טיפים פינוי ירושות

טיפים לפינוי ירושות

פינוי ירושות – מוות הוא נקודת שבר בחיינו, אדם יקר לנו הולך לעולמנו ולפתע חיינו מקבלים צביון אבל, שבריריות החים שלנו מתגלמת לנו ואיתה הגעגוע וחיסרון נוכחותו של זה שהלך מאיתנו, יהיה זה הורה, קרוב משפחה אחר או חבר טוב, אנו נותרים לבד באבלנו להתמודד עם גלי הזיכרון וקירבתנו שלנו אל אותו סף שכולנו חיבים לעבור אך איננו מסוגלים להכיל, נקודת האל חזור של המוות .

שירותי פינוי ירושות

בשעה שעלינו להרכיב בחזרה את הפאזל של חיינו ולשוב אט אט לתיפקוד מלא עלינו גם לטפל בירושה שקיבלנו, פעמים רבות היכולת לטפל בירושה מפוצלת ושנויה, כול מגע איתה מזכיר לנו את שאיבדנו ואת שלעולם לא יחזור, אנו רוצים לטפל מתוקף חובתנו כמכבדים את האדם שהוריש אך פגועים אנו חרדים ממגע עם הירושה כיצד לטפל במצב זה, למלא חובתנו ואף לפי כוונת האדם שהוריש לנו- להרוויח מהירושה ולהטיב את חינו אם בממון ואם במרחב מחיה מוגדל?- הפתרון יכול להתגלות בשירותי חברה מקצועית לפינוי דירות, חברה מנוסה בטיפול במקרי ירושה שהיחס שלה קשוב ואמפטי .

להלן מספר טיפים למציאת חברה מומחית לטיפול במקרים אלו

* בשלב הראשוני פעמים רבות היורשים יעדיפו להיות בתהליך הפינוי כמה שפחות, התהליך קשה להם, לראות שרידי חיו של אדם אהוב נערמים לקופסאות, מפונים וחלקם בעלי ערך פעוט ככול שיהיו מיועדים להשלכה אל אתרי הפסולת המורשים, הנטל הרגשי אינו קל ולכן כדאי לבחור חברה שכבר בשלבי הפינוי הראשונים- יודעת לטפל במשפחה בכפפות רכות, לעדכנה ככול האפשר אך גם לא להציק ולהכביד עליה בתקשורת יתר מכאיבה. הטיפ אם כך הוא לבחור חברה מנוסה בתרחיש השכול והאבל שהתקשורת איתה בנויה על אמינות ופתיחות.

* השלב הראשון בדרך כלל הוא שלב המיון, בשלב זה על הצוות המקצועי האמון על הפינוי לעבור על החפצים השונים ולססוגם, תמונות וזכרונות לשים בצד אחד על פי העדפת היורשים ואוצרות חבויים שלהם גם ערך רגשי וגם ערך כספי למסור ליורשים, לכן כדאי לבחור חברה שאתם סומכים וידעים שהצוות שלה הינו צוות קבוע, לא צוות עובדי קבלן אלא צוות שאמינותו היא המדד לפרנסתו, צוות שערכי החברה ליושר הונחלו לו.

* כדאי לבחור בחברה שלה צוות מקצועי והיקף ציוד נרחב מספיק על מנת להבטיח שהפינוי נעשה באופן יעיל ומקצועי, פעמים רבות ככול שהפינוי מהיר ויעיל יותר ולא נמתח על פני מספר ימים כך אי הנעימות של היורשים פוחתת.

* כדאי לבחור בחברה שניתן לבדוק את הרקורד שלה, כדאי שזו תהיה חברה שניתן להתחקות אחר המוניטין שלה ולשמוע ממקור ראשון חוות דעת עליה.

* פעמים רבות בירושות ישנו הרצון לשמר חלק מהרהיטים, המציוד, מהספרים, בבחינת זכר לעולמו הרוחני של הנפטר, כדאי לפרט בפני חברת הפינוי מה ברצונכם לשמר וכיצד להובילו אל ביתכם.

* עמותות צדקה ומרכזים קהילתים לנזקק יכולים להפיק תועלת רבה מתרומת חפצים ורהיטים פועלים ובמצב סביר, כדאי לבדוק עם חברת הפינוי עלות הובלה למרכזים אלו, בחלק מהמקרים לא תהיה עלות נוספת כרוכה בדבר.

* כדאי לבדוק עם החברה מציעה פתרונות רחבים יותר מלבד פינוי כגון פינוי וניקוי מקיף, לעיתים יש צורך בניקוי וחיטוי הדירה על מנת להשמישה לדירים חדשים ולהתחלה חדשה.

* וודאו מה הכלים, הטכניקות וחומרי הניקוי שעומדים לרשות החברה, מה הידע שלה בניקוי וחיטוי.

* תמיד חשוב לבדוק מה החברה תעשה עם המפונה, הבית הוא היקום הקטן שלנו אך סביב לו הקהילה שאנו חלק ממנה, לכן כדאי לוודא שהחברה מטמינה את הפסולת באתרים יעודיים ומורשים ולא מפזרת את הפסולת באתרים מומצאים שפוגעים בקהילה כולה.

* תמיד כדאי לפנות לחברה שכלפיה אתם חשים אמון, שבחנתם את תעודותיה ושהיא בעל אמנת שירות, יתכנו מצבים בהם השירות לא נעשה לשביעות רצונכם ואז טוב וחשוב שיהיה לכם ערוץ תקשורת ידודותי בחברה אליו תוכלו להפנות בקשתכם לתיקון.

 

חשיבות הרגישות

פינוי של ירושות היא משימה מורכבת הדורשת רגישות מיוחדת .

מרבית המקרים בהם יש צורך לפנות ירושות הם פינוי של יורשים שאיבדו את יקיריהם פינוי מקצועי, מהיר ואמין יכול לתת את המענה הטוב ביותר ולמנוע עוגמת נפש וצער רבים כתוצאה מההתמודדות עם תכולת הדירה המפונה ולהפוך אותה בזמן הקצר ביותר לשמישה .אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו