"כך העברתי את כל תכולת הירושה לתרומה"

מיומנו של מפנה דירות:

"כך העברתי את כל תכולת הירושה לתרומה"

תכולת הירושה לתרומה – "שלום לכולכם, שמי הוא שי גולד ואני מנהל צוות פינוי מקצועי העונה לשם: מומחה פינוי דירה. במסגרת עבודתנו השוטפת בפינוי דירות, חפצים ותכולות, אנו עוסקים גם בפינוי תכולות ירושה. בשורות הבאות החלטתי לשתף אתכם במקרה מיוחד במסגרתו נפלה בידי הזכות להעביר למשפחה נזקקת את כל פריטי התכולה של אדם מסוים שנפטר מהעולם.

המקרה בו אשתף אתכם בשורות הבאות התרחש לפני מספר חודשים, כאשר זומנתי על ידי בני משפחתו של המנוח לבצע הליך של פינוי תכולות ירושה. בני משפחתו של המנוח ביקשו ממני להגיע לדירת ארבעה חדרים בחולון, ומייד עם כניסתי לדירה הצלחתי להבחין בכמות האדירה של החפצים והרהיטים אשר היו מצויים בשטח הדירה. חלק מתכולת הדירה היה חשוף לעיני כל, וחלק מפריטי התכולה היו מאוחסנים בתוך קופסאות קרטון באחד מחדרי הדירה.

מהתרשמות ראשונית שלי בנוגע לפריטי תכולת הירושה בשטח הדירה, ניתן היה להבחין כי מרבית הפריטים הינם שמורים ובמצב טוב. לפיכך, עלתה בראשי מחשבה לרכוש מבני משפחתו של המנוח את כלל הפריטים השימושיים, וזאת לצרכי החלפתם או מכירתם בשווקי היד השנייה. מבירור קצר שקיימתי עם בני משפחתו של המנוח בנושא הם הביעו את הסכמתם להצעתי, ומייד החלו לתמחר עבורי את פריטי התכולה השונים אשר היו מצויים בשטח הדירה. לאחר מספר שעות, ולאחר שריכזנו רשימה של כל הפריטים העומדים למכירה, החל ביני ובין בני משפחתו של המנוח הליך של משא ומתן בנוגע לגובה הסכום אותו אעביר לרשותם תמורת רכישת הפריטים. לאחר דין ודברים ענייני ביני לבינם, סיכמנו על מחיר הגון לשני הצדדים וקבענו גם מועד לפינוי הדירה מתכולתה.

מספר ימים לפני הגעת מועד פינוי הדירה, קיבלתי שיחה טלפונית ממכר וותיק הפונה אליי מעת לעת לצורך בירור בנוגע להפניית פריטי תכולה ואחרים למשפחות נזקקות. אותו מכר וותיק עושה זאת ממניעי מתן בסתר, ולכן הוא עומד בקשר עם עמותות רווחה כאלו ואחרות בכל רחבי הארץ. במהלך השיחה איתו ציינתי בפניו כי בעוד מספר ימים אני עתיד לרכוש תכולת ירושה מגוונת ושימושית הכוללת מספר רב של פריטים ומוצרים היכולים לסייע רבות למשפחות נזקקות.

אותו מכר וותיק התעניין בתכולה וביקש להגיע יחד עימי לדירה המיועדת לפינוי. קבענו להיפגש בדירה במועד הפינוי שתואם מראש עם בני המשפחה. מספר ימים לאחר מכן, עם הגעת מועד הפינוי, אני והמכר הוותיק שלי הגענו לדירה ביחד עם אנשי הצוות הפועלים עימי ב-מומחה פינוי דירה. אותו מכר וותיק בחן היטב את תכולת הירושה אותו עמדתי לרכוש, והביע עניין רב בנטילת כל התכולה לצרכי פיזורה למספר משפחות נזקקות. ציינתי בפני המכר הוותיק שלי את גובה סכום הרכישה אליו התחייבתי כלפי היורשים, והוא ביקש ממני לרכוש מידי את הסחורה תמורת תשלום עבור הליך הפינוי.

לאחר שהרהרתי בדבר מספר רגעים, החלטתי לקבל את הצעתו של המכר, ולבצע עבורו את הליך הפינוי תמורת תשלום בגין עבודת הפינוי. גובה התשלום היה אומנם נמוך מהסכום אליו התחייבתי כלפי בני משפחתו של המוריש, אך ההחלטה שלי הייתה שלמה, ותוך מספר שעות אני ואנשי הצוות פינינו את כל תכולת הירושה למחסן מאולתר אותו מחזיק המכר הוותיק שלי לצורך פעילותו ההתנדבותית.

מספר ימים לאחר מכך, המכר הוותיק שלי חייג אליי ובקול נרגש הוא סיפר לי כיצד המשפחות אליהן הוא ייעד את תכולת אותה דירה הגיבו כאשר הוא הגיע למסור להם את המוצרים להם הם נזקקים. השמחה בקולו של המכר הוותיק גרמה לי לתחושת סיפוק והתרוממות רוח".