האם ניתן לטפל באגרנות כפייתית באמצעות תרופות פסיכיאטריות?

טיפול באגרנות באמצעות תרופות

התשובה היא כן, אם כי בערבון מוגבל. ישנם אגרנים כפייתיים שהשפעת טיפול תרופתי יכולה לעשות בהם פלאים, בעוד אחרים יכולים רק לשפר תסמינים מסויימים. יחד עם זאת, ענף התרופות הפסיכיאטריות מתקדם באופן מואץ בשנים האחרונות, וכיום ניתן להתאים תרופה אפקטיבית או קוקטייל של תרופות אפקטיביות לכל אגרן כפייתי. בסך הכל, אגרנות כפייתית היא הפרעה בקבוצת ההפרעות האובססיביות כפייתיות OCD, וישנן עוד הפרעות אובססיביות רבות במשפחה זו, וגם הן מטופלות באמצעות מגוון רחב של תרופות פסיכיאטריות.

טיפול תרופתי חייב להיות מלווה בייעוץ פסיכולוגי

יחד עם זאת, כפי שנהוג לעשות בכל טיפול תרופתי בענף הפסיכיאטריה, גם בתחום של אגרנות כפייתית ישנו צורך ממשי ללוות את הטיפול התרופתי בטיפול פסיכולוגי צמוד. אפקט מסויים יכול להיווצר גם בהיעדר טיפול פסיכולוגי, ובשימוש בלעדי בתרופות פסיכיאטריות, אבל האפקט הוא מצומצם הרבה יותר, ובפועל כמעט ואינו מוביל לשינוי ממשי באורח החיים של האגרן הכפייתי, לא כל שכן באיכות החיים שלו ושל משפחתו הסובבת אותו.

שורה של פתרונות שכדאי להכיר ולהעמיק בהם

כיום קיימים שורה של פתרונות שיכולים לסייע לכם להתמודד עם בעיית האגרנות הכפייתית, אך כולם כוללים טיפול מקיף ויסודי המורכב ממספר רבדים תרופתיים ומבוססי ייעוץ. כל שעליכם לעשות כדי להכיר את כל שלל הפתרונות הללו הוא לפנות עוד היום אל מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם ולקבל את כל הסיוע, ההכוונה, הייעוץ והליווי לו אתם זקוקים על מנת להתמודד עם הבעיה העומדת בפניכם.

התקשרו עוד היום כדי לקבל את הסיוע הדרוש לכם

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים, לשאול את כל השאלות המטרידות אתכם וגם לקבל תשובות, להתרשם ממאגר המידע המקצועי והחווייתי שבנינו, ולבחון כיצד תוכלו להיעזר בשירותים השונים שלנו על מנת להכיר טוב יותר את תופעת האגרנות הכפייתית, וכיצד תוכלו להתמודד עם קרוב משפחה אגרן כפייתי בכל הרמות הרלוונטיות.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו