התמודדות עם אמא אגרנית

אמא אגרנית! איך מתמודדים?

אמכם היא זו שסחבה אתכם בבטנה במשך 9 חודשים, סבלה את חבלי הלידה וטיפלה בכם כל חייכם באהבה ובהקרבה ללא תנאים, אך מה קורה כאשר היא זו הזקוקה לטיפול?

לעתים הורינו יזדקקו לעזרתנו אך לא ישכילו ולא יעזו לבקשה.

אחת הבעיות הנפוצות בקרב נשים מבוגרות היא פיתוח סינדרומים הנובעים מהתרפקות על זכרונות העבר לאחר שילדיהם עזבו את הקן. אל דאגה, איננו מצהירים כי כל הורה יפתח בעיות רגשיות ונפשיות המחייבות טיפול ומעודדים אתכם להישאר בבית, ההיפך הוא הנכון, אך בנוסף עליכם לפקוח עיניים ולהבחין בבעיה באם ישנה.

אגרנות כפייתית אינה מצב אשר קשה להבחין בו. אגרנות כפייתית מתחילה בבושה מפני הכנסת אורחים. כך שאם אמכם אינה ששה להזמינכם לארוחת שבת, מוטב כי תבדקו מדוע ותלכו לראות האם ביתה נקי או שמא מלא חפצים.

אגרנות כפייתית – סכנת נפשות

אגרנות כפייתית היא מצב של מצוקה נפשית בה שרוי אדם אשר גורמת לו לאסוף חפצים אל ביתו ללא די, עד כי הבית מתמלא בחפצים עד לתקרה ללא היכולת לעבור בין חללי הבית ומחדר לחדר.

אדם הסובל ממצוקה זו עשוי לסבול ממחלות נשימתיות עקב חשיפה לכמויות אבק בלתי רציונליות ולעובש המסתתר בחלל הבית באזורים לחים ובלתי מאווררים. אדם הסובל מאגרנות כפייתית וחשוף באופן קבוע לסכנת שריפה בביתו כתוצאה מאגירה חפצים דליקים כגון בדים רבים או ניירות.

אמא שלי אגרנית כפייתית

במידה ואמך עונה על ההגדרה עליך לסייע לה בהקדם כדי להקל על חיה ולהציל אותה מעצמה ומאורח החיים אשר סיפחה לעצמה. אגרנות עשויה לנבוע מסנטימנטליות אשר יצאה מכלל שליטה, מחרדות מהעתיד תוך התרפקות על העבר, מנטיית OCD קלאסית אשר תתבטא במחשבה שעל האגרן להצטייד בחפצים אשר אינם זקוק להם כעת אך ייתכן ויזדקק להם בעתיד ועליו להיות מוכן, והיא עשויה להתפרץ גם מתוך חרדה לזולת ומתוך תחושת אחריות בלתי רציונלית על סביבתו ושאר האנשים בחייו, ובכך חובתו לאסוף את כל הניתן כדי לספק לאחר באם יצטרך.

אם אמך עונה על הגדרה זו אנא פנה לקבלת סיוע ממטפל מוסמך או מחברת פינוי דירה אשר תבצע עמך תהליך המלווה באנשי מקצוע ותסייע לאמך בשחרור מהמצב הקשה אשר נקלעה אליו.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו