עבודות פינוי שונות – זה לא המקום לחאפרים

מיומנו של מפנה דירות:

"עבודות פינוי שונות מצריכות שירות של מומחה"

עבודות פינוי שונות – "לצערי, בענף הפינוי ישנם לא מעט חאפרים המוציאים שם רע לכל אנשי הפינוי המקצועיים והיסודיים" מסביר לנו שי גולד, קבלן פינוי מוסמך ובעל וותק מקצועי של למעלה מ-25 שנה בענף הפינוי. "חאפרים אלו" ממשיך שי בדבריו "כורתים את הענף עליו הם יושבים ובאופן התנהלותם הלקוי הם גורמים ללא מעט נזקים ישירים לדירה ולתכולה המצויה בתוכה.

רוצים לדעת כיצד להימנע מהזמנת חאפרים לביצוע עבודות הפינוי? המשיכו לקרוא את הראיון המלא אותו קיימנו עם שי גולד בנושא.

כיצד אוכל להימנע משכירת שירותיו של חאפר בתחום הפינוי, ויתרה מכך, כיצד אוכל לזהות שמדובר בחאפר?

"בתחום הפינוי דירות, בדומה לכל תחום מקצועי אחר, ישנם לא מעט אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים המבצעים את עבודתם במקצועיות וביושרה אל מול הלקוח. יחד עם זאת, גם בענף הפינוי קיימים חאפרים שמוטב לא להתעסק איתם מלכתחילה. על מנת להימנע מהמפגש הישיר עם חאפר בתחום הפינוי מומלץ להקפיד על מספר כללים במהלך ביצוע הזמנת העבודה".

מה הם אותם כללים?

"בראש ובראשונה חשוב לבדוק מהו הניסיון המקצועי העומד לרשות צוות הפינוי אותו אתם מזמינים. כמו כן, מומלץ לבדוק מה הם תחומי ההתמחות של אותו צוות בענף הפינוי ומהו היקף העבודות המיושמות על ידו בכל אחד מתחומי הפינוי בהם הוא עוסק.

שנית, מומלץ לבדוק עם איש המקצוע עימו אתם עומדים בקשר מהו היקף הציוד העומד לרשותו ומה היא תכנית הפינוי המומלצת על ידו לצורך ביצוע העבודה. במידה ותשובותיו של איש המקצוע לשני הנושאים הנ"ל אינן ממוקדות ואינן ענייניות, הדבר אמור להדליק אצלכם נורה אדומה בנוגע ליכולותיו המקצועית.

דבר נוסף אותו מומלץ לבדוק כבר בשיחת הטלפון הראשונה הוא נושא תעודת היושר מטעם משטרת ישראל. תעודה זו מונפקת לבעלי מקצוע ונותני שירות בתחומי פעילות מגוונים, והיא מעידה בין היתר על יושרו המקצועי של בעל המקצוע. אצלנו ב-מומחה פינוי דירה, כל אחד מאנשי הצוות אוחז בידיו תעודת יושר מטעם משטרת ישראל.

דבר שלישי אותו מומלץ לבדוק אל מול איש המקצוע הוא נושא הסכם ההתקשרות. אנשי מקצוע הגונים, אמינים ואיכותיים יעמידו לרשותכם הסכם התקשרות כחלק בלתי נפרד מתהליך ההתקשרות ביניכם, בעוד חאפרים למיניהם ימנעו מלחתום מולכם על הסכם התקשרות מחייב לשני הצדדים".

מה חשוב שיופיעו בהסכם ההתקשרות?

"הסכם התקשרות בין חברת פינוי לבין מזמין השירות הינו הסכם מסגרת הכולל בתוכו את כל ההיבטים המקצועיים הנלווים להליך הפינוי, לרבות, רישום של פריטי התכולה המיועדת לפינוי, מועדי הפינוי וזמני הפינוי, המחיר הנדרש בגין הפינוי, היצע השירותים הנלווים לפינוי, תנאי התשלום, אחריות צד ג' בגין נזקים כאלו ואחרים העולים להתרחש במהלך עבודות הפינוי ועוד. מפנה דירות המסרב להעמיד מולכם הסכם התקשרות לצורך ביצוע העבודה הוא ככל הנראה חאפר המהסס להתחייב בפניכם בכתב, והדבר חייב להדליק אצלכם נורה אדומה בנוגע לאמינותו".

מלבד הסכם ההתקשרות ודרישה להצגת תעודת יושר משטרתית, מה עוד ניתן לעשות בכדי להימנע מהמפגש עם אותם חאפרים?

"המלצות, המלצות, המלצות. אל תהססו לבקש מאיש המקצוע אליו אתם פונים מספר המלצות אודותיכם. כמו כן, בדקו בין האנשים המצויים בסביבה הקרובה אליכם מי מהם ביצע עבודות פינוי כאלו ואחרות לאחרונה, ובדקו עימו מי ביצע עבורו את העבודה ועד כמה העבודה בוצעה בהתאם לשביעות רצונו. אנחנו ב-מומחה פינוי דירה, נהנים ממוניטין עשיר לאורך כל שנות פעילותנו, וזאת הודות לשירות המקצועי והיחס האישי אותו אנו מעניקים לכל אחד ואחת מלקוחותינו".
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו