מדוע בן משפחה אגרן כפייתי זאת לא בושה?

בן משפחה אגרן כפייתי? לא בושה בכלל

בושה הוא רגש שחשות משפחות רבות כאשר הן חיות עם אגרן משפחתי קרוב משפחה. בושה זו הוא רגש לגיטימי לחלוטין ויש לו בסיס מוצק, כך שאי אפשר לומר שאין מקום לבושה בכל מקרה ובכל מצב. יחד עם זאת, בושה הוא רגש סובייקטיבי, ואתם בהחלט יכולים להחליט שאין שום דבר מביש במה שקורה לכם, במצבו של קרוב משפחתכם, אפילו אם מצב זה יוצר סיטואציות מאוד לא נעימות מול השכנים, מול אורחים, מול הילדים ומול כל גורם חיצוני אחר. באופן עקרוני, אגרנות כפייתית היא אינה מקור לבושה בדיוק כמו שכל מחלה אחרת לכאורה, היא אינה מקור לבושה.

החלטה סובייקטיבית לחלוטין

ההחלטה האם להרגיש בושה או לא, היא לחלוטין החלטה שלכם, ואתם יכולים לבחור שלא להתבייש בשום דבר שקורה, גם אם זה ידרוש מכם להתמודד בצורה יעילה יותר עם הסיטואציות הלא נעימות שנוצרות. כך למשל, משפחות רבות סובלות מיחסם של השכנים אל הריח הרע שנודף מבית האגרן הכפייתי. ילדי אגרנים כפייתיים מתביישים להזמין חברים אל ביתם כמו כל ילד אחר. ללא ספק סיטואציות שאצל מרבית האנשים יכולות לעורר בושה גדולה. התמודדות טובה יותר שלכם עם הריח בדירה ועם העומס בדירה תסייע לכם לנטרל גם את הבושה בצורה יעילה יותר.

להבין את הבעיה

אבל בראש ובראשונה, כדי להתמודד עם הבושה, אתם רוצים להבין טוב יותר את הפרעת האגרנות הכפייתית. מרגע שתבינו את הגורמים לה, את המאפיינים לה, את עולמו של האגרן הכפייתי ואת ההיגיון על פיו הוא פועל, תגלו שאין שום הבדל בין אגרנות כפייתית ובין מחלה אחרת שבדרך כלל אינה מעוררת בנו בושה. הבושה היא נורמה חברתית המוכתבת לנו, ואנחנו לחלוטין לא חייבים לקבל אותה.

קבלו את כל הסיוע הנדרש

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל הסיוע הנדרש, לרבות ליווי, תמיכה והדרכה בנושא אגרנות כפייתית. צרו קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים וקבלו את כל המידע לו אתם זקוקים על מנת להתמודד נכון וטוב יותר עם הבעיה.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו