משפחת אגרן כפייתי – איך מסתדרים עם השכנים?

איך מסתדרים עם השכנים שבבית חי אגרן כפייתי?

משפחתו של האגרן הכפייתי מוצאת את עצמה הרבה פעמים בקו האש מול גורמים חיצוניים כמו הרשויות, הגורמים המטפלים המקצועיים ובמיוחד מול השכנים. התמודדות עם שכנים היא אחת הבעיות המרכזיות שאיתן על המשפחה להתמודד בעיקר לאור הבושה, ולאור התנאים הנוצרים לאור האגרנות הכפייתית, תנאים שבהחלט מצדיקים תלונות ומאנות מצד השכנים, שאי אפשר לבטל את דבריהם בהינף יד. העניין הוא שלשכנים אפשר להסביר את פני הדברים, אבל אפשר לעשות את זה עד גבול מסויים.

המעבר מהבנה לפתרונות של ממש

בשלב מסויים יהיה עליכם להתמודד עם הבעיות בצורה יסודית על מנת להימנע מחיכוך עם השכנים, חיכוך שאם לא יטופל יכול להגיע עד לרמת הרשויות. חיכוך מול השכנים מתעורר בדרך כלל סביב לכלוך שנוצר בסביבת המבנה, רעש וזיהום של חדר המדרגות, ריחות רעים המתפשטים בבניין כולו, נגעים וזיהומים שמתפשטים בבניין, נזילות ורטיבויות בקומות התחתונות במידה והאגרן הכפייתי נוטה לאגור חפצים עם נוזלים או פסולת אורגנית, מזיקים שמגיעים למבנה בגלל הפסולת שנערמת בדירת האגרן הכפייתי וכדומה.

כל פתרון צריך להיות מלווה בטיפול מקצועי

תלונות מצד השכנים יכולות להגיע מכל אחת מהסיבות האלה, ויהיה עליכם להתמודד איתן בצורה אפקטיבית. בהמשך הדרך, יהיה עליכם גם לפתור את הבעיות האלה ולשם כך יהיה עליכם לפנות לגורם מקצועי, שכן כל פתרון של כל בעיה אצל אגרן כפייתי, צריך לעבור דרך טיפול מקצועי על ידי פסיכיאטר מקצועי. מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל המידע וכל הידע הדרוש לכם על מנת להתמודד עם שלל סיטואציות העולות בחייכם עם אגרן כפייתי, ובכלל זה גם בתחום של התמודדות עם השכנים.

צרו קשר לקבלת מידע נוסף

אתם מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים עוד היום, להתייעץ עם נציגנו המקצועיים ולבחון כיצד תוכלו להיעזר בשירותי הייעוץ, הסיוע, הליווי והתמיכה על מנת לאפשר לכם את הפתרונות הטובים ביותר מול השכנים בבניין.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו