להתפרץ בגלל הזנחת הדירה והיגיינה נמוכה מאוד. יש חשש למחלות, למצב של התלקחות שריפות בדירה ועוד.

בעיה נפשית

רק פינוי דירה של אגרן כפייתי ושיקומה יכול לסייע באופן מוחלט, והדבר הכרחי במקרים שיש סכנה לאובדן שליטה. אגרן כפייתי אוסף לביתו חפצים ופריטים רבים מהרחוב ואינו מסוגל להיפטר מאחרים. גם כאשר אין לו צורך בהם ישמור אותם לכל מקרה. שכנים וועד הבית אינם מסוגלים להשפיע עליו, והוא לא ישתף פעולה עם כל מי שרוצה לפנות את דירתו. לכן, הם מכניסים לתמונה את הרשות המוניציפאלית שחייבת לתת מענה לתלונתם. תפקידה הוא לשמור על בריאות התושבים.

 

האזינו להמלצה של עוד לקוחה מרוצה של שי פינוי דירה

פינוי רגיש ונחוש

נציגי הרשות, או בן משפחה שמתנדב לעזור יזמינו שירותי חברת הובלות שמתמחה, בין היתר, בנושא של פינוי דירה מוזנחת. לחברה יש ניסיון בתחום זה ומנהלה הוא מומחה שבצע בעבר עשרות מקרים של פינוי אגרנות כפייתית. יש לו ניסיון רב, אותו הוא יתרום לכל פרויקט. יש צורך בביצוע נחוש של העבודה, ולצידו מנה גדולה של רגישות. האגרן הכפייתי אינו מודע למצבו, וסובל נפשית מפינוי כל חפץ מביתו. לכן, צריך לבצע את העבודה בשקט וברגיעה כדי לא להוסיף לו סבל נפשי.

פינוי ושיקום

פינוי דירה מוזנחת מחייב זהירות רבה, מאחר ויש חפצים שבורים וחלקי זכוכיות בין הערמות. העובדים יגיעו עם בגדי מתאימים, נעליים סגורות כפפות ועוד.לחברה יש פוליסות ביטוח שמתאימות לפעילותה, והן מספקות הגנה כנגד נזקי גוף, רכוש ולצד ג'. דיירי בית משותף הם דוגמא טובה לצד ג' וטוב שיהיו מוגנים בביטוח. בנוסף, תספק החברה הסכם מתאים שבו יירשמו כל ההסכמות שהושגו. מרבית התכולה תפונה למרכז אשפה, ולאחר הפינוי יבוצע שיקום שכולל תיקונים, צביעה, ניקיון וחיטוי.

שיקום והשקעה באדם

לאחר שבוצע הפינוי והשיקום הפיזי של הדירה, יש צורך להתמקד גם בשיקום הנפשי של האגרן הכפייתי. זהו תהליך ארוך ומורכב שדורש התערבות מקצועית משולבת של רופאים, עובדי רווחה ופסיכולוגים. יחד עם זאת, גם הסביבה יכולה לתמוך באופן משמעותי בשיקום. חשוב לזכור שהמטרה איננה רק להוציא את הסכנות מהדירה, אלא גם לסייע לאדם להשתקם ולהיות שוב חלק פעיל ושיתופי מהחברה. זהו השלב שבו השקעה באדם הופכת לגורם הכרחי להצלחה הכוללת של התהליך.

העבודה עם האגרן הכפייתי דורשת התמידות וסבלנות, והיא לא נגמרת עם הפינוי. כדי למנוע החזרה למצב הקודם, יש להבטיח שיינתן לו סיוע פסיכולוגי וטיפולי, וכן לספק לו כלים לניהול הבית והכספים באופן בריא יותר. כך, לא אולי נמנע רק סכנה פיזית, אלא גם נסייע לאדם למצוא את דרכו חזרה לחברה, בדרך שתעניק לו כבוד ותפקיד. התהליך הזה יכול להיות כמובן מאתגר, אך השקעה באדם היא השקעה בעתיד ובבריאות הסביבתית  כולה.

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו דילוג לתוכן