מדוע נוצרים זיהומים בבתיהם של אגרנים כפייתיים?

זיהומים בבתים של אגרנית כפייתיים

ובכן, היווצרות זיהומים בבתיהם של אגרנים כפייתיים נוצרים בעיקר בגלל שני גורמים מרכזיים: שיירי פסולת אורגנית המגיעה לבית כשהיא דבוקה לחפצים אותם אוסף האגרן הכפייתי, או חפצים לחים כמו עיתונים, קרטונים, בגדים או בקבוקים למיניהם שבהם נותרים נוזלים בהיקף כלשהו. אף על פי כן, אם פריטים אלה היו נשארים באוויר הפתוח, מן הסתם, הפסולת האורגנית הייתה מתייבשת, הנוזלים היו מתאדים ולא היה נוצר כל זיהום, אך כאשר מדובר על תנאים ביתיים, ועוד במקרה בו החפצים מאוחסנים בתוך ערימה של חפצים אחרים, נוצרים התנאים האידאליים להיווצרות זיהומים.

חלק בלתי נפרד מההפרעה הנפשית

זיהומים אלה כוללים פטרת, מושבות חיידקים, טחב, עובש, רקב ועוד. כל אלה נוצרים בעיקר משני גורמים אלה, והבעיה היא שבדרך כלל קשה מאוד למנוע את המצב הזה. במידה והאגרן הכפייתי נוטה לאחסן כך את החפצים אותם הוא אוסף, הוא עושה זאת כחלק מההפרעה הנפשית שלו, ועל פיה עליו לשמור את החפצים בדיוק כפי שהוא אוסף אותם. במקרים אחרים, עשוי האגרן הכפייתי להרגיש צורך דווקא לנקות את החפצים.

פינוי הדירה לצורך חיטוי

כדי לשנות את ההרגלים הללו בקרב אגרן כפייתי, יש צורך בטיפול פסיכיאטרי מעמיק, שכן מדובר בחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מן ההפרעה עצמה. הדברים נכונים גם כאשר יש צורך לנקות את הדירה ולחטא אותה, מה שאומר שיש לפנות את כל החפצים מן הדירה, משימה כמעט בלתי אפשרית כאשר מדובר באגרן כפייתי שנקשר רגשית לכל חפץ וחפץ שהוא אוסף. יחד עם זאת, פינוי כזה אכן אפשרי, וכדאי מאוד לשקול אותו ולהתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים.

צרו קשר לקבלת סיוע

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל המידע הדרוש לכם אודות האגרנות הכפייתית, וכן שירותי סיוע, ליווי, תמיכה והכוונה. אתם מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים עוד היום ולהתרשם מכל הדרכים בהן נוכל לסייע לכם.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו