לפנות דירה מאספנות כפייתית

פינוי דירה 

מי שראה פעם דירה שבעליה הם אספנים כפייתיים, לא ישכח את המחזה הזה עד מהרה. למען האמת – ייתכן שלמשך כל שארית חייו, הדירה הזאת תרדוף אותו בחלומותיו, ואפילו בשעות שהוא ער – מפני שדירה שכזו היא מחזה מבעית. אספנות כפייתית היא אלופה ביצירת תמונות של אנדרלמוסיה וחוסר סדר, וברוב המקרים – די בתמונה אחת בשביל להבין שזה המצב. יש אנשים שזה המצב עבורם – הם לא מסוגלים לזרוק שום דבר, כי – אולי הם יצטרכו את זה פעם, כי – זה נראה להם יפה וחבל לזרוק, כי – הם אנשים עם הפרעה נפשית שדורשת טיפול מידי, כי בשלב כלשהו, הרי – המקום בדירה ייגמר. אתם יודעים מה יהיה הדבר הראשון שהם יוציאו החוצה במקרה כזה?

אין מקום לניחושים

במידה שייגמר המקום, אנשים אובססיביים לאספנות יעדיפו להוציא את עצמם מהבית, מאשר כל דבר אחר. אז כן, כמו שגילינו לכם כבר (וכמו שהרבה אנשים שפויים מבינים אוטומטית ובאופן מוכני גם בלי האזהרות שלנו) – זוהי בעיה שדורשת טיפול. עם זאת, טיפול בבעיה הוא רק חלק מהטיפול. אתם יודעים מה זה פינוי דירה מאספנות כפייתית? בעברית יפה, קוראים לזה – "בעיה קשה מאוד" (אגב, שמענו כמה ניסוחים מרתקים בעברית הרבה פחות יפה, שלא נעלה אותם אל הכתב מפאת מבוכה וזעזוע). האמת היא, שלא מן הנמנע להשתמש במומחים כאשר זה המצב.

מה המצב

פינוי אגרנות כפייתית יכול לקחת שבועות על גבי שבועות אם עושים את זה באופן לא מקצועי. למיין בין הפריטים, שגם בעלי ההפרעה עצמם לא מסוגים לזהות או לאתר מבין מיליוני הפריטים המאחוסנים אצלם בבית – זו היא איננה משימה קלה כלל ועיקר. יותר מזה, אם תנסו לעשות פינוי דירה מאספנות כפייתית יחד עם בעל ההפרעה – קחו בחשבון שהוא לא יעזור לכם למיין, אלא להיפך. לכן, מוטב קודם לטפל בבעל ההפרעה, ורק אחר כך בדירה שלו. אבל גם בלי קשר לבעל ההפרעה – הדירה הזו עשויה להיות סיוט לפינוי או לניקיון. לכן, אל תשכחו – מוטב להתייעץ עם מומחים מבעוד מועד.

 אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו