האם שטיפה באמצעות אקונומיקה מספיקה לחיטוי דירת אגרן כפייתי?

שטיפה באמצעות אקונומיקה – מספיק? 

התשובה היא שבמקרים מסויימים, שטיפה באמצעות אקונומיקה אכן יכולה להספיק על מנת לחטא את הבית בצורה יסודית. יחד עם זאת, חומר החיטוי רק העניין השני בחשיבותו. העניין הראשון בחשיבותו הוא יצירת הגישה למשטחים השונים בבית כאשר הבית מלא בערימות של חפצים ופסולת מכל עבר, ואת האתגר הזה יהיה הרבה יותר קשה לנטרל. אגרנים כפייתיים אינם אוספים לחינם את החפצים שהם אוספים, אלא מתוך חיבור רגשי שהם חשים כלפי אותם חפצים.

פינוי החפצים ויצירת גישה למשטחי הבית

כדי לחטא בית בצורה יסודית יש צורך לפנות את כל החפצים, לבצע חיטוי יסודי של הבית כולל כל המשטחים לרבות רצפה, קירות, תקרה, חלונות, דלתות, תריסים, משטחי עבודה, חדרים וכדומה, ורק לאחר מכן לבחון מה עושים עם החפצים שפונו. במקרים מסויימים, ניתן יהיה לפנות את החפצים לתמיד, ובמקרים אחרים יהיה צורך להחזיר אותם, חלקם או כולם. אחרי שאמרנו את זה, חשוב להבין שעצם הפינוי של החפצים מן הבית הוא אתגר מאוד לא פשוט.

אתגר לא פשוט

אגרנים כפייתיים הם קנאים מאוד כלפי הפריטים שהם אוספים, והזזה של חפצים, שלא לדבר על פינוי שלהם מן הבית, יכולה לגרור תגובה קשה מאוד מצידם. על כן, כל תהליך של חיטוי הדירה בין באמצעות אקונומיקה ובין באמצעות כלור או כל חומר חיטוי אחר, צריך להתבצע במסגרת תהליך טיפולי מקיף ובפיקוח של אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה או הפסיכיאטריה. משהצלחתם לפנות את החפצים מן הדירה, עדיף לבצע את החיטוי באמצעות כלור, אך במקרים רבים גם אקונומיקה תספיק.

כל הסיוע והייעוץ

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל המידע בתחום האגרנות הכפייתית, וכן שלל שירותי ייעוץ, סיוע, ליווי והדרכה. אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים, לקבל את כל הפרטים הדרושים לכם, ולבחון כיצד נוכל לסייע לכם בהתנהלותכם מול בן משפחה אגרן כפייתי.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו