משפחת אגרן כפייתי – האם יש לכם זכות להיעלב?

משפחות של אגרנים – אין לכם ממה להיעלב

התשובה היא בהחלט כן, אם כי זה לא יהיה מועיל לאף צד, ולאורך זמן זה אף יהיה הרסני עבור המשפחה ועבור האגרן הכפייתי עצמו. היעלבות הוא רגש שאנו מרגישים רק כאשר אנו מניחים שמישהו מנסה להכאיב לנו, או מכאיב לנו מתוך זלזול ברגשותינו. במקרה של חיים עם אגרן כפייתי, אף אחד משני המקרים הללו אינו נכון על אף שישנן אין ספור סיטואציות שמוכיחות לכאורה את ההיפך. האגרן הכפייתי אינו עושה דווקא לאף אחד, הוא אינו מזלזל ברגשותיו של אף אחד, אבל הוא בהחלט רואה את העולם בצורה שונה.

לראות את העולם משני כיוונים שונים

הדבר החשוב להבין כדי להימנע ממצבים של היעלבויות ופגיעה הוא שעבור האגרן הכפייתי, כל חפץ שהוא אוגר בביתו הוא הרבה יותר מחפץ, הוא כמו בעל חיים לאדם נורמלי, כמו אלבום תמונות יקר לאדם נורמלי ובמקרים מסויימים גם כמו אדם קרוב עבור אדם נורמלי. לו היו אנשים מסביבכם דורשים מכם להיפרד מחבריכם, מהאנשים היקרים לכם מבעלי החיים שאתם אוהבים ומאלבומי תמונות הילדות שלכם, כנראה שהייתם נוהגים באותה הצורה כמו שהאגרן הכפייתי מגיב להפצרותיכם.

הבנה היא התרופה להיעלבות

הבנה זו היא חשובה ביותר על מנת להיות מסוגלים לנהל אורח חיים תקין אל מול האגרן הכפייתי, ואת ההבנה הזאת תוכלו ליצור אם תלמדו כמה שיותר אודות התופעה, ותשמעו עדויות של משפחות אחרות של אגרנים כפייתיים, כיצד הן מתמודדות עם הבעיה, ומה הם הרגעים המכוננים שהצליחו להוביל לשינוי אמיתי במערכת היחסים שלהם עם האגרן הכפייתי לאורך השנים. את המידע הזה תוכלו למצוא אצל מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם.

התקשרו לקבלת מידע נוסף

במרכז הסיוע לאגרנים תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה, ולהתרשם מאין ספור מאמרים מקצועיים ועדויות של משפחות דומות לשלכם. התקשרו עוד היום, שוחחו עם נציגנו המקצועיים ובררו עימם כיצד תוכלו להיעזר בשירותי המרכז לטובתכם.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו דילוג לתוכן