פינוי ושיקום דירה מוזנחת בבניין משותף

פינוי ושיקום דירות מוזנחות עושים עם שי 

אגרן כפייתי אוסף לביתו חפצים רבים ממקומות שונים כולל מהרחוב. יש לו סוג של הפרעה נפשית שגורמת לו לעשות כך, ובנוסף, מונעת ממנו להיפטר מחפצים אחרים שיש לו. במקרים קיצוניים הוא אוסף דברי מזון מקולקלים ומאחסנם בארונות ובמקומות אחרים בבית. הדירה הופכת להיות עמוסה בתכולה בכמות מוגזמת, ועד מהרה הופכת למוזנחת, מלוכלכת ומסריחה. בבניין משותף, מרגישים מיד את התוצאות השליליות של דירה כזאת, ונוצרת ירידה חמורה באיכות חיי הדיירים.

פנייה לעזרה

לוועד משותף יש אחריות, ולשכנים הסובלים יש חשש מהתפרצות מחלות, מפריצת שריפות בדירה ועוד. הם ינסו להשפיע על שכנם לפנות דירתו או לצמצם את תכולתה, אבל, לרוב, ללא הצלחה. הבעיה הנפשית מונעת ממנו שיתוף פעולה עם כל מי שמבקש לפנות חפצים מביתו. בצר להם, יפנו הדיירים לרשות המוניציפאלית כדי לקבל סיוע דחוף. היא, מצידה, חייבת לטפל בבעיה, ותגייס לטובת העניין את מחלקת הרווחה בשיתוף מחלקת האכיפה. פינוי יבוצע מרצון או בכפייה.

תשתית טובה

בשלב זה שוכרים שירותים של חברה מקצועית שמתמחה בנושא של פינוי דירה מוזנחת ויוצרים קשר עם בעליה. למנהלה יש ניסיון רב וידע מצטבר בתחום והוא ישתמש בהם כדי לסייע בפרויקט החדש. לחברתו יש תשתית מתאימה שיכולה להתמודד עם משימות מורכבות אלו, והיא כוללת צוותי אנשים מיומנים שיש להם ציוד מקצועי מתאים לפעילות. בנוסף, יש לחברה ביטוחים מתאימים שיספקו כיסוי לנזקי גוף ורכוש, וכן, לצד ג'. החברה תציע חוזה מסודר שיכללו בו כל התנאים לפינוי הדירה.

פינוי ושיקום

פינוי דירה מוזנחת אינו פשוט בגלל מצבה ובגלל מצבו הנפשי של הדייר. יש צורך לתקשר באמצעות נציגו שיכול להיות קרוב משפחה שלו, או נציג הרשות המקומית. מרבית התכולה הרוסה ויש סכנה להימצאות חלקי זכוכיות ומתכות חדות בתוכה, ויש צורך שהעובדים יפנו אותה בזהירות. מרבית התכולה תפונה למרכז מחזור או אשפה מורשים. יהיו חפצים שניתן לתקן, ולא פחות חשוב. יש צורך לשקם את הדירה כולל שיפוץ, צביעה, ניקיון וחיטוי. הכול נועד להעלים כל זכר למצב ששיבש קודם את חיי דיירי הבית המשותף.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו