מי היא הדמות המקצועית המתאימה ביותר לטיפול באגרנות כפייתית?

מי מטפל באגרן כפייתי?

אגרנות כפייתית היא הפרעה נפשית שמקורה בהפרעה נוירולוגית במוח האדם, ואשר משתייכת אל משפחת ההפרעות האובססיביות כפייתיות. איש המקצוע המתאים ביותר לטיפול בהפרעה מסוג זה הוא פסיכיאטר מוסמך, ורצוי עם התמחות בתחום הפרעות OCD. פסיכולוג הוא כמובן איש מקצוע נוסף שיכול להתאים לטיפול באגרנים כפייתיים, אם כי פסיכולוג מתאים יותר לטיפול בבעיות אישיות וללא בבעיות נפשיות. הייעוץ הפסיכולוגי הוא חלק מהטיפול באגרנים כפייתיים, ואותו צריך למלא הפסיכיאטר הממלא.

ייעוץ פסיכולוגי ותרופות פסיכיאטריות

פסיכיאטר, שלא כמו פסיכולוג, יכול לעשות שימוש גם בתרופות פסיכיאטריות. לפני עשור או שניים זה אולי לא היה הרבה, אבל כיום ישנה שורה של תרופות פסיכיאטריות עם השפעה חיובית מוכחת על שלל הפרעות אובססיביות ובהן גם אגרנות כפייתית. טיפול באגרנות כפייתית יכול לקבל תנופה משמעותית ואף שינוי מציאות כללי ויסודי עבור האגרן הכפייתי ובני משפחתו, באמצעות תרופות פסיכיאטריות בעלות השפעה בכל משפחת ההפרעות האובססיביות.

בחירת הפסיכיאטר המתאים

המטרה היא למצוא את הפסיכיאטר המתאים ובהיבט זה פסיכיאטר המכיר לעומק ובעל ניסיון בתחום ההפרעות האובססיביות כפייתיות, פסיכיאטר שאולי גם בעל ניסיון ספציפי בתחום האגרנות הכפייתית, אבל בראש ובראשונה פסיכיאטר שאליו יכול להתחבר האגרן הכפייתי, ולנהל איתו מערכת יחסים של אמון ושל שיתוף פעולה. מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל המידע הדרוש לכם סביב טיפול באגרנים כפייתיים לרבות אנשי מקצוע, צורות ואפשרויות טיפול, ציפיות ותפקיד בני המשפחה בתהליך הטיפולי עצמו.

צרו קשר לקבלת כל המידע הדרוש לכם

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים, לשאול את כל השאלות המטרידות אתכם בנושא, לקבל תשובות שיסייעו לכם להבין בדיוק מה הן האפשרויות העומדות בפניכם, גם בתחום הטיפול ובחירת פסיכיאטר וגם בתחומים אחרים איתם עליכם להתמודד במהלך היום יום, ולבחון כיצד תוכלו להיעזר במרכז על מנת לקבל את הסיוע, הליווי, התמיכה והכוונה הדרושה לכם.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו