להתמודד עם אגרנות ואספנות כפייתית

מהי אגרנות ואספנות כפייתית וכיצד ניתן להתמודד איתה?

"אגרנות ואספנות כפייתית" מסביר לנו שי שטיקגולד, קבלן פינוי מנוסה המתמחה בתהליכי פינוי של דירות אגרנות ואספונת כפייתית, "היא תופעה רחבת מימדים הרבה יותר ממה שאנשים חושבים. תופעה זו נובעת על רקע של הפרעה נפשית בתחום ה-OCD, והיא מאפיינת נשים וגברים בכל גיל ומכל מגזר".

כיצד תופעת האגרנות והאספנות באה לידי ביטוי?

"אנשים המתמודדים עם בעיית אגרנות או אספנות כפייתית, נוהגים לאגור ולאסוף מכל הבא ליד, ובדרך כלל מדובר בכמות אדירה של פריטי תכולה אותם הם אוגרים ואוספים לתוך ביתם. חשוב לציין שגם במצבי אגרנות כפייתית  וגם במצבי אספנות כפייתית, פעולת האגירה או האיסוף היא פעולה שאינה ניתנת לשליטה אצל האגרן או האספן, ולכן, הוא עושה זאת באופן אובססיבי מבלי לחשוב על ההשלכות"

האזינו להמלצה של עוד לקוחה מרוצה של שי פינוי דירה

מה הם ההשלכות של פעולת האגירה הכפייתית?

"אגרנות ואספנות כפייתית, הן פעולות עם לא מעט השלכות העשויות להשפיע על סביבת המגורים לא רק של האגרן או האספן אלא גם על שכניו, וזאת לנוכח התחלואים השונים הנלווים לאיסוף ואגירה כפייתית בשטח הבית, וביניהם, תחושת מחנק הנובעת לנוכח עומס היתר של פריטי התכולה, מצבורי אבק המובילים לקשיים בנשימה, בלאי בהיקפים גדולים בסביבת המגורים הנובעים לנוכח חוסר יכולת לטפל ולתחזק בדירה כמו שצריך וראוי, וזאת לצד ריבוי מזיקים ומכרסמים בסביבת המגורים. מעבר לכך, ישנן השלכות פסיכולוגיות הגורמות לאגרן או לאספן הכפייתי להתנתק מהסביבה הקרובה אליו ולבודד את עצמו על מנת להימנע ממצבים חברתיים מביכים".

אם כך, כיצד ניתן להתמודד עם אגרנות ואספנות כפייתית?

"הפתרון היעיל ביותר לבעיית האגרנות והאספנות הכפייתית מיושם במסגרת שירותי פינוי תכולת אגרנות ואספנות משטח הדירה בה מתבצעות פעולות האגירה והאיסוף. באופן זה, ניתן לפנות משטח הדירה את כל תכולת האגרנות והאספנות, לחדש את סביבת המגורים ולמנוע תחלואה. כמו כן, לצד פעולת הפינוי של דירות אגרנות ואספנות כפייתית, קיימת חשיבות לקבלת סיוע נפשי מקצועי לאדם הסובל מהתופעה, וזאת תוך כדי קבלת תמיכה מלאה מהסביבה הקרובה, אחים, ילדים, נכדים וכדומה, בהתאם לגילו ומצבו המשפחתי".

שי פינוי דירה – הצוות המוביל בישראל לפינוי דירות אגרנות ואספנות כפייתית

שי שטיקגולד, מבעלי שי פינוי דירה, הוא קבלן פינוי מקצועי ומנוסה עם וותק מעשי של למעלה מ-30 שנה בענף הפינוי, תוך התמחות בשירותי פינוי דירות אגרנות ואספנות כפייתית. "כבעל מקצוע מנוסה בענף הפינוי, נחשפתי למאות מקרים של דירות אגרנות ואספנות כפייתית", משתף אותנו שי, "ובלא מעט מקרים היה מדובר בדירות מוזנחות עם כמויות אדירות של תכולת אגרנות. במהלך השנים, פיתחתי שיטה ייעודית לפינוי דירות אגרנות ואספנות כפייתית ושיטה זו מהווה את הדרך היעילה והמומלצת ביותר להתמודדות עם התופעה".

 

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו