כל מה שצריך לדעת על פינוי לשלשת יונים

פינוי יונים

בעלי חיים נמצאים בכל עבר ואנו בני האדם כאורחים בכדור הארץ נאלצים לחיות עמן בשיתוף פעולה מלא והרמוני. ישנם בעלי חיים שנוכחותם אינה מורגשת ואולי אף מועילה לבני האדם, אולם ישנם בעלי חיים שנוכחותם מזיקה ולעתים אף מסכנת אותנו את בני האדם. דוגמה לבעלי חיים מסוג זה האחרון היא למשל יונים. כולנו נהנים להתבונן בהן מתגודדות לאכול יחד חתיכות לחם במרכז העיר. יונים גם שימשו בעבר כמובילות דואר, ויש הבוחרים לעשות בהן שימוש בעת הכניסה לחופה. יונים מסמלות עבורנו את השלום ולא בכדי בחר נוח לשלוח החוצה מן התיבה יונה שתבדוק האם כלו המים ואם ניתן לצאת מן התיבה. אם לא די בכך הרי שיונה שמטילה על ראשנו צואה נחשבת לסימן למזל טוב. כן, יונים הן בעל חיים חכם שנפוץ בכל מקום ובכל עבר. מעבר לכל מה שהוזכר קודם לכן, יונים עלולות להיות גם מסוכנות לבני האדם. צואת יונים, הלא היא לשלשת היא דבר מסוכן שעלול להעביר שורה ארוכה שדל מחלות שמסכנות אותנו את בני האדם. מסיבה זו במקומות שבהם יש בעיה של לשלשת יונים יש לתת את הדעת על הבעיה ולפתור אותה בהקדם האפשרי. לשלשת יונים לא מטופלת עלולה להמיט עלינו אסון של ממש וחשוב לדעת כי הטיפול בלשלשת יונים מחייב ידע, ניסיון, ציוד מקצועי וחומרי עבודה מקצועיים.

מה הסכנה?

המאמר הבא מסביר על פינוי לשלשת יונים ועל מה שמייחד אותו ומתאר כיצד ניתן לפתור את הבעיה. חשוב להבין כי בשל כמות המזון שעומדת לרשות יונים שמתגוררות בערים ובסמיכות לבני אדם, אורך חייהן הוא ארוך לעומת יוני בר. כחיות חברתיות שמתגוררות בקבוצות, יונים מוצאות את מקומן במסתורי כביסה, כוכים ועל אדני חלונות רחבים שבהם יש להן די מקום לנוע. במקום שבו חיות יונים נמצא תמיד גם לשלשת יונים שיכולה להגיע לכמויות עצומות, שאותן נדע רק לאחר פינוי הלשלשת והשלכתה לפח האשפה. באותה לשלשת ישנם אורגניזמים, פטריות, ועוד חומרים אחרי שמסכנים את האדם, בעיקר בהקשר של בעיות בדרכי הנשימה. יש מחלות שמועברות במגע ישיר עם לשלשת היונים ויש לעומת זאת מחלות שמספיקה קרבה אל הלשלשת כדי לחלות בהן. לשלשת יונים עלולה לגרום לאדמומיות, גרד ועוד. יתר על כן גם שפעת העופות עלולה לעבור במגע עם יונים או עם לשלשת. כך או כך ברור שלשלשת יונים היא מפגע מסוכן לכל הדעות שיש לטפל בו. הדבר החשוב שיש להבין הוא שאסור בשום אופן לגעת בלשלשת ללא ידע מקצועי וציוד מתאים. כל קרבה ללשלשת ללא ציוד הולם עלולה לסכן אתכם במחלות קשות. משום כך, אם ברצונכם לבצע פינוי לשלשת יונים מה שעליכם לעשות הוא לקרוא לאיש מקצוע שמתמחה בביצוע פינוי לשלשת יונים. איש מקצוע כזה יכול להיות נציג מטעם חברת פינוי דירה שמספקת בין היתר גם פינוי לשלשת של יונים ושיקום של האזור.

מי יפנה?

מדובר בחברות מקצועיות משמצעיות שורה של שירותים כולל פינוי אשפה מהבית,  פינוי מקלט, פינוי מחסנים, פינוי גגות, פינוי חצרות, פינוי משרדים וכמובן פינוי דירה. במסגרת פינוי דירה מציעה החברה שורה של שירותים שכוללים פירוק ארונות קיר, ארונות מטבח, צביעה, סיוד, הדברה, ניקיון ועוד כל מה שנדרש כדי להותיר את הדירה ריקה ולשביעות רצונכם. כל סוג של פינוי דירה מזמן אתגרים שונים. כך למשל פינוי דירה שנשרפה מחייב גם שיקום וניקיון של כל הפיח ושאריות השריפה שנותר בדירה. פינוי דירה לקראת מכירה או השכרה מחייב שיפוץ קל, צביעה וניקיון כך שערכה של הדירה יעילה פלאים. פינוי דירה לרגל מעבר דירה מחייב אריזה קפדנית של כל התכולה וכפינוי ירושה מחייב במקרים רבים גם קנייה של התכולה, מה שמאפשר לבעלי הדירה לקבל פינוי רהיטים ישנים בחינם  או בעלות סמלית בתמורה לתכולה. בכל פינוי דירה מתבצע פינוי אשפה מהבית,  פינוי בגדים,  והוצאה של כל החפצים שנמצאים בבית. במקרה של פינוי מקלטים חצרות, גגות ומרתפים לא אחת יש לפנות גם כמות גדולה של לשלשת יונים מפני שבחללים מסוג זה נוטה להצטבר עם השנים כמות גדולה במיוחד של לשלשת יונים. לא חסרים סיפורים על אנשים שהמרפסת הפרטית שלהם הופקעה ויצאה מכלל שימוש תודות לאותה לשלשת יונים מסוכנת. בשלב הראשון מנסים אנשים להילחם בתופעה והשלב הבא הם מרימים ידיים ומוותרים על שימוש במרפס, בגג או במקלט.

הפתרון

הבשורה הטובה היא שיש פתרון לבעיה וניתן ליישם אותו בקלות רבה על ידי חברות פינוי דירה. חברות פינוי דרה מצוידות בכל הידע והניסיון שדרוש כדי לפנות את הלשלשת. יש ברשותן גם חומרי עבודה וציוד מקצועי שמאפשר להן להוציא לפועל את התוכנית למיגור לשלשת היונים והן מציידות את עובדיהן גם בכל הציוד הדרוש לשמירה על בטיחותם ובריאותם. מסכות מיוחדות, כפפות, נעליים גבוהות וחליפות הגנה משמשות את עובדי חברת הפינוי להרחקת הלשלשת שמבוצעת על ידי כמה שלבי עבודה. כמות העבודה נגזרת מכמות הלשלשת שהצטברה ומשום כך במקרים קיצוניים מדובר במשימה שעלולה להימשך לא מעט זמן. בשלב ראשון מגרדים את כל הלשלשת מפני השטח על ידי מכשירים מיוחדים. את הלשלשת שפינינו אין להשליך בשום מקרה אל פחי האשפה הרגילים, אלא להעביר אותה לשקים מיוחדים ומשם לארגזים ייעודיים, כך שלא תתפזר ותפיץ חיידקים. לאחר שהסרנו את כל הלשלשת מהרצפה נגלה במרבית המקרים כתמים קשים שהותירה הלשלשת על פני הקרקע. את הכתמים הללו יש להסיר על ידי חומרים חזקים במיוחד שיותירו את הרצפה שלכם ללא רבב. בשלב הבא, כדי להתגבר על בעיית הפטריות והחיידקים שמותירה לשלשת יונים, יש לבצע במשטח גם חיטוי יסודי. את חומרי החיטוי נפזר במשטח שבו הייתה הלשלשת וניתן להם לעבוד זמן מה.

סיום התהליך

בשלב הבא כאבור כמה שעות ניתן לשטוף את הלכלוך, חומר החיטוי ואת כל המשטח שייוותר נקי וללא כתמים. כעת ניתן להבחין כי הרצפה נקייה לחלוטין וחשוב מכך, נוכל להיות בטוחים כי לא מדובר בחלל שמסכן אותנו בשום צורה שהיא. לאחר הרחקת הלשלשת ניתן לומר כי הבעיה נפתרה באופן נקודתי. כדי למנוע חזרה של התופעה יש לבצע כמה פעולות בסיוע מרחיק יונים. ניתן להציב כל מני עזרים שירחיקו את היונים או לחילופין לבצע את פינוי הלשלשת לעתים תדירות יותר, כך שתוכלו להמשיך ליהנות מהמרפסת או חצר הבית.  כך או כך ברור לכל כי איכות החיים עולה פלאים ברגע שמטפלים בתופעה ולא מעט אנשים מדווחים על מרפסת הבית או גג הבית שהושבו לחזקתם לאחר טיפול בבעיה. מדובר בפתרון יעיל, במיוחד אם תבחרו להשלים אותו על ידי הצבת דוקרנים או אביזרים שונים שירחיקו את היונים לצמיתות. כמו כל בעיה, התעלומות בעיית לשלשת יונים רק מחמירה את התופעה. התמודדות נכונה לעומת זאת תביא לפתרון מלא של התופעה. חברת "צוות פינוי דירה" מציעה פינוי לשלשת יונים ביעילות ובמקצועיות. מלבד כל אלה החברה מציעה שלל שירותי פינוי דירה לכל מטרה ולכל ייעוד. צרו עמנו קשר לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו דילוג לתוכן