אגרנות כפייתית – מה בדרך האגרנים אוספים ואוגרים?מדוע פסיכולוגיית האגרנות הכפייתית רלוונטית גם לבני המשפחה?

 

מה אוספים האגרנים?

החיים עם אגרן כפייתי הם חיים מאתגרים במיוחד, והיכולת להתמודד עם החיים האלה בצורה אפקטיבית תלויה בראש ובראשונה בהבנה של מצבו של האגרן הכפייתי, של המקור להתנהגותו, של המניעים להתנהגותו, של האופן בו הוא רואה את העולם, ושל ההבנה הבסיסית והחשובה שלא מדובר בסיטואציה המבוססת על היגיון, אלא כזאת שמושפעת מהפרעה נוירולוגית נפשית. התנאי הראשון והחשוב ביותר להתמודדות עם אגרנות כפייתית היא הבנת הסיטואציה.

חוסר הבנה והיכרות יוצרים קושי

למרבה הפרדוקס, לא כל משפחה טורחת להבין את הפסיכולוגיה שמאחורי האגרנות הכפייתית. לא כל משפחה מצליחה להבין שמדובר בסופו של דבר בהפרעה הגורמת לסובל ממנה לראות את העולם על בסיס לא רציונלי לאדם הנורמלי. הפצרות באגרן הכפייתי, כעס על האגרן הכפייתי, בושה ממעשיו, תסכול מחוסר שיתוף הפעולה שלו, כל אלה הם סממנים לחוסר הבנה של הסיטואציה, חוסר הבנה שבהכרח מקשה על כל המעורבים בעניין.

כל המידע לו אתם זקוקים כדי להתמודד נכון עם הבעיה

אם יש במשפחתכם אגרן כפייתי, ואתם מרגישים שאתם עומדים מול דרך ללא מוצא, אתם רוצים ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם, מרכז סיוע שמעמיד לרשותכם את כל המידע המקצועי אודות הפרעת האגרנות הכפייתית, ואודות אופן ההתמודדות איתה ברמה האישית עבור האגרן הכפייתי עצמו, וברמה המשפחתית עבור בני המשפחה. המידע המרוכז במרכז הסיוע מבוסס על מידע מקצועי ופסיכולוגי, וכן מידע שנאסף מאין ספור ראיונות, מפגשים ועדויות של משפחות דומות.

צרו קשר עוד היום

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים, לקבל את התשובות לכל השאלות שלכם, ולהניע תהליך של שינוי, שינוי שמתחיל בלמידה, ביצירת היכרות, ביצירת הבנה, ובהמשך הדרך יכול לעבור לטיפול במישורים הרפואי והקונקרטי לרבות תהליך של פינוי הדירה מהחפצים שנאגרו כאמצעי ליצירת מציאות חדשה. התקשרו אלינו עוד היום, ונציגנו המקצועיים יספקו לכם מענה על הנושא בצורה מלאה.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו