כיצד מניעים תהליך של פינוי בבית של אגרן כפייתי?

כאשר מחליטים לבצע פינוי של אספנות כפייתית והאגרן מודע לפינוי, מומלץ לערב אותו בנעשה על מנת להקל על התהליך.

יש מטפלים המתנגדים כי ה"אגרן" יהיה נוכח במהלך הפינוי, מהסיבה שזה מעצים את הקושי שלו לביצוע הפינוי, אך אחרים מעודדים זאת וגורסים כי נוכחותו דווקא חשובה לתהליך.

יש לתת לו לבחור מתוך החפצים הרבים אשר אגר מספר פריטים בודדים אליהם הוא קשור במיוחד ואותם ניתן לנקות או לתקן ולאחר פינוי הבית להניח אותם במקום מוסכם בבית כדי לאפשר לו תחושת מוכרות נוחה ובטוחה. אגרנים כפייתיים נוטים לערום את החפצים זה על זה. לסובבים זה נראה כבלגן וחוסר סדר, אבל עבורם זה מסודר וככה זה אמור להיות. לכן, אם נזיז פריט או שניים למקום אחר באותו הבית, האגרן עלול לחשוש לפרטיות שלו ולראות בכך חדירה למרחב הפרטי שלו, דבר אשר יעורר אצלו חרדה גדולה וסערת רגשות.

את תהליך הפינוי עורכים בעזרת חברה מוסמכת המתמחה בפינוי בתים מסוג זה. על הצוות להיות רגיש במיוחד ולעבוד יד ביד עם המטפל והמטופל.

לאחר הפינוי

הפינוי ייעשה בזהירות וברגישות כאשר חלק מהחפצים המפונים יימסר לעמותות סיוע לנזקקים במידה ויימצאו תקינים וחלק ייזרק לאתרי הפסולת המורשים.

הבית אשר לא סויד ולא נוקה שנים, לבטח יימצא במצב איום ונורא כאשר נזילות יימצאו בצנרת ועובש ייראה מאחורי רהיטים שפונו.

לאחר סיום הפינוי חברת הפינוי תציע שירותים נוספים של ניקיון, סיוד הבית והדברה, בכדי להשיב את הבית למצב ראוי למגורים.

למי פונים?

אם אדם הקרוב אליך זקוק לסיוע, עליך להתייעץ ראשית עם מטפל מוסמך בתחום אשר יסייע לך להציף את הנושא מול חברך. המטפל יכיר את חברך ולאט לאט הם יחלו יחד בתהליך של ריפוי ושחרור מקבעון זה עד לפינוי הבית ונקיונו מחפצים מיותרים, ולמידה כיצד לא לחזור לדפוס האיסוף.

ניתן לפנות למידע נוסף במרכז לסיוע לאגרנות כפייתית או באחת מחברות פינוי הבתים אשר מתמחות באגרנות כפייתית ועשויות לכוון אותך למטפל המתמחה בתחום.

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו