האם משפחות אגרנים כפייתיים הם חלק מתהליך טיפולי מקצועי?

התשובה היא בהחלט כן, ולמעשה למשפחת האגרן הכפייתי ישנו תפקיד חשוב ומכריע בתהליך הטיפול. בעוד שאת העובדה המקצועית עושה הפסיכיאטר המטפל, המשפחה היא הגורם התומך, המפקח והאחראי על האגרן הכפייתי מפגישה לפגישה. פגישת ייעוץ עם פסיכיאטר נמשכת זמן קצר בלבד, אלא שאת רוב הזמן שבין המפגשים מבלה האגרן הכפייתי בסביבה הפרטית שלו עם משפחתו. בפרקי זמן אלה, רק משפחתו של האגרן הכפייתי היא שיכולה להעניק לו את הסביבה הטיפולית הנדרשת, וכך אכן קורה בדרך כלל.

שיתוף פעולה עם הגורם המקצועי

משפחתו של האגרן הכפייתי אינה אמורה להחליט על המהלכים הטיפוליים, והיא אינה אמורה להחליט על התרופות שיקח האגרן הכפייתי, על המהלכים שיש לבצע בדירה עם החפצים שנאגרו לאורך השנים, על סדר היום של האגרן הכפייתי או על כל היבט מקצועי אחר. את הדברים האלה צריך להחליט הפסיכיאטר המטפל שגם עשוי לשלב טיפול תרופתי מתאים, אבל המשפחה היא הגורם שצריך לפקח, להיות אחראי ולוודא שכל הפעולות הנדרשות מבוצעות על ידי האגרן הכפייתי, לעודד אותו ולתמוך בו לאורך כל הדרך.

תהליך ארוך טווח

חשוב להבין שמדובר בתהליך ארוך טווח הכולל גם שלב ארוך של שיקום, ולאורך כל התהליך המשפחה צריכה לעמוד לצידו של האגרן הכפייתי. המינון של המעורבות הולך ופוחת עם הזמן ככל שמצבו של האגרן הכפייתי הולך ומשתפר, אך תשומת הלב נדרשת לאורך כל התהליך וחשוב להקפיד על כך ללא דופי. מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים מציע לכם את כל המידע והידע בעולם האגרנות הכפייתית, ואת כל הסיוע הדרוש לכם על מנת להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר.

צרו קשר לקבלת סיוע

אתם מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים עוד היום, לשאול את כל השאלות המטרידות אתכם בנושא הטיפול באגרנים כפייתיים, לקבל את כל התשובות ולבחון את האופן בו תוכלו להסתייע בשירותי הייעוץ, הסיוע, התמיכה והליווי של המרכז.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו