למה נועד תהליך השיקום של אגרן כפייתי?

תהליך שיקום של אגרן כפייתי

אגרנות כפייתית היא הפרעה המשתייכת למשפחת הפרעות האובססיביות הכפייתיות OCD, הפרעה הנובעת מ"תקלה" נוירולוגית במוח האדם, ואשר מובילה להיווצרות אובססיה סביב אגירת חפצים. אגרנים כפייתיים יכולים לעבור שנים ארוכות של אגירת חפצים ומילוי ביתם באין ספור חפצים, פריטים ופסולת, לפני שהם מגיעים לטיפול אמיתי שיכול באמת לסייע להם וליצור עבורם מציאות חדשה. בהתאם לכך, כל טיפול באגרן כפייתי מחייב גם תקופה ארוכה של שיקום, שבמהלכו לומד האגרן הכפייתי לחיות ללא האובססיה אליה היה רגיל לאורך כל חייו.

הסתגלות למציאות חדשה

במסגרת תהליך השיקום של אגרן כפייתי מתורגלים שלל מצבים אותם למד האגרן הכפייתי במסגרת ההליך הטיפולי. תהליך זה דורש תמיכה יוצאת דופן מצד המשפחה, ודורש אחריות מצד המשפחה לשמור על האגרן הכפייתי על דרך המלך, ולעבוד בשיתוף פעולה מלא עם הפסיכיאטר המטפל על מנת לוודא שכל סטייה מהנתיב הרצוי, מקבלת מענה מיידי.

תמיכה וסיוע מצד המשפחה

תהליך השיקום הוא תהליך שמתבצע בדרך כלל לאחר השלב בו מפנים את הדירה של האגרן הכפייתי מכל החפצים אותם אגר לאורך השנים, שלב קריטי מאוד וקשה מאוד עבור האגרן הכפייתי. בתהליך זה אמור האגרן הכפייתי להסתגל למציאות החדשה שעלולה למנוע ממנו כל מימוש של האובססיה שלו, או לאפשר לו לממש אותה בתנאים מוגבלים כמו חדר אחד בבית וסוגים מסויימים של חפצים בלבד וכדומה.

בואו ללמוד עוד אודות הטיפול והשיקום של אגרנים כפייתיים

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם מידע רב אודות עולם האגרנות הכפייתית, ובכלל זה גם מידע מקצועי בנושא טיפול ושיקום של אגרנים כפייתיים. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים על מנת לקבל את כל המידע לו אתם זקוקים ולהבין כיצד תוכלו להיעזר במרכז על מנת לספק לאגרן הכפייתי קרוב משפחתכם, את כל הסיוע וכל התמיכה להם הוא זקוק במהלך השלב הטיפולי, במהלך שלב פינוי הדירה ובמהלך השיקום.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו