מה היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המפגע התברואתי בדירת אגרן כפייתי?

הדרך להתמודדות עם מפגע תברואתי

ובכן, המפגע התברואתי בדירת אגרן כפייתי יכול להיות בהיקפים נרחבים מאוד, וכתלות של סוג החפצים שאוסף האגרן הכפייתי והכמות שהספיק כבר לצבור. אגרנים כפייתיים רבים אינם מקפידים על ניקיון החפצים שהם אוספים, וגם אם אספו קופסת שימורים ריקה עם שיירי מזון, הם מניחים אותה כפי שהיא בערימת החפצים. אגרנים כפייתיים אחרים דווקא מרגישים צורך לנקות את החפץ לפני שהם מאחסנים אותו בדירתם, מה שמסייע בהפחתת הזיהום בדירה בצורה משמעותית.

מפגעים תברואתיים קשים

בין שכך ובין שכך, אפשר בהחלט לצפות לרמה גבוהה של זיהום בדירת אגרן כפייתי, ואת הזיהום הזה אפשר לסלק מן המקום אך ורק במסגרת תהליך של פינוי הדירה וביצוע חיטוי מקצועי. הזיהום יכול לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים וצורות כדוגמת פטרת המתפשטת בחלקי הדירה, מושבות חיידקים, טחב, עובש וכדומה. ברמה החושית יכולים להתגלות מראות קשים של רקבון, וכמובן ריח רע שלעיתים מקשה מאוד על הנשימה בתוך הדירה.

טיהור אך ורק באמצעות פינוי החפצים מהדירה

בכל המקרים האלה, אין דרך לבצע טיהור של הדיה ללא פינוי כל החפצים ממנה. הפתרון האולטימטיבי הוא כמובן פינוי קבוע של החפצים מן הדירה וחיטוי הדירה בצורה יסודית, אך פתרון זה חייב לבוא בתוך קונטקסט של טיפול פסיכולוגי רחב יותר. אפשרות נוספת היא פינוי הדירה באופן זמני, טיהורה, והחזרת החפצים בצורה מסודרת יותר ונקייה יותר, וגם מהלך כזה מחייב שיתוף פעולה מלא עם האגרן הכפייתי, וסיוע של אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה, אתגר לא פשוט.

כל הסיוע שאתם זקוקים לו

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם ידע נרחב בתחום האגרנות הכפייתית, ודרכי ההתמודדות השונות שעומדות בפניכם על מנת להתמודד עם אגרן כפייתי במשפחה. מרכז הסיוע לאגרנים פתוח בפניכם בכל עת, ואתם מוזמנים ליצור קשר, לשאול את כל השאלות המטרידות אתכם ולקבל הכוונה, ליווי ותמיכה בנושא.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו