מה הקשר בין פסיכיאטר ובין המצב התברואתי בדירת אגרן כפייתי?

הקשר בין פסיכיאטר ומצב התברואתי של האגרן

ובכן, דירת אגרן כפייתי היא בדרך כלל דירה המצויה במצב תברואתי גרוע, ובמרבית המקרים, מצב זה הוא חלק מהאובססיה של האגרן הכפייתי. עבורו אין שום אפשרות לנקות את החפצים אותם הוא אוסף הביתה, ויש לשמור אותם בדיוק בצורה בה הם נאספו. כמו כן, אגרן כפייתי טיפוסי פשוט לא ירשה לאף אחד לגעת בחפצים שנאספו, שכן הוא מרגיש כלפיהם רגשות חזקים ומפחד שמא יאונה להם רע. מכאן ניתן ללמוד, שכל מהלך שרוצים לבצע לטובת המצב התברואתי בדירת אגרן כפייתי הוא מהלך שחייב להתבצע במסגרת טיפולית המנוהלת על ידי פסיכיאטר.

מחייב מעורבות מקצועית

איך שלא נסובב את זה, שיפור המצב התברואתי בדירת אגרן כפייתי יכול להגיע רק על ידי פינוי של חפצים מרקיבים מן הדירה, ופינוי זמני של יתר החפצים על מנת לבצע ניקיון וחיטוי של הדירה לפני שמחזירים אותם פנימה. תהליך זה עשוי להידרש אחת לתקופה, ולא באופן חד פעמי. במרבית המקרים, פשוט אין שום סיכוי שמהלך כזה יוכל להתבצע ללא ליווי של פסיכיאטר וללא עבודת הכנה מעמיקה מול האגרן הכפייתי, ומכאן גם נובע הקשר שבין פסיכיאטר ובין המצב התברואתי בדירת אגרן כפייתי.

כל המידע הדרוש לכם

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם מידע מקצועי רב אודות הפרעת האגרנות הכפייתית וכן שלל עדויות של משפחות של אגרנים כפייתיים החוות את אותם אתגרים בהם אתם נתקלים כיום. לרשותנו כל המידע לו אתם זקוקים, ובאפשרותנו להגיש לכם סיוע וייעוץ כנדרש, וכן ליצור חיבורים עם אנשי מקצוע בתחום הפסיכיאטריה, פינוי דירות, חיטוי וניקיון דירות וכדומה, אנשי מקצוע המתמחים ספציפית בעולם האגרנות הכפייתית.

צרו קשר לקבלת סיוע

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים, לקבל את כל הפרטים הדרושים לכם, לקבל תשובות על כל השאלות המטרידות אתכם בנושא, ולבחון כיצד תוכלו להסתייע בשלל השירותים המוצעים על ידי המרכז.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו