מה הוא תפקידה של המשפחה בטיפול ושיקום של אגרן כפייתי?

תפקידה של המשפחה בטיפול של אגרן

טיפול ושיקום באגרן כפייתי הוא תהליך ארוך הדורש סבלנות רבה והשקעה רבה, בעיקר מצד המשפחה. האגרן הכפייתי מודע כמובן לתהליך שהוא נתון בו, והוא מודע לכך שהטיפול נועד לבצע שינוי בחייו, אך את הסבלנות הרבה ביותר, את התמיכה הרבה יותר צריכה לגייס המשפחה המלווה את האגרן הכפייתי בדרכו. על מנת לספק לאגרן הכפייתי את התמיכה הדרושה צריכה המשפחה קודם כל להבין את מה שעובר עליו, להבין את ההפרעה ממנה הוא סובל, ואת הדרך בה הוא רואה את העולם בניגוד לבני אדם נורמליים.

להבין את עולמו של האגרן הכפייתי

משפחות רבות חוות תסכול רב מחוסר יכולתן לדבר עם האגרן הכפייתי בצורה הגיונית, כשלמעשה זה אך טריוויאלי שלא ניתן לשוחח איתו בצורה הגיונית, פשוט מכיוון שהוא פועל על פי היגיון שונה לחלוטין מזה של אדם נורמלי, היגיון הצרוב במוחו בצורה נוירולוגית, ולא מבחירה חופשית. תמיכת המשפחה צריכה לבוא לידי ביטוי גם בהשגחה ועידוד האגרן הכפייתי למלא את המטלות המוטלות עליו במסגרת הטיפול, אם מטלות כאלה אכן מוטלות.

להעניק תמיכה, ולפקח באחריות

כך למשל, במסגרת תהליך טיפול ושיקום, ייתכן ויהיה על האגרן הכפייתי לעבור גם טיפול תרופתי עם תרופות פסיכיאטריות שונות, ועל המשפחה למלא תפקיד מרכזי בווידוא שהאגרן הכפייתי אכן לוקח את התרופות כנדרש ובמועד. מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם מאגר גדול של מידע וידע בנושא האגרנות הכפייתית, מידע שנאסף ממקורות מידע מקצועיים ומעדויות של משפחות של אגרנים כפייתיים לאורך זמן רב.

פנו לקבלת סיוע נוסף

אם אתם מרגישים שאתם מותשים מהתהליך, שאתם מאבדים תקווה או שאינכם יודעים בדיוק כיצד עליכם לנהוג, אנו מזמינים אתכם לפנות אל שי פינוי דירה ולקבל את כל הסיוע הדרוש לכם, לרבות ייעוץ, הכוונה, ליווי וכמובן תשובות על כל השאלות המטרידות אתכם בנושא תהליך הטיפול והשיקום באגרנים כפייתיים.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו