כך עזרתי לא' בן ה60 לחזור לחיק משפחתו בזכות פינוי אגרנות כפייתית

כך הצלתי את א' מפינוי 

יש כל כך הרבה מקרים, מצבים בהם אנשים אוגרים ואף אחד לא  יודע, אפילו היקרים ביותר. החיים כמו נמשכים, אנשים יוצאים לעבודה, חוזרים ואף אחד אבל אף אחד לא יודע מדוע הם מעדיפים להיות לבד כ80 אחוז מהזמן ולוותר על ישיבה במחיצת המשפחה. מכירים את זה? האם גם אתם באופן מוזר הרגשתם שבן משפחה יקר התרחק מכם ולא אמר למה? כאן אספר לכם על מקרה של אמת בו החזרתי לאיש משפחה את המשפחה שלו בחזרה באמצעות פינוי אגרנות כפייתית. מזומנים לקרוא ולא לשכוח להעביר למי שצריך.

אני עובד בפינוי דירה מעל 25 שנה, בכל פעם יש הפתעות אבל הכול מתחיל ונגמר ברצון לגרום לאנשים לחזור למסלול החיים. אי אפשר לתאר את זה עד שלא רואים מקרוב. כמו שהבנתם, יש לא מעט אנשים כמו האיש שמיד אספר עליו- איש שבסך הכול רוצה לחיות רגיל, בלי ערימה של חפצים בלב ובראש. בלי פחד, בעיקר עם ביטחון ועם משפחה אוהבת ותומכת.

הכול התחיל מזה שפגשתי את אשתו, "אתה שי גולד"? שאלה אותי. אמרתי לה שכן ושאלתי איך הגיע אליי, היא סיפרה לי שנכנסה לאחד מאתרי הבית שלי וכך למעשה הגיע אליי. "אין לי מושג מה לעשות" ביום אחד התהפכו לי החיים, איך לא ידעתי, איך, איפה הייתי? היא לא הפסיקה להאשים את עצמה, היא סיפרה לי איך בעלה היה נעלם לשעות אבל כולם חשבו שהוא עובד, או אצל חברים, אף אחד לא ידע מה הולך בדירת הוריו המנוחים של בעלה. "יום אחד פשוט הגעתי לשם, חיפשתי אותו ומה שאני ראיתי" חזרה ומיררה בבכי. הבית הזה, שהיה ממוקם בשכונה יוקרתית ברמת אביב, בית של 5 חדרים, היה עמוס לעייפה עד שלא היה מקום לנשום, עמוס, עמוס בכל מיני חפצים, כולל אלו שבעלה אמר שיזרוק. פתאום, היא ראתה את כל החפצים שהכירה ולא הכירה בתוך בית אחד והיא הרגישה שאם היא לא יוצאת משם בזמן הקרוב, זה עלול חלילה להתמוטט לה על הראש. "הילדים שלי רוצים להחרים אותו, אני אתגרש, זה מה שאני אעשה". חזרה ואמרה ואני עמדתי שם אלום ממילים, רק הקשבתי ותמונות עברו לי בראש.. תמונות של שנים של פינוי שמקורן אגרנות כפייתית. מכאן, רציתי רק לתת לה את התחושה שהכול יהיה בסדר- מעכשיו, אני לא עוזב עד שהיא לא מקבלת את בן זוגה לחיק המשפחה.

ליידע את האגרן בכל התהליך – שלב מס' 1

הרגעתי אותה, קודם כל היה לי חשוב להבהיר לי שאני לא יכול לעשות שום דבר מבלי לשתף את האגרן בתהליך. היא כמובן שיתפה פעולה וערבה את בנה הגדול בתהליך. במעמד משותף, העמיד הבן הבכור אולטימטום מול אביו והצהיר כי הוא הולך לזמן אותי לבצע את הליך הפינוי. באופן משמח ואפילו מעורר אוויר לנשימה- האב הסכים והשפיל את פניו, הוא אמר שכל הזמן פחד והתבייש ולכן דחה ודחה עד שלכאורה "יגלו" אם בכלל את הצורך שלו לאיסוף. הוא התבייש, אפילו בכה קצת, אבל בגדול? אם לא היו מבצעים את ההליך הזה והוא היה מגלה את הפינוי בהפתעה, ייתכן שהיה מקבל את זה קשה ביותר ואף מגיב בצורה אלימה וקשה (כדרכם של אגרנים אם כי לא מחייב). לקחת סיכון? זהו שלא, זה חשוב כדי ל"נקות" את פני השטח תרתי משמע- לקבל את הסכמת האגרן. לא לייצר שום עיכוב. השלב הזה האיר את האם העצובה, היא הבינה כי אחרי הכול פינוי דירה הוא לא רק לפנות חפצים, אלא הרבה מעבר- פתאום היא ראתה את האור בקצה המנהרה.

שלב הביצוע- פינוי אגרנות כפייתית

התחלנו בפינוי, הגענו לדירה צוות המונה 5 אנשים ויותר וניגשנו לשלב המיון, לרוב, דירות של אגרנים מלאות באשפה, אבל כאן, היה חשוב המיון מכיוון שיש דירות של אגרנים המכילות גם אגירה של חפצים חדשים שחבל לזרוק. המיון בוצע חדר אחר חדר, היו שם מקררים, תנורים וכל מיני חפצים שעברו ניקוי יסודי והפכו שמישים, חלק מהדברים נמסרו למשפחה לאחסון במקום מיוחד ואילו רוב הדברים הושלכו לאתר אשפה מורשה על פי חוק. מיותר לציין כי אתר אשפה מחייב מכיוון שהשלכת אשפה במקום או ללא רישיון, עלול לגרום לקנסות מיותרים ובעיקר מריבות מיותרות עם השכנים. ביצענו את המלאכה במשך 5 ימים שלמים, עבודת נמלים, לא פסחנו על שום דבר, הדירה כמובן עברה חיטוי חוזר ונשנה ושיפוץ.

בתחילה, אם המשפחה ואפילו ילדי המשפחה הביעו חרדה, הם פחדו, לא האמינו, לא רצו לאבד את אבא שלהם תמורת חפצים, לא רצו שההורים יתגרשו- לא רצו כי היה להם אחרי הכול ערך למשפחה. האב, שכל כך פחד, הפנים ואף הסתיר את האגרנות כי לא ידע איך יקבלו את זה.

הרגע של אחרי – השינוי המיוחל

אחרי שפגשו אותי ואת צוות פינוי דירה, אבן נגולה מעל ליבם, החיוך קרן, הם מצאו דירה נקייה, מרווחת ומוכנה להשכרה, לא עוד דירה עומדת בשכונה יוקרתית אלא עלות מלאה על שכירות משתלמת למדי. הדירה ברמת אביב הושכרה לכל המרבה במחיר והם כבר לא פחדו משום דבר, חייכו, אהבו אחד את השני ואפילו השקיעו בחיי המשפחה שנבלעו נוכח האגרנות הקשה.

אני כאן כדי לעזור לכם

25 שנות עבודה שהיא מבחינתי מלאכת קודש של פינוי. זה לא רק לפנות, זה להציל בעיקר אנשים שצריכים את זה. בדידות, אנשים מתנכרים, מתביישים, חיים לבד, מכירים את זה? האם גם מישהו שאתם אוהבים נמצא במקום דומה? אם כן, הקשיבו לי, קחו טיפ קטן, אל תתעסקו עם זה לבד, אתם באמת שלא חייבים- צוות פינוי דירה מכיר ויודע להתמודד עם זה ומחויב ל100 אחוז הצלחה המושתת על רגש, סובלנות ובעיקר תועלת נכונה.

יש לכם משהו להגיד לי?

להתמודד עם אגרנות כפייתית לבד? פחד? מצוקה? אם אף פעם לא ביצעתם פינוי דירה לבד, אולי כדאי לכם להיכנס ולקרוא את התכנים שלנו ולהבין איך פינוי דירה אחד יכול לקרום חיים שלמים ולהחזיר משפחות ויחסים למקום האבוד. שי פינוי דירה בשבילכם ולמענכם, התקשרו עוד היום, קבעו פגישה דיסקרטית, הרשו לעצמכם שינוי שבא מן הלב- אחרי הכול? אתם ראויים לכך ועכשיו? תורכם… השאירו פרטים באתר או התקשרו ישירות אל שי פינוי דירה- והחיים הטובים בדרך אליכם.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו