מה הם המשתנים שיכולים להשפיע על הצלחת טיפול באגרן כפייתי?

המשתנים שמשפיעים על הצלחת הטיפול באגרן

ובכן, התשובה היא שישנם אין ספור פרמטרים כאלה שיכולים להשפיע על הצלחת הטיפול של האגרן הכפייתי, לרבות עוצמת האובססיה, הגיל בו מתחילים בטיפול, סוג האובססיה והמאפיינים הספציפיים שלה, השפעת תרופות פסיכיאטריות על האגרן הכפייתי הספציפי ועוד שורה של פרמטרים, אך אם יש פרמטר אחד שהוא בעל חשיבות ממשית וגם אחד הפרמטרים היחידים שיש לנו שליטה עליהם, הרי שזו היא התמיכה המשפחתית, המעורבות המשפחתית והאחריות שמגלה המשפחה כלפי תהליך הטיפול.

תמיכה משפחתית ואחריות משפחתית

אגרנים כפייתיים שונים מגיבים בצורה שונה לתהליך טיפול ושיקום. האופן בו יגיב האגרן הכפייתי הספציפי יכול להשתנות מאוד בסיטואציות שונות ובהיבטים שונים, אך בסך הכל, אם אתם בוחרים פסיכיאטר מקצועי המתמחה בתחום ההפרעות האובססיביות כפייתיות, סביר להניח שהפסיכיאטר ידע להתמודד עם כל בעיה שתצוץ במהלך הטיפול. יחד עם זאת, את התמיכה המשפחתית, את האחריות של המשפחה לוודא שהאגרן הכפייתי עובר את התהליך הטיפולי בצורה נכונה וטובה, יכולה אך ורק המשפחה עצמה לספק.

לוודא את התקדמות התהליך הטיפולי

בכל הקשור לפרמטרים המשפיעים על תהליך הטיפול, אתם רוצים להשאיר את השיקולים המקצועיים לפסיכיאטר המטפל, ובתוך כך גם החלטות לגבי תרופות פסיכיאטריות שבהן נעשה שימוש, וגם החלטות לגבי תהליך פינוי הדירה מהחפצים שנאגרו בה לאורך השנים. מבחינתכם כמשפחת האגרן הכפייתי, אתם רוצים לוודא שאתם מעניקים לו את התמיכה הנדרשת, מוודאים שהוא פועל על פי הנחיות הפסיכיאטר, לרבות נטילת תרופות כנדרש, וכמובן, אתם רוצים לעבוד בשיתוף פעולה עם הפסיכיאטר על מנת לוודא שהאגרן הכפייתי נשאר על דרך המלך של תהליך הטיפול.

צרו קשר לקבלת סיוע

שי פינוי דירה מציע לכם מידע וידע רב שנאספו משלל מקורות מקצועיים לאורך השנים, וכן ידע שנאסף מעדויות של משפחות של אגרנים כפייתיים. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים, ולבחון כיצד תוכלו להיעזר בנו לטובת העניין.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו