טיפים לפינוי פסולת וחפצים מבתים

טיפים של המומחים לפינוי פסולת וחפצים

טיפים לפינוי פסולת וחפצים מבתים – דירות אשר כוללות חפצים רבים מיותרים, זבל, קופסאות ריקות, שקיות גדושות העולות על גדותיהן, עיתונים ישנים , ובקבוקים שניתן היה כבר מזמן להעביר למחזור .

כל זאת ועוד הם מאפייניה של דירה של אגרן כפייתי פינוי פסולת וחפצים מבתים ודירות כאלו היא משימה לא פשוטה, וכמה טיפים על כך לפניכם .

כיצד לעזור לאגרן להחלים

פינוי פסולת מביתו של אגרן כפייתי הוא רק הצעד הראשון לקראת שיקום והחלמה. חשוב מאוד, במקביל, להפנות את האגרן אל איש מקצוע – פסיכולוג או פסיכותרפיסט, אשר יוכל לעזור לו להבין את הסיבות לאגרנות, ולנסות לפתור אותה גם באמצעים טיפוליים.

מיון מקדים של החפצים

לפני פינוי פסולת וחפצים מיותרים מביתו של אגרן כפייתי, כדאי מאוד לעבור יחד איתו על תכולת הבית ולבדוק האם ישנם חפצי ערק מיוחדים אשר נושאים עבורו משמעות מיוחדת, אותם הוא רוצה לשים בצד. מטבע הדברים, סביר להניח שחפצים אלו לא ייזרקו בכל מקרה, אך הדבר הינו חשוב עבור השקט הנפשי שלו.

פינוי הכולל ניקיון יסודי

פינוי פסולת מדירתו של אספן כפייתי צריכה לכלול גם ניקיון יסודי של כל פינות הבית, ובמיוחד של החדרים בהם נאגרו מרב השקיות והחפצים השונים, וזאת על מנת שהוא יוכל לשוב אל בית מסודר באמת.

פינוי של חפצים למחזור

בזמן של פינוי פסולת מדירתו של אגרן כפייתי, כדאי לשים בצד כמה קופסאות קרטון בהן תוכלו לאסוף בקבוקים ריקים ועיתונים עבור מחזור, שכן סביר להניח שתמצאו לא מעט כאלו.

פינוי של חפצים לתרומה

פינוי פסולת מדירתו של אגרן יכולה לכלול גם מיון של חפצים עבור תרומות לעמותות, כגון ביגוד במצב טוב, כלי חשמל, כלי אוכל, ועוד, וכדאי לעשות זאת על מנת לתת לו תחושה טובה – שחפציו אינם באמת אובדים אלא הולכים למי שזקוק להם באמת.

פינוי נאות של הפסולת

פינוי פסולת במדינת ישראל מותרת, בכמויות גדולות, רק במקומות מסודרים ומורשים. במידה ואתם מפנים דירה הכוללת כמויות גדולות במיוחד של זבל, שימו לב לכך שאתם מפנים אותו אך ורק למקומות המיועדים לכך – לשמירה על איכות הסביבה ולמניעת קנסות מיותרים.

הכנה לשכירות או למכירה

במידה והדירה של האגרן הכפייתי שלכם מיועדת לשכירות או למכירה, חשוב לשים לב לכך התהליך של פינוי פסולת כולל גם ניקיון יסודי, כאמור מעלה כמו גם חיטוי יסודי של הבית, על מנת להשיב את הדירה למצב הראשוני הראוי למגורים.

מי יעשה את העבודה?

פינוי פסולת וחפצים מיותרים מדירתו של אגרן כפייתי היא עבודה הדורשת זמן רב וכמה זוגות של ידיים עובדות .

מטבע הדברים, לבני משפחה רבים פשוט אין פנאי לכך מומלץ לפנות אל חברה מקצועית העוסקת בפינוי תכולת דירות וניקיונן, אשר תוכל לספק לכם מענה מקצועי, מהיר ויעיל .

בחירה של חברה לפינוי וניקיון

ניקיון מוצלח של דירת אגרן לא מתחילה ונגמרת ביכולת של פינוי פסולת יעילה .

על הצוות להיות רגיש וקשוב לצרכי המשפחה, ועליו גם להיות מסוגל לעמוד בלוח הזמנים אשר נקבע מראש כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר עבור העבודה, אל תהססו לבקש גם המלצות של לקוחות קודמים ומרוצים .

במהלך העבודה

פינוי פסולת וחפצים מדירתו של אגרן עשויה לערוך כמה שעות טובות. אם אתם רוצים להיות בסביבה במהלך העבודה זה בסדר, אך מומלץ מאוד שלא לאפשר לאגרן עצמו להיות נוכח, שכן הדבר עלול לגרום לו מתח נפשי רב מאוד.

שמירה על התוצאות

פינוי פסולת וחפצים מביתו של אגרן כפייתי הוא רק תחילת הדרך שלו להחלמה ולשיקום .

על מנת שהבי לא ישוב למצב המוזנח הקודם שלו, מומלץ מאוד לשכור עבורו את שירותיו של עוזר או עוזרת בית מיומנים, שיוכלו להגיע לידרה לפחות פעם בשבוע ולפנות חפצים מיותרים שנאגרים ללא תכלית בחרו את העוזר בקפידה וודאו כי יש לו רגישות למצב המיוחד של האגרן שלכם .

בין אם מדובר בפינוי חפצים מדירתו של אגרן כפייתי ובין אם מדובר בפינוי חפצים מדירה של אנשים מבוגרים, פינוי תוך שימת לב לרגישות הוא חשוב ביותר. אנשי מקצוע המבינים את המצב המנטלי של אנשים שהתחברו לחפצים גם אם אין להם צורך יותר יכולים לבצע את הפינוי תוך שיתוף פעולה עם האגרנים והמבוגרים על מנת להפוך את הפינוי לחוויה לא קשה.

פעולות נלוות לתהליך הפינוי

דירות מוזנחות של אגרנים כפיתיים או של אנשים מבוגרים שאינם מסוגלים לנקות ולסדר את דירתם הן לרוב לא רק מלאות בחפצים ובפסולת שיש לפנות. מלבד פינוי החפצים השונים, יש לבצע גם מספר פעולות נלוות שיוכלו להשיב את הדירה למצבה הקודם, השמיש והמזמין.

ניקיון יסודי של הדירה

כפי שצוין לעיל, חשוב מאוד לפנות אל שירותיה של חברת פינוי אשר לא רק מפנה את הדירה לחלוטין מן החפצים הישנים המצויים בה, אלא גם מנקה אותה באופן יסודי. הסיבה לכך היא שעם השנים והיעדר היכולת לנקות, מצטבר הרבה מאוד לכלוך מאחורי החפצים השונים. מדובר בכמויות עצומות של אבק, וכן לכלוך קשה יותר כגון עובש ומושבות של חיידקים. לא פעם, יש גם נוכחות של מזיקים שונים כגון חרקים ואפילו מכרסמים. לכן, יש צורך בפעולות של ניקוי, חיטוי של חלקים מסוימים בדירה ואפילו הדברת מזיקים.

שיפוצים קלים

סביר להניח שההזנחה רבת השנים גרמה גם לנזקים רבים בדירה, אשר יתגלו במהלך הפינוי. כדאי למצוא חברת פינוי אשר מבצעת גם פעולות שיפוץ קלות אשר יוכלו להשיב את הדירה לקדמותה. בין הפעולות הנדרשות במקרים רבים ניתן למנות תיקוני צבע, תיקוני תריסים ועוד.

סידור מחדש של הדירה

לאחר שמרבית החפצים פונו מן הדירה, היא לפתע תהיה נעימה ומוארת. כעת יש למצוא מיקום חדש לכל אחד מן החפצים שהוחלט להשאיר. כדאי להיעזר בצוות המקצועי של חברת הפינוי, אשר יוכל, מתוך ניסיון רב שנים, למצוא מקום הגיוני עבור כל אחד מן החפצים- כך שיהיה זה סדר שניתן יהיה לשמור עליו. בנוסף, במקרה של אנשים מבוגרים, כפי שנכתב לעיל, מומלץ לשקול להביא עובד שידאג לסדר ולניקיון הדירה על בסיס קבוע.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו