מה הן ההשלכות של אגרנות כפייתית על חיי המשפחה?

איזה השלכות יש למשפחה בגלל האגרנות? 

אגרנות כפייתית יכולה להיות גורם מפרק והוא יכול להיות גורם מאחד, וזה תלוי מאוד במשפחה עצמה, בלכידות שלה וברצון שלה לפתור את הבעיה מעמדה של כוח ונחישות. אגרנות כפייתית היא אובססיה המכילה את כל המרכיבים הדרושים כדי לפרק משפחה. היא קוטעת את היכולת לקיים חיי משפחה נורמליים בדירה אחת, היא משפיעה מאוד על הילדים, היא מעודדת היפרדות והיא גורמת לתסכול רב, לבושה, לייאוש ולעוד שורה של רגשות קשים שמהווים קטליזטורים בפירוק המשפחה. יחד עם זאת, אגרנות כפייתית מכילה גם את המרכיבים המושלמים לאיחוד המשפחה.

פירוק או התלכדות, הבחירה בידיכם

אגרנות כפייתית יכולה להוביל גם להתלכדות המשפחה סביב הטיפול באגרן הכפייתי, סביב המאמץ להעניק לאגרן הכפייתי את הטיפול הנדרש, ללוות אותו ולתמוך בו לאורך תהליך השיקום הארוך, לתמוך אחד בשני, ובסופו של דבר גם ליהנות מהרבה נחת לאחר הצלחת הטיפול, והצלחה כזאת היא בהחלט סבירה בזכות הטיפול הפסיכולוגי ובזכות תרופות פסיכיאטריות הקיימות היום ויכולות להתאים מאוד להפרעות אובססיביות כפייתיות מעין זו.

לא טריוויאלי, אבל בהחלט אפשרי

אחרי שאמרנו את זה, אין ספק שהנטייה הראשונית היא לכיוון פירוק המשפחה, ואכן משפחות רבות חוות תהליך של פרידה ופירוק, בני זוג עוברים תהליכי גירושין וילדים רבים מגיעים בסופו של דבר לטיפול של רשויות הרווחה. יחד עם זאת, זה ממש לא חייב להיות ככה. זה דורש מאמץ, זה דורש חשיבה מחוץ לקופסה, זה דורש התמדה ונחישות, אבל זה בהחלט אפשרי וזה בעיקר תלוי בבני המשפחה עצמם.

צרו קשר לקבלת סיוע

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מעמיד לרשותכם את כל הסיוע, הליווי, התמיכה וההדרכה להם אתם דרושים על מנת להתמודד עם קרוב משפחה אגרן כפייתי ועם כל הסיטואציות הקשות שעלולות להתעורר לאורך השנים. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים עוד היום, לשוחח עם נציגנו המקצועיים ולקבל את הסיוע הדרוש לכם.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו