מדוע מפגע תברואתי הוא סכנה ממשית העומדת בפני אגרנים כפייתיים?

מפגע תברואתי הוא סכנה ממשית לאגרנים!

מפגע תברואתי הוא מצב המוגדר בחוק כמצב שעלול להוביל לפגיעה בבריאות או כמצב הגורם לפגיעה באורח החיים או באיכות החיים במקום. האגרן הכפייתי עצמו, שאוסף את כל החפצים ובסופו של דבר אחראי על היווצרות המפגע התברואתי, בדרך כלל אינו מוטרד מענייני התברואה. עבורו מדובר בדרך הנכונה ביותר והיחידה לנהל את חייו אל מול התשוקה שלו לאסוף חפצים כלפיהם הוא מפתח רגשות. עבורו, כאשר הוא אוסף קופסת שימורים עם שיירי מזון, כך היא צריכה להישאר גם כשהיא נאספת לאחסון בבית.

סכנה בריאותית וסכנת התערבות של הרשויות

העניין הוא, שבסופו של דבר מי שעלול לסבול הכי הרבה כתוצאה מהיווצרות המפגע התברואתי הוא דווקא האגרן הכפייתי עצמו. הסכנה הממשית העומדת בפני אגרנים כפייתיים כתוצאה מהיווצרות מפגע תברואתי היא סכנה כפולה: מצד אחד סכנה בריאותית ממשית, וסיכון לפגיעה ממחלות זיהומיות שונות, פטריות, קשיי נשימה וכדומה, ומצד שני סכנה של התערבות מצד הרשויות שבסמכותן לעשות את כל הנדרש על מנת לעצור את המפגע התברואתי.

פינוי החפצים וחיטוי

מה אפשר לעשות בנושא? ובכן, למעט טיפול מקיף וכולל בסיוע איש מקצוע מענף הפסיכולוגיה או הפסיכיאטריה, לא הרבה. במסגרת תהליך טיפולי מקיף ניתן לייצר הסכמה עם אגרן הכפייתי לפינוי תקופתי של הדירה לצורך חיטויה, ועם מאמץ גדול יותר, פינוי כולל של הדירה והקצאת שטח קטן ומצומצם יותר בדירה בו יכול האגרן להמשיך ולממש את תשוקתו לאגירה. כאמור, תהליכים אלה הם תהליכים הדורשים מעורבות צמודה של גורם פסיכיאטרי וזאת בגלל הקושי הרב של האגרן הכפייתי לשתף איתם פעולה.

התקשרו לקבלת סיוע

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל המידע הדרוש לכם אודות תופעת האגרנות הכפייתית, וכן מציע לכם סיוע, ליווי, תמיכה וייעוץ בתחום. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים על מנת לבחון כיצד תוכלו להיעזר ביכולותינו להתמודדות עם המצב.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו