מה הן הסכנות הבריאותיות האורבות בדירת אגרן כפייתי?

על הסכנות הבריאותיות שנמצאות בדירות של אגרנים

אחת התגובות הראשוניות שאנו עשויים לחוות כאשר אנו נחשפים לדירת אגרן כפייתי היא תדהמה בעיקר לאור חוסר ההבנה כיצד ניתן לחיות כך בתוך דירה עמוסת פסולת וחפצים שנאספו מהרחוב. יחד עם זאת, חוסר הנוחות, חוסר האסתטיקה, חוסר מרחב המחייה הם בהחלט לא הבעיות המרכזיות בדירת אגרן כפייתי. הבעיה המרכזית יותר היא הסכנות הבריאותיות האורבות בדירתו של אגרן כפייתי, והחשיפה הקבועה של האגרן הכפייתי, ולעיתים גם של בני משפחתו לסכנות אלה.

סכנה זיהומית

סכנות אלה יכולות לבוא לידי ביטוי במספר מישורים בהתאם למאפייני האובססיה של האגרן הכפייתי. ישנם אגרנים כפייתיים שמקפידים לשמר את החפצים שהם אוספים מהרחוב בדיוק כפי שהם נאספו, מבלי לנקות אותם, מבלי לסלק שיירי מזון ופסולת אורגנית ומבלי לייבש אותם לפני אחסונם בערימות הפסולת. במקרים אלה, הסכנה הממשית היא סכנה של זיהום, פטרת, מושבות חיידקים וכדומה שיכולים להתפשט בבית ולהוביל למחלות נשימה, זיהומים ושלל מפגעי בריאות אחרים.

סכנה לפציעה פיזית

במקרים אחרים, ייתכן שהאגרן הכפייתי נוטה יותר לאסוף חפצים קשיחים כמו צעצועים שבורים, שברי רהיטים, מעמדים שבורים של כביסה, פסולת בניין, צינורות וכדומה. במקרים אלה, הסכנה הממשית היא סכנה של פציעה מחפץ חד. פרט לכך, ישנה תמיד הסכנה של הצטברות מזיקים כמו ג'וקים, נמלים ואפילו עכברים וחולדות מפיצי מחלות. מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם כר נרחב של מידע וידע בנושא האגרנות הכפייתית וההקשר הבריאותי והתברואתי שלו.

צרו קשר עוד היום לקבלת הסיוע הדרוש

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים, לקבל את כל המידע לו אתם זקוקים ואת כל התשובות לכל השאלות המטרידות אתכם בעניין. אנו מבחינתנו נגיש לכם את כל הסיוע הדרוש לכם ונסייע לכם להתמודד עם שלל האתגרים העומדים בפניכם ביום יום, לרבות ההתמודדות עם הסכנות הבריאותיות והתברואתיות העומדות בפני קרוב משפחתכם האגרן הכפייתי.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו