מדוע חשוב לדאוג למצב תברואתי נאות בביתו של אגרן כפייתי?

שי פינוי דירה מטפלים בבתים עם מפגע תברואתי

מצב תברואתי נאות הוא עניין חשוב בכל בית, בין שמדובר על בית רגיל ובין שמדובר על ביתו של אגרן כפייתי. ההבדל הגדול הוא שביתו של אגרן כפייתי הוא בית שבאופן מובנה הוא בעל נטייה להפוך מהר מאוד למפגע תברואתי, וכשזה קורה, מתעורר גם קושי גדול לפתור את בעיית התברואה. הקושי הגדול נובע מכך שדייר הבית עצמו אינו רואה בבעיה בעיה, ושהטיפול בבעיה כרוך בביצוע פעולה המנוגדת ליסודות ההפרעה הנפשית של האגרן הכפייתי, קרי לפנות את כל הפריטים והחפצים מביתו על מנת לנקות ולחטא את הבית.

סכנת התערבות מצד הרשויות

העניין הוא שבהיעדר דאגה למצב התברואתי של הדירה, בתוך זמן קצר הדירה יכולה להיות מוגדרת כמפגע תברואתי המאפשר לרשויות להתערב ולהפעיל סמכויות חוקיות לפינוי הדירה וטיפול במפגע התברואתי. בדיוק מהסיבה הזאת, ישנה הצדקה טובה מאוד לדאוג למצב התברואתי של דירת אגרן כפייתי, על אף הקושי שבדבר. אחרי שאמרנו את זה, לא מדובר כלל בעניין פשוט, שכן אל מול השאיפה לשמור על ניקיון עומד אגרן כפייתי שאינו מוכן שאף אחד יגע בחפצים שהוא אסף.

שיתוף פעולה

במצב כזה, הדבר הנכון ביותר הוא לפעול בשיתוף פעולה עם גורם פסיכיאטרי ופסיכולוגי שיכולים להוביל את האגרן הכפייתי במסגרת תהליך טיפולי שיכול לכלול גם ייעוץ פסיכולוגי וגם טיפול תרופתי, על מנת לייצר הסכמה לביצוע פינוי של הדירה במסגרת טיפול רחב ויסודי יותר, או לפחות לבצע פינוי דירה זמני של הדירה לצורך חיטוי וניקיון בכל פרק זמן מוגדר מראש. כאמור, לא מדובר בדבר קל כלל ועיקר, אבל הוא אפשרי, ובמרבית המקרים הוא גם מחוייב המציאות.

התקשרו לקבלת סיוע

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מתמחה בעולם האגרנות הכפייתי ויכול להציע לכם ייעוץ, סיוע, תמיכה וליווי בטיפול בשלל בעיות הקשורות בעולם זה. פנו עוד היום אל מרכז הסיוע לאגרנים על מנת לקבל את העזרה לה אתם זקוקים.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו