כיצד לשמור על לכידות המשפחה במקרה של בן משפחה אגרן כפייתי?

איך שומרים על המשפחה עם אגרן כפייתי?

ובכן, אגרנות כפייתית היא בהחלט סוג של אובססיה שיש בה את כל המרכיבים הנחוצים ליצור מתחים ותסכולים רבים בתוך המשפחה. הדירה שאמורה לשרת את כל בני המשפחה אינה יכולה לשרת אפילו את האגרן הכפייתי עצמו שממלא אותה באין ספור חפצים ופסולת, עד להיווצרות מפגע תברואתי ובריאותי המסכן את חיי דיירי הבית באופן ממשי. בנוסף לכך, תחושות הבושה והמבוכה אל מול השכנים, חוסר היכולת להזמין אורחים וחברים אל הבית, ובמקרה של נוכחות ילדים במשפחה, גם חוסר היכולת להעניק להם שנות ילדות שמחות.

קטליזטור ליצירת לכידות משפחתית

יחד עם זאת, אגרנות כפייתית במשפחה יכולה דווקא להיות קטליזטור ליצירת לכידות משפחתית אם כל המשפחה מתאחדת סביב המשימה, לומדת את התחום, מבינה את ההפרעה עד סופה ופועלת על מנת לסייע לאגרן הכפייתי בהתמודדות עם ההפרעה. אגרנות כפייתית ניתנת לטיפול באופן המאפשר להחזיר את חיי השגרה אל המשפחה, וככל שהמשפחה תהיה יותר מלוכדת, כך יהיה קל יותר לממש את האפשרות הזאת.

לחזור לחיי שגרה נוחים

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל המידע והידע לו אתם זקוקים על מנת ללמוד כיצד לבנות את מרקם מערכת היחסים עם האגרן הכפייתי, וכל הפעולות שאתם יכולים להוציא אל הפועל על מנת לטפל בבעיה ולאפשר למשפחה לחזור לחיים של שגרה נוחה. במרכז תוכלו למצוא מידע מקצועי רב שנאסף לאורך השנים, וכן עדויות של משפחות של אגרנים כפייתיים מהן תוכלו ללמוד מניסיונם של אחרים.

צרו קשר לקבלת הסיוע הנדרש

אתם מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים בכל עת, לשאול את כל השאלות המטרידות אתכם בנושא, ולקבל תשובות מקצועיות. כמו כן, תוכלו להתרשם ממגוון הדרכים בהן אנו יכולים להגיש לכם את הסיוע הנדרש, את התמיכה, הליווי וההדרכה להם אתם זקוקים על מנת לשמור על לכידות משפחתית ולנצל אותה לטובת העניין.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו