המשפחה – החוליה המקשרת של האגרן הכפייתי עם העולם

במובנים רבים, האגרן הכפייתי חי בתוך עולם משלו, בתוך בועה משלו, בועה המכתיבה כיצד הוא רואה את העולם ואת תפקידו בעולם הזה. בהיעדר כל גורם חיצוני שיכול להתערב במצבו של האגרן הכפייתי, יכול האגרן להעביר את כל חייו בצורת החיים בה הוא בחר מבלי לראות שום חסרון או פגם בהתנהלות זו. הגורם היחיד שמחבר את האגרן הכפייתי עם העולם החיצוני הוא בסופו של דבר בני המשפחה שלו. גם באם בסופו של דבר, הטיפול באגרן הכפייתי יועבר לידי הרשויות, עדיין המשפחה היא הגורם שמחבר בין הרשויות ובין האגרן הכפייתי.

חיבור בין האגרן הכפייתי לשלל גורמים חיצוניים

כמשפחתו של האגרן הכפייתי יש לכם תפקיד חשוב בחיבור שלו עם העולם. תפקידכם לחבר בינו ובין חברה שתגיע לפנות את הדירה מכל החפצים במסגרת תהליך טיפול, לחבר בינו ובין פסיכולוג שמעניק לו טיפול במסגרת מפגשי ייעוץ שבועיים, לחבר בינו ובין הפסיכיאטר העוקב אחר האגרן הכפייתי ורושם לו תרופות פסיכיאטריות שיכולות לסייע לו מאוד, ולחבר בינו ובין השכנים, הסביבה הקרובה, הרשויות וכל גורם אחר שמולו יש לייצג את האגרן הכפייתי.

ייזום של תהליך טיפולי ושיקומי

בהיבט זה, חשוב שמשפחת האגרן הכפייתי תדע את תפקידה ותמלא אותו בצורה נכונה ויעילה על מנת לסייע לאגרן הכפייתי. גם ייזום של תהליך טיפול לקראת שינוי מציאות של ממש הוא תפקידה של המשפחה, וגם במקרה זה, תפקיד זה מבוסס בעיקר על חיבור עם גורמים מקצועיים בעולם החיצוני, וכמובן על הענקת התמיכה והליווי הנדרשים לאגרן הכפייתי לאורך תהליך הטיפול.

צרו קשר לקבלת סיוע ועזרה בנושא

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מספק לכם את כל המידע, הידע, הסיוע, הליווי, ההכוונה והתמיכה הדרושים לכם במסגרת ההתמודדות שלכם עם קרוב משפחתכם האגרן הכפייתי. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים עוד היום, ולבחון כיצד תוכלו להיעזר בשירותי המרכז.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו