"לפנות מקום לחיים: מסע שיקום בגבעתיים"

לפנות מקום לחיים: מסע שיקום בגבעתיים

דנה, אשה בשנות החמישים לחייה, התגוררה בדירה צנועה בגבעתיים מזה שנים רבות. עם הזמן, הדירה הפכה למעין מצבור עצום של חפצים וזכרונות שהצטברו ללא הפסקה. דנה מצאה את עצמה לכודה בין ערימות של בגדים, ספרים, מסמכים ישנים וכל מיני פריטים שאספה לאורך השנים. היא הבינה שהאגרנות הכפייתית שלה השתלטה על חייה, והגיע הזמן לעשות מעשה.

לאחר התלבטויות רבות, דנה החליטה לפנות לעזרה מקצועית ויצרה קשר עם חברת שי פינוי דירה, שהתמחתה בטיפול במקרים מורכבים של אגרנות. כבר בשיחת הטלפון הראשונה, היא חשה הקלה לנוכח הגישה האמפתית והמכילה של נציג החברה. הם תיאמו פגישה בדירתה, ודנה חשה תחושת תקווה מפכה לקראת השינוי המיוחל.

ביום המיועד, צוות מיומן ורגיש מטעם החברה הגיע לדירתה של דנה. הם התחילו בהערכת המצב וגיבשו תוכנית פעולה מותאמת אישית. הצוות עבד במסירות ובקפידה, תוך מתן יחס מכבד לחפציה של דנה. הם עברו על כל פריט, סייעו לה במיון החפצים לקטגוריות של "לשמור", "לתרום" ו"להשליך". דנה הופתעה לגלות כמה פריטים מיותרים צברה לאורך השנים, והרגישה הקלה עצומה עם כל שקית אשפה שמולאה.

לאחר ימים של עבודה מאומצת, הדירה עברה שינוי מדהים. הצוות של שי פינוי דירה דאג לנקות את הדירה ביסודיות, תוך שימוש בחומרים וטכניקות מתקדמים. הם הצליחו להסיר את שכבות הלכלוך שהצטברו במשך שנים ולהשיב לדירה את הברק והתחושה הביתית. חדרים שהיו חסומים בעבר הפכו שוב לשמישים ומזמינים. דנה לא האמינה למראה עיניה כשראתה את הדירה שלה במצבה החדש.

אך העבודה לא הסתיימה בכך. הצוות עזר לדנה לארגן מחדש את החלל, ליצור מערכות אחסון יעילות ולהנגיש את הפריטים החשובים באמת. הם גם סיפקו לה כלים ועצות להתמודדות עם הדחף לאגירת חפצים בעתיד. לאורך כל התהליך, הצוות שמר על דיסקרטיות מרבית ונתן לדנה את התחושה שהיא נמצאת בידיים טובות ואמינות.

דנה התרגשה עד דמעות כשצעדה בדירתה המשופצת. הרגשת הקלה וחופש שאפפה אותה הייתה בלתי ניתנת לתיאור. היא סוף סוף יכלה לנשום, לארח חברים ולחיות את חייה ללא המשא הפיזי והרגשי שליווה אותה כל כך הרבה שנים. הסיוע המקצועי והאנושי שקיבלה מחברת שי פינוי דירה היווה נקודת מפנה בחייה והעניק לה הזדמנות לפתוח דף חדש.

דנה מודה לצוות המסור על העבודה המדהימה שעשו וממליצה בחום לכל מי שמתמודד עם אגרנות כפייתית לפנות לעזרה המקצועית של שי פינוי דירה. היא מבינה כעת שבעיה זו אינה סימן לחולשה, אלא מצב הדורש טיפול וסיוע ייעודי. בעזרתם, גם היא הצליחה להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי, ולפנות מקום בחייה לדברים החשובים באמת.

* המידע המוצג באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי, לייעוץ רפואי יש לפנות לרופא מוסמך

מהסטיגמה למודעות: תפקיד התקשורת בהעלאת המודעות הציבורית ובמיגור דעות קדומות כלפי אגירה כפייתית

פינוי דירה בבאר שבע

פינוי דירה יכול להיות תהליך מורכב ומתיש, במיוחד כשמדובר בדירה ישנה או מוזנחת הדורשת טיפול מקיף. לעתים, הצטברות של שנים רבות של חפצים, ריהוט ישן ופסולת יכולה להפוך את המשימה למאתגרת במיוחד.

קראו עוד »

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו