אגרנות כפייתית – המדריך השלם להתמודדות בזמן אמת עם דירה מוזנחת

אגרנות כפייתית

מבין כל הבעיות או ההפרעות הנפשיות לבטח שמעתם על אודות המונח אגרנות כפייתית, בעיה שהיא למעשה איסוף בלתי פוסק של חפצים לעיתים יש להם שימוש וברוב המקרים אין שימוש ובכל זאת האגרן מוצא בהם את נחמתו. כמו חשקים למתוק, אוכל או כל דבר אובססיבי אחר כך גם האגירה הבלתי פוסקת, משנתו של האגרן שקם בבוקר כדי לאגור והולך לישון כשהוא בדיוק הביא מפח האשפה עוד גרוטאה שאף אחד לא באמת צריך ויכולה לסכן את חייו כמו כל שאר החפצים שמסתובבים בתוך הבית וחוסמים את המעברים וכן, גם את החיים. ההפרעה של האיסוף הזה באה לידי ביטוי בחוסר היכולת של האגרן לוותר, הוא רוצה בחלק מהמקרים להפסיק ולאגור אבל לא יכול. נוכח המצב הזה שהוא יצר לעצמו הוא מתקשה להסתובב בין המעברים ולעיתים ראשו מגיע עד לתקרה נוכח כמות הזבל הגדולה שיש לו בבית. למעשה, בין השבילים הצרים הוא מפלס את דרכו ובין כל כמויות הזבל הבלתי נתפסות לעיתים מוצא לו סוג של "כר דשא" ללון את הלילה או את הצוהריים. מבחינתו הכול בסדר, זה אפילו נוח אבל מהצד זה נראה כמו כאוס אחד גדול. האם הוא משקר לעצמו או לכם? בשלב הזה לא באמת חשוב, מה שחשוב הוא להוציא אותו מהמצב אליו נקלע לעיתים בעל כורחו.

אגרנות כפייתית למה זה כל כך מסוכן ואיך מונעים את זה?

יש לא מעט דברים שיכולים להפוך מסוכנים ואף על פי שנשמע שזה "רק איסוף חפצים" זו סכנה גדולה היות שזה יכול לגרור את דיירי הבית לסיכוני שריפה וחוסר מילוט מהנכס, אין גישה לשום דבר, אין נשימה, אין חמצן, יש המון מחלות זיהומיות ואם כל זה לא מספיק קשה מאוד לשמור על היגיינה לאורך זמן. בעיה נוספת קשורה גם בפן הרגשי והחברתי. מן הסתם שאדם מבודד את עצמו כי הוא מתבייש הוא מפסיד לא רק את עצמו אלא גם את החברים שלו, את המשפחה שלו ובסופו של דבר עלול לסיים את חייו בתנאים שאינם תנאים ולפתח מחלות הקשורות בדיכאון לצד המחלות שנובעות מבעיות תברואתיות ושאותן הזכרנו. כואבים את המצב של יקיריכם ורוצים לסייע להם? הדרך הטובה ביותר זו יוזמה שלכם לבחור מפנה דירות מקצועי שמבין ויודע בדיוק מה נדרש כדי לנסות ולשפר את המצב, לשנות את המצב הזה. להוציא את יקיריכם מהמעורה אותה יצר, לא עוד חושך, לא עוד בושה, לא כשיש לצידכם מפנה דירות מקצועי שמבין את המשימה אבל יותר מכול מבין בדיוק כיצד להתנהל מול האגרן, איך לדבר אליו ובסופו של דבר איך לשכנע אותו שהחיים והתנאים שבהם הוא חי אינם תנאים והוא חייב, אבל חייב את השינוי הזה לעצמו.

איך יודעים שאבא שלי אגרן? תסמינים לאגרנות כפייתית

מעטים המקרים בהם אגרן יבוא ויגיד לכם כן אני אוגר ואני צריך עזרה! כאן האחריות נתונה בידיכם בני המשפחה. כאן אתם חייבים לנסות ולהניע אותו מהאגירה ואם זה לא עוזר, כנראה תצטרכו שירותי פינוי דירה מקצועיים שמבינים, מכירים את זה מקרוב ויכולים לבצע את זה ביושרה ושקיפות מלאה. שי פינוי דירה הוא מפנה דירות מוזנחות זה שלושה עשורים ומעבר לכך שהוא מפנה גרוטאות וחפצים שאף אחד לא מוכן או רוצה לפנות הוא בן אדם! הוא רואה כל אדם בגובה העיניים, מבין את זה וכך מבין גם מה אדם שאוגר צריך. קצת אמפתיה, קצת אהדה, הכרה בבעיה, ללא שפיטה וזה תמיד, אבל תמיד עובד אם תשאלו אותו ואת המפנים שעובדים לצדו בקביעות. אז איך יודעים שאבא אגרן? קודם לפני שמנסים לדעת מבינים שיש כמה סוגי אגרנים, יש כאלה שאוגרים חפצים ויש כאלו שאוגרים דברים שבורים ויש כאלו שיכולים לא להפסיק לקנות דרך אתרי אינטרנט או כל מקום אחר שמציג סיילינג כזה או אחר. לרוב תמיד אבל תמיד האגרן יגיד שהוא צריך את החפץ, גם אם לא הוא תמיד יגיד שהוא שומר אותו למישהו שכן צריך, שהוא רוצה לתרום ושהוא למעשה לא אגרן, הוא אספן. כמו כן, אם תדפקו לו בדלת ותפתיעו אותו הוא לעולם לא יפתח אותה לכן אם אתם רוצים להגיע אולי כדאי לתאם אתו מראש מחוץ לבית. זה יועיל מאוד גם לכם וגם לו וייצר ביטחון שהוא כל כך שואף לו. אגרן יכול להתלבש מדהים ומסודר אבל אם מתבוננים מקרוב רואים לפעמים צוואר נקי פחות, כפות ידיים לא נקיות וכפות רגליים גם הן מפויחות. למה זה קורה? כי אגרנים לא מתקלחים ,אין להם איפה ולכן ברוב המקרים הם משתמשים מדי פעם במגבונים וכמו שאתם יודעים מגבונים לא תמיד עושים את העבודה לכן אפשר להבחין בהם בקלות. שלא כמו אספן אגרן אוסף בכמויות מטורפות הכול מהכול וחי תחת פחד תמידי שיגעו, יזיזו או ייקחו לו את החפצים. איך יודעים את זה? מה שצריך זה להתעמק בשפת הגוף שלו כדי לראות כמה הוא נלחץ, עצבני שמעזים לגעת לו בדברים שלא ברשות. כמו כן, אם מנסים לגעת או לזרוק לו דברים הוא ישר יפתח רגשות אשם שגם הם חלק מהתסמינים המוצגים כחלק מזהותו של האגרן. לעיתים כדאי לבצע את התהליך הזה ביחד עם חברים או קרובים אשר יכולים לתמוך בנו במהלך הפינוי כאשר אנחנו לפתע מרגישים שאנחנו רוצים להישבר ולקרוא לתהליך הזה להיפסק הקרובים או החברים יכולים לעזור לנו להגיע חזרה אל העשתונות שלנו ולהחליט להמשיך בתהליך הזה לא משנה כמה קשה זה נראה בהתחלה בסוף זה משתלם

איך עוזרים לאבא אגרן להפסיק לאגור?

"לפני שאני מתחיל לפנות בהיבט הפיזי את החפצים אני קודם כול מפעיל את רובד המחשבה" מסביר לנו שי פינוי דירה." זה גם מה שאני תמיד מסביר ללא מעט ארגוני רווחה מכל מיני מועצות ועיריות שמגיעות אליי כדי לסייע להם עם אגרנים". כאמור, העניין המחשבה זה דבר אחד ואחר כך מגיע גם עניין ההתנהגות וכך מתנהג אגרן בדרך כלל לכן חשוב לשלב את שני הדברים וללמד אותו לעשות את זה נכון, ללמד אותו יחד "להוריד הילוך ולזרוק או להיפרד רק ממה שהוא יכול ומסוגל". "לפעמים אני מסביר לו ששום דבר לא יקרה אם ימסור לצדקה את החפצים, להיפך, רק טוב יקרה מזה" אומר שי פינוי דירה ומציין כי יש רק דרך אחת לפנות דירות של אגרנים וזה מתחיל תמיד מהמקום הזה. בחלק מהמצבים מחלק שי פינוי דירה את החפצים לקבוצות ובחלק מהמקרים מאפשר לאגרן להצטרף למלאכת הפינוי כדי להשרות ביטחון ולהשיג את אמונו. "רק טוב יצא לך מזה" אומר שי פינוי דירה לאגרן שברוב המקרים משתכנע ומאפשר למפנים לפנות לו את הנכס.

לאן משליכים את הפסולת שהייתה בנכס?

את הפסולת משליכים לאתרי אשפה מורשים מראש, לא זורקים שום דבר ללא רשות וזה באמת כלל שמתמשך לאורך כל הפינוי. הכול ארוז, נזרק ישירות אל המכולה ומשם ישירות אל אתר האשפה המורשה! לאחר השלכת האשפה עובר הנכס ניקיון ,שיפוץ, חיטוי ועכשיו באמת אפשר לומר שהחיים עומדים להתחיל! בשלב הזה האגרן רואה את המצב, פתאום הוא אפילו שמח, נושם לרווחה ושמח על המעשה הזה. בחלק מהמקרים הוא אפילו יודה לכם על כך, היו בטוחים!  

בבית של אגרן כפייתי יש הרבה בעיות וקושי רב זה לא אומר שהמצב אבוד.
האגרן לא מבין שהמצב לא תקין הוא רגיל לחיות כך לכן אתם הקרובים חייבים לתת מענה ראשוני מה שאומר להזמין צוות מומחה לפינוי תכולת הדירה ורק החפצים הרלוונטים יישארו במקום.
הדבר הנכון לעשות להתחיל שינוי צלצלו לשי שמומחה במיוחד בפינויים של אגרנות כפייתית.

צוות העובדים שלנו בנוי מאנשים וותיקים מנוסים והכי חשוב בעלי יחס אנוש טובים אשר מבצעים את המלאכה בסבלנות. ורגישות כלפי האגרן
סביבת המגורים של אספנים כפייתיים היא בעיה מרכזית לכן חשוב שהתחלת השינוי בהרגלים היא לפנות את הדירה מכל התכולה והגורטאות. חשוב לתת להם סביבת מחייה נורמלית ונקיה. אפשר לקבל שרות מחברת פינוי המתמחה בתחום של אספנות כפייתית
רבים מקרובי המשפחה של האגרן בכפייתי נוהגים להתעלם או לא להתמודד עם הבעיה בעיקר בשל תחושת הבושה שיש במשפחה אגרן כפייתי

השרות שלנו כולל שירותי תכולה מקדימים המיועדים למיין את פריטי התכולה הרבים המצויים בשטח הדירה לפני תהליך הפינו

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו