"הבית קרוב להראות הר הזבל" – איך מפנים את כל המיותר שצברו האגרנים הכפייתיים בבית, התשובות כאן.

איך נפנה את כל הזבל המיותר מהבית? 

מיהו בכלל אגרן כפייתי, שאלתם את עצמכם. אגרן כפייתי הוא הסובל מצריכה מסיבית של חפצים לא נחוצים בביתו. עד שלעיתים האובססיביות הזו לחומר מיותר חוסמת את דרכו מהאפשרות לצאת מהבית. אז כשהחלטתם לפנות את הדירה והחלטתם בנכון לפנות אלינו- ל"מרכז לסיוע לאגרנים כפייתיים" שם תמצאו את ההיענות לכל תופעותיה והשלכותיה של ההפרעה. נאמר לכם שהבית יחזור לעצמו, אך השאלה לכמה זמן ?

הפרעה נפשית זו מוגרת כאחת מקבוצת מחלות הנפש תחת הכותרת "הפרעות אובססיביות כפייתיות", אשר דורשת קודם לפני כל טיפול נפשי.

הרי אין סיבה שמחר שני התנורים, ערימת העיתונים או שמונת המיקסרים לא יחזרו אליכם ישירות לדירה, הווה אומר שטיפול פיזי בלבד לא יציל את התופעה או יושיע – עד לפעם הבאה. ואם כבר גרמנו לכם לשאול גם נענה, האגרנים הכפייתיים חווים בעיה נפשית אשר פינוי דירה יעיל ככל שיהיה לא יפתור את מצבם הנפשי המדורדר ולא ידחיק את האובססיה לחפצים עד שיקומו יום למחרת להשיג עוד. ב"מרכז לסיוע לאגרנים כפייתיים" מוצעים טיפולים לאגרנים אשר כמו בכל המחלות הנפשיות לא מבטיחים שינוי ופתרון סופי אך ישפרו את התסמינים במידת על, יבנו צורת חשיבה חדשה ובריאה למטופל, ישחררו בהרבה את האובססיה עד שנוכל לעבור לשלב הבא ולהוציא את ה"זבל" מהבית, אמרנו ?

ואיך הבית של האגרנים הכפייתיים נראה: עדיף לפנות לפני שעדיף לראות.

רגע, הזכרנו זבל? הפינוי הכרחי ורצוי שיתבצע במהירות הניתנת היות והחומר המיותר בבית יכול להיות מלוכלך ואף מזוהם ברמה המסכנת את בריאות הדרים עם האגרן הכפייתי וכמובן את עצמו. "הבית קרוב להראות הר הזבל", עדות מפיה של בת לאגרנית כפייתית אשר מבקרת את אמה המבוגרת אחת לשבועיים, ומספרת איך כל פעם ערימות הזבל מצטברות ברמה שהבית כבר לא פחות ממוקד לזריקת זבל. היא מוסיפה כי הריח בלתי נסבל והקושי להתנייד ממקום למקום עולה על כל רמה ומגיע לחוסר אפשרות בסיסית לעבור מהאמבטיה למטבח מבלי לעשות את זה ב3 דקות של הסתבכות עם הערימות של החפצים.                                                                                    תתחילו לעבוד על זה, אנו רק נזכיר שנהיה כאן.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו