מה היא הפסיכולוגיה שעומדת מאחורי האגרנות הכפייתית?

הפסיכולוגיה שעומדת מאחורי תופעת האגרנות

בסופו של דבר, כאשר בוחנים את נושא האגרנות הכפייתית, אין פה שום בעיה התנהגותית של אדם חסר נימוס או דרך ארץ, ואין פה שום בעיה של אדם שמנסה לעשות דווקא לסביבה שלו. בסופו של דבר מדובר פה בבעיה פסיכיאטרית קשה, בעיה שנחשבת בקרב הציבור הכללי למחלת נפש, אך ברמה הרפואית אפשר לתאר אותה כבעיה נוירולוגית לכל דבר ועניין. האופן בו נוצרת הבעיה, ואיפיון הבעיה ברמה הפיזיולוגית נמצאים עדיין בשלבי מחקר, אבל מה שכן אפשר כבר היום הוא לתאר את הבעיה ברמה הפסיכולוגית שלה.

רגש כלפי חפץ סתמי

אגרנות כפייתית היא בעיה נפשית הגורמת לסובלים ממנה לפתח רגשות חזקים כלפי חפצים שהאדם הנורמלי אינו מרגיש כלפיהם דבר, ואפילו מרגיש כלפיהם סלידה או דחייה ברמה כלשהי. למעשה, האגירה הכפייתית היא התוצאה של הבעיה, כשהבעיה עצמה היא הצורך הרגשי לאסוף את אותם חפצים, ולממש את הרגש כלפיהם. כך למשל, לו בכל יום שבו הייתם מסתובבים ברחוב כאנשים נורמליים הייתם רואים המון גורי כלבים קטנים ומסכנים מפוזרים מכל עבר, לבטח הייתם אוספים אותם לביתכם, ולאחר תקופה מסויימת גם הבית שלכם היה מלא בגורי כלבים קטנים וחמודים.

לממש את הרגש

האגרן הכפייתי, כפי שאפשר למצוא באין ספור תיאורי מקרה שנאספו על ידי מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם, מרגיש כלפי בקבוק פלסטיק, צעצוע שבור, עיתון קרוע, פיסת עץ של רהיט שבור או כל חפץ סתמי אחר, בדיוק את מה שאתם מרגישים כלפי אותם גורי כלבים. במצב כזה, אין פלא שאותם אגרנים כפייתיים אוספים את כל החפצים ומביאים אותם אל ביתם על מנת לממש את הרגש שהם חשים כלפיהם.

כל המידע אודות אגרנות כפייתית

לנו, כאנשים נורמליים זה נראה מאוד לא נורמלי, אבל עבור אותם אגרנים כפייתיים, זה הדבר הטוב ביותר והנכון ביותר שהם יכולים לעשות. למידע נוסף אודות אגרנות כפייתית וההקשרים הפסיכולוגיים של הבעיה, צרו קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים וקבלו את כל המידע הדרוש לכם.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו